KĄ KALBA RŪTOS NAUJALYTĖS KAROLIAI 2011-11-16
Vienas įdomesnių tekstilinių gyvenimų parodoje „Dar kartą pasakojimas“ – lietuvių menininkės R.Naujalytės kūrinys skaitmeniniu pavadinimu „1981/03/09“. Šiuolaikinio meno parodose neįprasta ir netikėta atlikimo technika, ypatingas spalvų derinimas bei konceptuali idėja patraukė ne vieno lankytojo dėmesį. Autorės novatoriškas bei unikalus požiūris į biserio karoliukų vėrimo techniką atvėrė naujus tekstilės pasaulius.
„VILNIAUS IR KAUNO ŠIOKIADIENIAI“ – ANTSPAUDAI, TURINTYS VERTĘ 2011-11-09
R.Rakauskas: „Šia paroda protestavau prieš save patį, režisuojantį, montuojantį – buvau pasiilgęs to tikrojo reportažo. „Užuovėjoje“ viskas atlikta teleobjektyvu, žmonės nemato ir nežino, jog aš juos fotografuoju. Toks fotografavimo būdas man buvo didžiausia laimė. Režisūrą „išlaužti“ yra labai sunku, reikia gero profesinio įgudimo. Sustatai sceną ir meldi Dievo, kad kas nors atsitiktų ir jinai suirtų – sustatymas yra nykus reikalas, visą laiką norisi tikresnio išgyvenimo“.
ERDVĖS IR ŠVIESOS VIRAŽAI 2011-10-28
Erdvė ir šviesa – du man svarbiausi dalykai. Visada stengiuosi juos perteikti. Dažnai tai bandau padaryti spalva: pasitelkiu geltoną spalvą. Ši spalva man yra ne visai reali: ji man siejasi su šviesa. Kiti sako, jog erdvė yra kažkodėl mėlynos spalvos. Neįsivaizduoju mėlynos erdvės. Kažkada svarsčiau, kodėl būtent geltona spalva, ir kažkodėl prisiminiau ikonas.
MADONA SU KŪDIKIU RYTIETĖS AKIMIS 2011-10-17
Gao Yuan kiekviename šilko kvadratėlyje ant kūdikio nupiešė tatuiruotę su skirtingu kinų zodiako ženklu. Kiekvienas gyvūnas – drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo, kiaulė, žiurkė, jautis, tigras, kiškis – atitinka žmogaus charakterio savybių rinkinį.
SUŽEISTOS LAPĖS DIENORAŠTIS 2011-10-04
Indrės Valantinaitės lyrika išsiskiria subtilumu ir, tiesa sakant, kažkokiu retu ir kitokiu moteriškumu – turbūt tai stiprios asmenybės bruožas. Lyrikoje naudojami įvaizdžiai saviti, netapę klišėmis, taip gadinančiomis bet kokį kūrinį apskritai, ne perdėm modernūs ir šokiruojantys – tiesiog gyvenimiški, kupini kasdienės buities.
KAUET POSĖDYJE - KAUNO PILIES IR GRETIMŲ TERITORIJŲ SUTVARKYMO IDĖJOS SVARSTYMAI 2011-09-16
Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) svarstė klausimus dėl Kauno pilies ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos atviro supaprastinto architektūrinio – urbanistinio konkurso sąlygų. Po ilgų diskusijų ekspertai pasiūlė įvairių rekomendacijų.
„NEMATOMO FRONTO“ KŪRĖJAI LIETUVOS POKARIO ISTORIJĄ NORI PARODYTI VISAM PASAULIUI 2011-09-13
Filmas „Nematomas frontas“ („The Invisible Front“) lietuviams yra tarsi proga pažiūrėti į save iš šalies, nes, kitaip nei įprasta, šįkart apie Lietuvos istorijos skriaudas kalba ne tautiečiai. Pasakoti apie svetimos tautos negandas – nemenkas iššūkis ir filmo kūrybinei komandai: nors abu režisieriai su Lietuva susiję ypač glaudžiai (švedas Jonas Ohmanas čia gyvena jau beveik dešimtmetį, o Vincas Sruoginis yra Amerikos lietuvis), pastarasis prisipažino bijojęs, kad filmas Lietuvoje bus nušvilptas.
KAS IŠSAUGOS KAUNO MIESTO ARCHITEKTŪROS PAVELDĄ? 2011-09-12
Toks elgesys, kai architektūros paveldo objektus leidžiama sugriauti iki fasadinių sienų likučių, akivaizdžiai parodo Lietuvoje vis dar gajų fasadizmą. Šiuo atveju svarbi tik pastato išorė, perteikianti senąsias architektūros formas, o autentiškų konstrukcijų, vidinę struktūrą lemiančių perdangų bei sienų, medinių grindų ir kitų originalių medžiagų reikšmė architektūros paveldui vis dar neįsisąmoninta.
VASAROS PALYDOS PAŽAISLYJE SU G.PUCCINI MUZIKA 2011-09-05
Nors operos „Kregždutė“ premjera buvo baigiamasis Pažaislio muzikos festivalio koncertas, negalima tvirtinti, jog jis apibendrino visą šiųmetį XVI festivalį. Visi koncertai buvo gana skirtingi, tad ir šis ryškiai skyrėsi nuo kitų. Tačiau galima pasidžiaugti, kad koncertas buvo labai netikėtas ir visais aspektais įdomus rimtosios muzikos gerbėjams.
REPORTAŽAS IŠ ŽAGARĖS PLENERO 2011-08-30
Pirmuosius du Žagarės plenerus organizavusiai ir prie trečiojo nemažai prisidėjusiai Žydrei mintis surengti tokį susibūrimą kilo dar studijuojant Dailės institute, kai atskirų specialybių studentai dirbo užsidarę savo auditorijose, nematydami kolegų darbų. Žydrei buvo įdomu pamatyti ir parodyti, kaip dirba kiti. Taigi menininkė šiais plenerais skatino neužsidaryti savo rate, būti atviriems vieni kitiems, domėtis ir bendrauti.
T. GUTAUSKO KAUKĖS SUVIENIJA KREPŠINĮ, TAUTODAILĘ IR MODERNŲJĮ MENĄ 2011-08-26
T. Gutauskas iškėlė ir meno reikšmės klausimą. „Gilesnis klausimas būtų – kam apskritai tas menas reikalingas? Esą, menininkai kuria apie būtį, galvoja
apie gyvenimo prasmę, užduoda egzistencinius klausimus, o visas gyvenimas eina pats sau: jūs valgykit cepelinus, o mes čia kursim. Tai kam jūs kuriat? Vardan ko? Sau? Menas yra liaudžiai. Jei žmonės nepriima ir tai niekam nereikalinga – kam tas kuriama?“ – klausė autorius.
NINOS KORHONEN FOTOGRAFINIS DIENORAŠTIS, PASAKOJANTIS KIEKVIENO GYVENIMO ISTORIJĄ 2011-08-25
Ninos Korhonen fotografijų paroda „Atsigręžimas“ susirinkusiuosius į vakarykštį pristatymą Vytauto Didžiojo universiteto meno galerijoje „101“ pasitiko nuotrauka, kurioje – portretas su išpjautu veidu.Šis paveikslas – viena vertus, labai asmeniškas, kita vertus – visiškai beasmenis, tapo puikiu įvadu į „Atsigręžimą“: istoriją – kartais trikdomai asmenišką, tačiau kartu kalbančią apie kiekvieną iš mūsų.
AVANGARDIŠKASIS KABARETAS: VARIACIJOS TRADICIŠKUMO TEMA 2011-08-09
Komedija, šokiai, dainos, teatras – viskas vienu metu. XIX-XX a. sandūros laikotarpio naktinis klubas, kurio prieblandoje žėruoja prie staliukų sėdinčios stilingos damos ir džentelmenai. Tradicinio būta jo prancūziško, olandiško, vokiško ar amerikietiško – nesunku atspėti – tai kabaretas. Kabareto stiliaus muzika skambėjo ir viename iš Pažaislio muzikos festivalio koncertų.
JUBILIEJINĖ „OPERETĖ KAUNO PILYJE” 2011-07-15
Reikėtų prisiminti, jog festivalis „Operetė Kauno pilyje“ visuomet yra nemokamas, vasariškas, vykstantis po atviru dangumi, tad ir nėra pernelyg įpareigojantis. Tiesiog tai nuostabi galimybė klasikinės sceninės muzikos gerbėjams pasidžiaugti mėgstama muzika ir itin pamėgtais atlikėjais. Akivaizdu, jog pasiūla atitiko paklausą, o šis faktas įrodo, kad festivalis turi gilias tradicijas visomis prasmėmis.