Požiūris į Vitą Luckų 2013-11-20
Tai mano mažas hommage žmogui, kurio negalėjau pažinoti asmeniškai, bet su kuriuo artimai susipažinau per jo paties žodžius. Versdamas Margaritos Matulytės ir Tanios Luckienės-Aldag sudarytos fotografui Vitui Luckui ir jo kūrybai skirtos knygos tekstus negalėjau atsikratyti jausmo, kad Luckaus figūroje atpažįstu kai kuriuos savo bendraamžius, esančius aplink mane šiandien.
Kauno miesto taryba š.m. birželio 26 d. sprendimu Nr. T-373 pritarė Kauno miesto savivaldybės dalyvavimui rengiant ir įgyvendinant Aleksoto ir Žaliakalnio seniūnijų integruotų teritorijų vystymo programas bei jų bendrajam finansavimui.
Kasdienybės dėlionė 2013-11-11
Autorės gebėjimas pastebėti ir kasdienybėje įžvelgti netikėtas detales maloniai stebina. Skyrelyje intriguojančiu pavadinimu „Kas tinka plėšikams, bet nešioja ir moterys“ išryškėja atsakymas, jog plėšikus ir moteris sieja kojinės ir pėdkelnės. Autorė dažnai priverčia nusišypsoti, pastebėdama tai, į ką daugelis tiesiog neatkreiptų dėmesio.
Paramos iš Europos struktūrinių fondų Aleksoto ir Žaliakalnio seniūnijoms 2014 –2020 metais panaudojimo projektai 2013-11-06
Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos aptarimas dėl paramos iš Europos struktūrinių fondų Aleksoto ir Žaliakalnio seniūnijoms 2014 –2020 metais panaudojimo projektams.
Magiškojo realizmo apraiškos Elenos Kurklietytės romane „Šešėlių verpėja“ 2013-10-28
Pabrėžtina, kad magiškasis realizmas dažnai paremtas mitologija. V. Šiukščiaus teigimu, „mitologiškumas XX amžiaus literatūroje yra vienas iš meninio vaizdo įprasminimo būdų, ekranas, kuriame atsispindi pasaulio ir žmonijos istorija“.
Egiptologijos pionierė M.Rudzinskaitė-Arcimavičienė. Egipto ženklai lietuvių dailėje 2013-10-21
M. Rudzinskaitės-Arcimavičienės darbai bei pažintys įrodo, kad net jaunos ir dar kaip reikiant nesusiformavusios Lietuvos laikais turėjome puikiai parengtų specialistų, galinčių lygiuotis į Vakarų Europos bei Amerikos tyrinėjus, o lietuvių egiptologės darbai (šiek tiek pataisyti) gali būti studijuojami ir šių laikų universitetuose.
Maršrutas „Progresyvioji Kauno architektūra" 2013-10-08
Ekskursija pradedama nuo Kauno pilies, arba, semantiškai žiūrint, nuo ten, kur prasideda architektūrinis miesto naratyvas, keitęsis nuo klestinčio viduramžių Hanzos miesto iki carinės Rusijos provincijos karinio sustingusio miestelio, per vieną naktį tapusio Nepriklausomos Lietuvos sostine...
Vita Mozūraitė: „Stipriausia šokio trupė yra Kaune“ 2013-10-07
Krepšinio banga slopsta, Kaunas turi rasti kitą arkliuką, kuris galėtų jį pristatyti. „Aura“ yra puikus arkliukas. Tačiau šiuolaikinis šokis – ne kiekvienam. Kai į Vilnių atvažiuos mano sena teta iš kaimo, aš ją vesiuosi į A.Cholinos, o ne į A. Naginevičiūtės spektaklį – toks jau plačiųjų masių mentalitetas.
Romualdas Rakauskas: „Koks tavo vidus, taip kalba ir tavo darbai“ 2013-09-05
„Žydėjime“, kaip sakiau, du trečdaliai – režisūra. Atsivedu, būdavo, žmogų po žydinčia obelimi, pasodinu ir meldžiuosi, kad kas nors atsitiktų, kad išardytų pastatymą, sujauktų. Tokios netikėtos akimirkos labai pagelbsti. Dabar fotografuoju „Triveidę knygą“, einu pas menininkus, žiūriu, kaip geriausiai parinkti tris siužetus.
Katė, kuri atėjo 2013-09-02
Pirmiausia S. Bernotaitę atradau tinklaraštyje grafomanija.com, kuriame ji pasakoja apie rašymą: dalijasi istorijomis apie savo ir kitų kūrybą, analizuoja įvairius kūrinius, atskleidžia daugybę rašymo technikos subtilybių. Būtent šioje svetainėje ir radau užuominas apie „Katę, kurios reikėjo“ – pirmąjį jaunos autorės romaną.