Tapytojas R. Gailiūnas: „Laviruoju ant visumos ir jos sugriuvimo ribos“ 2015-03-18
Tapytojas Raimondas Gailiūnas (g. 1956) savo kūryboje aprėpia daugybę temų – nuo šiandienos aktualijų iki budizmo. Spalvų gausoje kartais galima ir pasiklysti. Per jas menininkas parodo pasaulio brutalumą, žiaurumą, pyktį, agresiją, tačiau tuo pat metu lyg iš niekur išnyra ir šviesiojo pasaulio atspindžiai.
Kauno architektūros gidas – naujas žvilgsnis į tarpukario, sovietmečio ir naująją Kauno architektūrą 2015-03-09
Pirmąjį Kauno architektūros gidą kovo 6 d. M. K. Čiurlionio dailės galerijoje pristatę jo sudarytojai juokavo, kad susirinko papasakoti apie leidinį, kurio jau nebėra. Tūkstančio egzempliorių tiražu išleistos knygos atsargos aptirpo jau Vilniaus knygų mugėje, o jas ištuštino į pristatymą penktadienį susirinkę kauniečiai.
Istorijos liudininkės pilys: situacija Lietuvoje ir Latvijoje 2015-02-27
Lietuva ir Latvija, rašydamos savo istoriją, gali didžiuotis kvapą gniaužiančiomis kovomis su kryžiuočiais ir kalavijuočiais. O ten, kur vyko įnirtingi mūšiai, neišvengiamai buvo statomos gynybinės (ir ne tik) pilys. Vis dėlto šiais laikais pasižvalgę po šias šalis matome kiek skirtingą pilių saugojimo ir panaudojimo situaciją.
Geriausio metų kūrinio paroda: gal jau reikia kriterijų? 2015-02-19
„Visiška laisvė", suteikta „Geriausio metų kūrinio" parodos iniciatorių prieš keliolika metų, kuo toliau, tuo mažiau pasiteisina. Matome ne itin įspūdingą parodos Kauno paveikslų galerijoje vaizdą. Tik pavieniai autoriai sugeba parodyti kažką naujo. Galbūt vertėtų susimąstyti ir ateityje suteikti parodai kokią nors linkmę?
Elvyras Mykolas Andriolis – tarp kalėjimo grandinių ir Europos šlovės 2015-02-13
Lietuvių tapytojas bei grafikas Elvyras Mykolas Andriolis (1836–1893) ne tik tapė monumentalius paveikslus, tačiau sukūrė ir meniškai atrodančių iliustracijų garsiausiems Lietuvos bei Vakarų Europos literatūros kūriniams. Be to, pasižymėjo 1863–1864 m. sukilime. Antrojoje straipsnio dalyje nagrinėjamas šis nemažiau reikšmingas tapytojo gyvenimo etapas.
Europos kultūros sostinė – proga Kaunui pasikeisti į gera 2015-02-11
Kaunas, anksčiau išreiškęs ambicijas būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, rengiasi pretenduoti ir į dar vieną prestižinį vardą – tapti 2022-ųjų metų Europos kultūros sostine (EKS). Antradienį su Kauno kultūros institucijų atstovais susitiko konsultantai Neilas Petersonas (Didžioji Britanija) ir HannsasDietrichas Schmidtas (Vokietija), padedantys miestams pasirengti kandidatuoti į EKS.
A. Andriuškevičiaus „Litrožis“ – tarp ironijos ir plastmasės, triukšmo ir paveikslo 2015-01-28
Aleksas Andriuškevičius – dailininkas, pedagogas ir vienas iš menininkų grupės „Post Ars“ narių. Nuo 1990 metų menininko kūryboje ėmė vyrauti minimalizmas, kuris neapleidžia ir parodoje „Litrožis“, vykstančioje Kauno galerijoje „Meno parkas“.
Retai sutinkama R. Staniūnienės tapyba 2015-01-27
Nieko nėra atskiro Rasos Staniūnienės tapyboje, čia susiliečia ne tik skirtingos spalvos, formos ir abstrakčios dėmės, bet ir skirtingi naratyvai, t. y. vienoje mažutėje plokštumoje sutelpa konkrečios kasdienybės stebėjimo nuostaba ir bendra pasaulio sintezė.
Lankomės Kauno medinukuose: autentiškasis Žaliakalnis 2015-01-21
Vieni svarbiausių Žaliakalnio charakterį palaikančių objektų – autentiški mediniai gyvenamieji namai. Ne tik medinės architektūros išorės elementai, bet apskritai išsaugota gyvenamoji aplinka: išlaikytas sklypo apželdinimas, eksterjero ir interjero detalės, tradicinė gyvensena.