KAUNO ARCHITEKTŪROS IR URBANISTIKOS EKSPERTŲ TARYBOS POSĖDŽIO DAUGIABUČIO NAMO SU KOMERCINĖS PASKIRTIES PATALPOMIS K. DONELAIČIO G. 83, KAUNE PROJEKTINIAI PASIŪLYMAI. PROJEKTUOTOJAS: UAB Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai (architektai: Tomas Jūras, Gintautas Natkevičius, Sigita
Išraiškingoji tarpukario architektūra 2014-02-21
Po 1918 metų į pasaulį žengė naujos architektūros kryptys. Iškankinti karo, skurdo žmonės tapo tikrais švaistūnais, atvedusiais pasaulį prie didžiosios krizės slenksčio. Tad šiame straipsnyje panagrinėsime, kaip pakito Europos ir JAV miestų veidas. Pamatysime, kaip iš ,,gūdaus provincijos kaimo“ Kaunas pavirto didmiesčiu ir kuo ypatinga jo architektūra.
Bendruomenė Lietuvos mieste. Misija neįmanoma? 2013-12-11
Šiuolaikiniame Lietuvos mieste vyrauja tendencija viešąsias erdves paversti privačiomis, kuriose simuliuojamas visuomeniškumas. Erdvės, kurios lieka viešos, tampa greičiau niekieno, nei visų – gatvės gyvenimas čia nevyksta, laisvalaikiui jos taip pat netinkamos.
Nacionalinės dramaturgijos byla: mitai ir tikrovė 2013-12-09
Nenoriu pasakyti, kad Vaižganto, Binkio ar Marcinkevičiaus kūriniai šiandien yra neverti teatro scenos. Priešingai: kvazipatriotinės tautokūrinės euforijos apsvaiginta Lietuvos scena dar, regis, nepajėgi į klasikų kūrinius pažvelgti racionaliai.
Pradedant vedybomis iš išskaičiavimo, baigiant palikimo dalybomis 2013-12-06
Raktas į komiškosios operos pastatymo sėkmę labai abstraktus: kaip padaryti, kad stereotipinėmis situacijomis grįsta ir neretai visiškai buitinė istorija suskambėtų linksmai, lengvai, gyvai ir atrodytų bent truputį šiuolaikiškai?
Ina Pukelytė: „Aktoriui tik amato neužtenka” 2013-12-02
Kai menininkas arba aktorius negyvena tame mieste, su juo savęs nesieja, jame jis nei vykdo, nei kuria naujas veiklas. Tuo tarpu menininkas, dirbdamas toje vietoje, kur, tarkime, mokosi arba kuria šeimą, miestui sukuria visai kitokį kontekstą ir kitokią meninę kokybę.
Poetė Enrika Striogaitė: „Gyvenu stengdamasi nepalikti jokio pėdsako“ 2013-11-30
Su poete, dokumentinių filmų kūrėja ir žurnaliste Enrika Striogaite nuolat kažkur prasilenkiu: žvarbiame kino teatre, už plastmasinių vyno taurių parodoje, prie durų knygos pristatyme, sename dvare. Būdama visur ji tarsi vis tiek lieka kažkur "ten", už kadro.
KAF'e atgarsiai: miestas ir upės 2013-11-29
Projekto pagrindinė mintis – aktyvus vanduo: pasinaudojant upe kurti miestą prie vandens, naują traukos centrą, skirtą aktyviai ir pasyviai veiklai. R. Palio projekto iliustracijose galime matyti aiškią urbanistinę struktūrą – sustiprintas ašines jungtis, užstatomas krantines, žaliąsias erdves Nemuno saloje, numatomą paplatinti Nemuno kanalą ties Karaliaus Mindaugo prospektu.
Architektūrinis „fitnesas“ Kaune – mada, būtinybė ar noras pritapti? 2013-11-21
Šių metų rugsėjo 3 d. vykusioje diskusijoje „Aukštybiniai pastatai Kaune: mada ar būtinybė“ pasisakė Miesto plano atstovai, kuriems aušktybinis pastatas yra jėgos, galios, ekonominio pajėgumo ir šiuolaikiškumo simbolis. Architekto Daliaus Šarakausko nuomone, dangoraižis yra miesto raumenys, kuriais visomis prasmėmis demonstruojamas miesto pajėgumas. Nejau prasideda architektūros fitneso varžybos, kurių metu miestai puikuojasi ant jų istorinio kūno kylančiais raumenimis?