Kamanė

Kauno menininkų namų profesionalaus meno žinių portalas

Kamanės tekstai
VIDEO
Kūrėjai
Aukso fondas
Apie
Scena Kinas ir fotografija Dailė Garsas Literatūra Architektūra Replika Istorija Miesto posėdžiai

Eiti prie turinio

Informacija apie portalą www.kamane.lt

Informacija
Daugiau
  • Informacija apie portalą www.kamane.lt

 Rezultatai

Architektūra

Vienybės aikštės Kaune rekonstrukcija. Vizualizacija

Sovietinis bendrabutis Vienybės aikštėje 2017-10-09

Kastytis Rudokas

Kaip atrodys Kauno Vienybės aikštė, buvo galima daugiau sužinoti iš viename dienraščių išspausdinto interviu su projekto autoriais. Idėjos pristatytos, tikslai ir užmojai platūs, bet įgyvendinimas tikriausiai bus diskutuotinos kokybės, kadangi pagrindinio pastato – „Pramprojekto“ pateikiamos vizualizacijos atrodo kur kas blogiau, nei situacija, buvusi iki rekonstrukcijos, o, kaip žinome, neretai vizualizacijos būna geresnės už pabaigtą projektą, tad kažko per daug tikėtis nebėra ir prasmės.

11

Protesto akcija „Švento reikalo sala“, 2015 m. Facebook.com nuotr.

Dėmesys esminei smulkmenai 2017-03-21

Kastytis Rudokas

Svarbiausias kultūrinės raidos aspektas, paveldo išsaugojimo prielaida ir, galbūt, stabo savybėmis nepasižyminčio monumento sukūrimas įmanomas tik tada, kai taip vadinama foninė architektūra, paraštėse esanti kultūra – ta esminė smulkmena – nusipelnys tokio pat dėmesio, kaip ir noras sukurti nepakartojamą monumentą.

6

Aukštoji Panemunė, Raudonojo kryžiaus tuberkuliozės sanatorija, 1934 m. Iš A. Burkaus asmeninio rinkinio

Visuomenės modernėjimo ženklai tarpukario Lietuvos kurortuose 2017-02-27

Tomas Pabedinskas

Kauno istorija tarpukariu iki šiol išlieka svarbia, o gal ir ryškiausia, šio miesto identiteto dalimi. Tačiau 2016 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais Vytauto Didžiojo universiteto Menų galerijoje „101“ veikusioje parodoje „Modernūs Kauno kurortai tarpukariu“ buvo siūloma prisiminti ir kitą, plačiajai auditorijai dar mažiau žinomą, tuomet iškilusio modernaus miesto gyvenimo pusę – kurortus bei laisvalaikį.

4

Kauno choralinė sinagoga (E. Ožeškienės g. 13). L. Rimkutės nuotr.

Kauno sinagogos – užmiršta kultūros paveldo dalis 2017-01-27

Laura Rimkutė

Šiuo metu Kaune yra išlikę 8 sinagogų pastatai. Kadangi vienos dėl įvairių aplinkybių smarkiai pasikeitusios, kitos gerokai apleistos, o ir apskritai sinagogos neturi itin ryškių ir į akis krentančių architektūrinių elementų, kaip kitų religinių konfesijų pastatai, retas praeivis atkreipia dėmesį, kad čia stovi buvę žydų maldos namai.

5

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Vilnius

Istorinės architektūros atstatymas ir restauravimas (III dalis) 2016-11-04

Marius Vyšniauskas

Paskutinėje straipsnių ciklo apie istorinės architektūros atstatymą ir restauravimą dalyje nagrinėjamos Vakarų ir Rytų Europos architektūrinio paveldo atstatymo problemos XX–XXI a.

353

V. Smakauskas, „Žanrinė scena Trakų ežero pakrantėje“, LDM

Istorinės architektūros atstatymas ir restauravimas (II dalis) 2016-10-07

Marius Vyšniauskas

Tęsiamas straipsnių ciklas apie istorinės architektūros atstatymą ir restauravimą. Trakų pilies restauracija taip pat neapsiribojo tik mūrų atstatymu – daug nuodugnesnės priežiūros reikalavo išlikusių freskų tyrimai. Sklaidant šaltinius matyti, kad Trakų pilies interjere susipynė skirtingos LDK teritorijoje vyravusios stilistikos.

13

Trakų pilis, 1908 m. LNM

Istorinės architektūros atstatymas ir restauravimas (I dalis) 2016-09-05

Marius Vyšniauskas

Istorinių paminklų apsaugą prižiūrinti Venecijos chartija restauravimą apibrėžia kaip specifinę operaciją, kurios tikslas – išsaugoti ir atskleisti paminklo estetinę bei istorinę vertę; tai turi būti pagrįsta natūrine medžiaga ir autentiškais dokumentais. Vis dėlto realybėje darbui kliudo daugybė problemų. Trijų dalių straipsnių cikle, orientuodamiesi į karališkųjų rezidencijų atstatymą Lietuvoje bei pasaulyje, nagrinėsime ne tik kokios problemos kyla atkuriant paveldą, bet ir aptarsime pozityvius pavyzdžius.

3

Architektė Rūta Barisaitė. E. Šemioto nuotr.

Apie orkestruotę architektūroje 2016-08-26

Kalbino Jurga Tumasonytė

Rūta Barisaitė – jauna, Kaune gyvenanti architektė. Baigusi Vilniaus Gedimino technikos universitetą, R. Barisaitė keletą metų dirbo G. Natkevičiaus ir partnerių architektų biure, o šiuo metu kuria namus žmonėms individualiai. Savo kartą jį apibūdina kaip „jauniausius iš tų, kurie įrašinėdavo patikusias dainas į kasetes, ir vyriausius iš tų, kurie nebemoka rusų kalbos“. Tad kalbamės apie prisiminimus, šiuolaikinę architektūrą ir gimtojo miesto briaunas.

3

Kauno centrinis knygynas

Kauno centrinio knygyno laukia pokyčiai 2016-08-01

Laura Rimkutė

Šį pavasarį Kaune įsižiebė karštos diskusijos dėl ilgus metus egzistuojančio Kauno centrinio knygyno likimo. Suinteresuotą visuomenės dalį išgąsdino tai, kad knygynas po numatomos privatizacijos bus sunaikintas, kaip ir kitos viešosios paskirties vietos. Nors šioje istorijoje gausu politinių peripetijų, pabandysiu nuo jų atsiriboti ir pažvelgti paveldosauginiu požiūriu.

5

Kauno centrinis paštas (Laisvės al. 102), archit. F. Vizbaras, 1930-1932 m. Nuotr. iš galerija.kvb.lt

Tapatumo svarba Kauno miestui 2016-02-09

Laura Rimkutė

Kaunas neturi savo ryškaus „veido“. Plačioji visuomenė, ne kauniečiai ir ne kultūros paveldo atstovai, dažniausiai Kauną sieja su „Žalgirio“ krepšinio komanda. Tačiau tai nėra tikrasis miesto tapatumas, kurį turi sudaryti istorijos, kultūros ir socialinės sritys. Pastaraisiais metais tiek Kauno miesto savivaldybės, tiek AUTC (Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro) vykdoma veikla Kauno tarpukario modernizmo atžvilgiu prisideda prie kiek kitokio Kauno įvaizdžio formavimo.

6


Facebook   Spausdinimo versija

Kitas » 1 2 3 4 5

© 2005-2011 kamane.lt

  • Autorinės teisės
  • Atsakomybės apribojimas
  • Metrika
Sprendimas: Coral solutions
Tarnybinis įėjimas