A. Jakučiūnas: „Visai gali būti, kad literatūra moko neskaityti“ 2015-06-08
Prozininkas Andrius Jakučiūnas: „Turbūt nieko geresnio nėra pasakyta už banalybę, kad autorius turi rašyti tai, kas įdomu, kas svarbu jam. O ar tai, ką jis sukuria, bus įdomu kitiems, ar tai atitinka jo epochos vadinamąją dvasią – atsitiktinumas, lemtis.“
„Poezijos pavasario“ bukas ir sena, kelis dantis teturinti katė 2015-06-01
Taip jau atsitiko, kad po visų „Poezijos pavasario“ Kaune renginių grįžus namo, labiausiai traukė tekstai iš rubrikos „Augintinis“. Pavyzdžiui, apie seną katę, teturinčią tik kelis dantis, nesterilizuotą, kuriai ieškoma namų ir tų namų nesitikima...
Orientalizmas tapyboje: turkiška mada užkariauja Europą (I) 2015-05-26
Terminas orientalizmas literatūroje apibūdina Viduriniams Rytams, Pietų Azijai ir Artimiesiems Rytams būdingą kultūrą, kurią Europoje bandoma mėgdžioti. Straipsnių cikle Marius Vyšniauskas pristato orientalizmo įtaką Vakarų Europos bei Lietuvos menui.
Arvydas Žalpys: „Esu už šiuolaikiškumą parodų ekspozicijose“ 2015-05-25
Parodoje „Pasakojimai. Tas žmogus. (Neparašyta biografija)“ eksponuoti kūriniai – nuo baltų tuščių įrėmintų lapų iki vaizdo dokumentacijų – kūrė pasakojimą nuo praeities, dabarties įvykių iki asmeninių ateities planų. Pokalbis su parodos autoriumi Arvydu Žalpiu – apie pastarąją parodą, kūrybą, įtakas, šiuolaikinio ir šiandienio meno skirtumus, eksperimentavimą dabartinėje mūsų kultūroje.
Kauną „saugantys“ fortai: dabartis ir perspektyvos 2015-05-20
Pasižvalgius po Kauno fortus, nekyla abejonių, kad Kaunas turi didžiulį paveldosauginį turtą. Nors tvirtovė neatnešė naudos per Pirmąjį pasaulinį karą, tačiau dabar ją maksimaliai sutvarkius, Kaunas galėtų drąsiai lygiuotis į europinio paveldo gretas ne tik puikia tarpukario modernizmo architektūra, bet ir kaip unikalus karo istorijos pavyzdys su savo intriguojančiomis legendomis.
Marius Burokas: „Amerikoje autoriai į viską žiūri kiek paprasčiau“ 2015-05-18
Rašytojas ir vertėjas Marius Burokas neseniai lankėsi JAV, kur su dar keliais poetais pristatė naujausios lietuvių poezijos antologiją „How the Earth Carries Us. New Poets from Lithuania“. Pokalbis – apie kelionės įspūdžius, rašytojų gyvenimą už vandenyno ir vietines aktualijas.
Gyvenimas be laikrodžio, autobiografija be datų 2015-05-11
Algimantas Mikuta – poetas, kuris leido sau prabangą gyventi be laikrodžio, matuodamas ir įprasmindamas laiką ne daugelį vergais pavertusiomis rutiniškomis darbo valandomis, bet eilėraščiais. 2014 metais išleistoje rinktinėje „Gyvenau be laikrodžio“ poetas savo gyvenimą pasakoja ne datomis, bet įvykiais, vaizdais, emocijomis.
Lietuvos interjeras – gelmės, aukštumos ir gyvenimo atspindžiai 2015-05-05
Interjero architektė Lina Preišegalavičienė 2014 m. apgynė daktaro disertaciją tema „Interjeras tarpukario Lietuvoje: veiksniai, formos, tendencijos (1918–1940)“. Žvelgdama į nepriklausomos Lietuvos dvidešimt penkmetį per interjero dizaino prizmę, menotyrininkė čiuopia gyvensenos ypatybes: žymi lūžio momentus, brėžia pokyčių kreives.
Ženklo paieškos apnuogintose Jorėse. Egidijaus Darulio tapyba 2015-04-20
Visoje E. Darulio kūryboje vyrauja nuoseklus detalių ieškojimas – ne detalizavimas, bet narstomi ir vizualiai perteikiami struktūriniai modeliai, jų sąveikos. Darbuose pasakojama, kaip primityvios formos tampa sudėtingais organizmais.
Apie stebuklą Kauno širdyje – Šv. Gertrūdos bažnyčią 2015-04-02
Turbūt kiekvienas kaunietis, kasdien skubantis Laisvės alėja, žino, kad praėjęs tarpuvartę šalia Kauno apylinkės teismo pastato, patenki į ypatingą aurą turinčią vietą. Iš visų pusių apsupta aukštais statiniais čia stovi mažytė, laiko patina paženklinta bažnytėlė, kuri sukuria išskirtinę atmosferą. Kad ir kaip pasislėpusi, Šv. Gertrūdos bažnyčia beveik niekada nebūna tuščia. Pasidairykime, kodėl ši vieta taip traukia žmones jau ne vieną šimtmetį.
Žvilgsnis į Raimundo Mikšio kūrybą: tapyba ir piešiniai 2015-03-30
R. Mikšys – vienas iš Lietuvos ekspresionistinės tapybos atstovų. Menininko kūryboje svarbu emocija ir išgyvenimas. R. Mikšio abstrakčiosios tapybos spektras dinamiškas ir kintantis, liudijantis apie menininko kūrybinės brandos etapus, santykio su aplinka, gamta, religija kaitą bei ekspresija pulsuojantį vidinį pasaulį.
Didžiojo karo įtaka besikuriančiai Lietuvos valstybei 2015-03-25
Didžiojo karo palikimas Lietuvoje tiesiog ištrintas, akcentuojant jį, kaip etapą į šalies Nepriklausomybę ir netiriant čia veikusių priešų armijų, mūšių, žymesnių asmenybių biografijų. O juk Lietuva gali pasigirti europinio masto garsenybių pėdsakais, kurie išvedė valstybę į pasikeitusį pasaulį. Ypač tai aktualu šiandien, kadangi 2014 – 2018 m. paskelbti Didžiojo karo atminimo metais.
Kai Kauną užvaldo miuziklų garsai 2015-03-23
Pernai pažymėjęs jubiliejinius metus, kompozitorius Giedrius Kuprevičius vainikuoja juos kovo 24–26 dienomis vyksiančiu miuziklų festivaliu „Dainuojantis teatras“. Apie tai, kokiomis nuotaikomis gyvena maestro festivaliui artėjant, kodėl kai kurie spektakliai į Kauną atvežami tik dabar ir kokia vieta tenka miuziklui kompozitoriaus kūrybiniame gyvenime – pokalbis su G. Kuprevičiumi.