Geriausių Lietuvos teatralų rinkimai ir apdovanojimai rengiami nuo 1992 metų. Ceremonija vyksta Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją. Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos sukurtos „Kristoforo“ statulėlės buvo teikiamos nuo 1995 metų. Šventę rengė Teatro ir kino fondas prie Lietuvos teatro sąjungos.

2002-2003 metais atsisakyta “Kristoforo” statulėlių ir geriausieji sezono teatralai buvo apdovanojami Lietuvos Kultūros ministerijos piniginėmis premijomis, kurias sudarė 5 tūkst.litų.

2004 metais nutarta teatralus rinkti 14 nominacijų. Sezono lyderiams pradėti teikti Rūtos Ničajienės sukurti „Auksiniai scenos kryžiai“ ir 5 tūkst.litų premijos. Nuo 2007 m. premijų dydis - 55 MGL (7150 Lt). Apdovanojimus kuruoja Kultūros ministerija.

Į „Auksinį scenos kryžių“ įkomponuotas 1930 m. įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklelis. Tarpukario Lietuvoje šiuo ženkleliu buvo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Auksinis scenos kryžius

 

 

2016

Profesionalaus teatro meno kūrėjų vertinimo ekspertų komisijos (Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Rasa Vasinauskaitė, Audronė Žiūraitytė, aktorė Dalia Storyk-Zykuvienė, vadovė muzikologė Veronika Janatjeva) sprendimu apdovanoti šie kūrėjai:

Režisierius Günteris Krämeris (Vokietija) už Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ režisūrą (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo) Jevgenija Gladij už Varvaros Samsikovos vaidmenį spektaklyje „Ledas“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo)Darius Meškauskas už Rotmistro Augusto vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ (Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo)Karolina Kontenytė už Bertos vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ (Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo) Arūnas Sakalauskas už Kreonto vaidmenį spektaklyje „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ ir Janio vaidmenį spektaklyje „Gyvūnas (Ku kū)“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Scenografas Herbertas Schäferis (Vokietija) už scenografiją Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ pastatymui (LNOBT)

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliams „Apreiškimas Marijai“, „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Kompozitorė Rita Mačiliūnaitė už muziką spektakliams „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ ir „Kodas: Hamlet“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Spektaklio vaikams„Kaulinis senis ant geležinio kalno“ kūrėjai (LNDT): inscenizacijos autorius ir režisierius Jonas Tertelis, scenografė Paulė Bocullaitė, dailininkas skulptorius Donatas Jankauskas Duonis, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, kompozitorius Gintaras Sodeika, vaizdo projekcijų autorius Mantas Bardauskas, šviesų dailininkas Vilius Vilutis

Spektaklio-žaidimo „Kodas: Hamlet“ kūrėjai (Lietuvos rusų dramos teatras): režisierė Olga Lapina, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė, dailininkė Renata Valčik, vaizdo projekcijų autorius Jonas Tertelis - tai kategorijos „Teatras +“ apdovanojimas

Operos solistėEglė Šidlauskaitė už Eboli vaidmenį operoje „Don Karlas“ (LNOBT)

Baleto solistėKristina Gudžiūnaitė už Kitri vaidmenį balete „Don Kichotas“ ir Džuljetos vaidmenį balete „Romeo ir Džuljeta“ (LNOBT)

Šokėja Goda Laurinavičiūtė už Melancholijos vaidmenį šokio spektaklyje „Melancholijos bokštai“ (Šokio teatras „Airos“)

Vizualaus šokio spektaklio„Žaidimas baigtas“ kūrėjai (Urbanistinio šokio teatras „Low Air“): choreografai ir atlikėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kostiumų dailininkė, scenografė, režisierė Lauryna Liepaitė, šviesų dailininkas ir videomenininkas Povilas Laurinaitis, improvizacinės muzikos atlikėjas Adas Gecevičius

Aktorė – jaunoji menininkėGreta Petrovskytė už Greis vaidmenį spektaklyje „Apvalytieji“, Jaunosios sesers vaidmenį spektaklyje „Vestuvės“ (OKT / Vilniaus miesto teatras), ir Merginos vaidmenį spektaklyje „Neišmoktos pamokos“ (Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė ´16“)

Šokėjai ir choreografaiAirida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius pelnė Boriso Dauguviečio auskarą už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas, jungiant gatvės šokį ir teatrą spektakliuose „Kelionė namo“, „Žaidimas baigtas“ bei Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą.

Padėkos premija ir Auksinis scenos kryžius paskirti aktoriui Regimantui Adomaičiui už vaidybos meno įprasminimą įsimintinais vaidmenimis Lietuvos teatre ir kine bei amžininkų pasaulėjautos permąstymą mažosiose literatūros formose.

 

2015

Profesionalaus teatro meno kūrėjų vertinimo ekspertų komisijos sprendimu apdovanoti šie kūrėjai:

Geriausias režisieriusKrystianas Lupa už spektaklio „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) režisūrą.

Geriausias aktorius – Valentinas Masalskis už Roberto Šusterio vaidmenį spektaklyje „Didvyrių aikštė“ ir vaidmenis spektaklyje „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Geriausia aktorė – Eglė Gabrėnaitė už Ponios Citel vaidmenį spektaklyje „Didvyrių aikštė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Geriausias šviesų dailininkas ir videomenininkas – scenografas Łukaszas Twarkowskis už spektaklio „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) vaizdo projekcijas.

Už geriausią scenografiją apdovanota Paulė Bocullaitė už spektaklio „Hamletas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) scenografiją.

Geriausi muzikos spektakliui kūrėjai ir atlikėjai – kompozitorė Rūta Vitkauskaitė, kompozitorius Jensas Gunnaras Hedmanas  ir dainininkė Åsa Nordgren už erdvinės operos tamsoje „Confessions“ („Operomanija“) sukūrimą bei atlikimą.

Nacionalinės dramaturgijos nominacijos laureatai – režisierius Árpádas  Schillingas  ir dramaturgas Marius Ivaškevičius už spektaklį „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Geriausias nepagrindinis aktorius – Liubomiras Laucevičius už Polonijaus ir Osriko vaidmenis spektaklyje „Hamletas“, taip pat vaidmenis spektaklyje „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Geriausias jaunasis menininkas – dirigentas Modestas Barkauskas už vienaveiksmių baletų triptiko „Bolero+“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) muzikinės dalies pastatymą ir dirigavimą.

Už geriausią lėlių ir objektų teatro spektaklį (teatrinę instaliaciją „Meile, don’t stop“; Lėlių teatro trupė „459“) apdovanota lėlininkė Karolina Jurkštaitė.

Auksinis scenos kryžius už geriausią spektaklį vaikams ir jaunimui įteiktas choreografei Birutei Banevičiūtei (šokio spektaklis „Spalvoti žaidimai“).

Geriausi šokio menininkai – baleto artistai Greta Gylytė ir Eligijus Butkus už pagrindinius vaidmenis vienaveiksmiame balete „Bolero“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Geriausias choreografas Martynas Rimeikis už baleto „Visur, kur mes nebuvom“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) choreografiją.

Geriausia operos solistė – Viktorija Miškūnaitė už Manon Lesko vaidmenį Jules’io Massenet operoje „Manon“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Nepagrindinio vaidmens atlikėjos apdovanojimas įteiktas aktorei Vilijai Grigaitytei-Klemantienei už vaidmenis spektaklyje „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Boriso Dauguviečio auskaras įteiktas choreografei Agnijai Šeiko-Sarulienei už šiuolaikinio šokio ir garso spektaklio-ekskursijos „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda / Mėmelis“ (šokio teatras „PADI DAPI Fish“) režisūrą bei choreografiją, „pastarojo dešimtmečio tarpdisciplininę kūrybą, atveriančią plačias šiuolaikinio šokio sąveikos su kitais menais ir kultūros paveldu perspektyvas“.

Padėkos premija įteikta operos solistei Sigutei Stonytei už ilgametę kūrybinę ir pedagoginę veiklą, puoselėjant operos meną bei vokalinės muzikos atlikimo kultūrą Lietuvoje.

 

2014

Profesionalaus teatro meno kūrėjų vertinimo ekspertų komisijos sprendimu apdovanoti šie kūrėjai:

RežisieriusGintaras Varnas už operos „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir dramos spektaklio „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) režisūrą.

Scenografija ir kostiumaiMedilė Šiaulytytė už scenografiją operai „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Kompozitorė Onutė Narbutaitė už muziką operai „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Aktorė (pagrindinis vaidmuo)Agnė Šataitė už Severiutės vaidmenį spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ ir Serafimos Iljiničnos vaidmenį spektaklyje „Savižudis“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Aktorė (nepagrindinis vaidmuo)Vilma Raubaitė už vaidmenis spektaklyje „Dr. Faustas“ (VšĮ Teatras „Cezario grupė“) ir Kesonijos vaidmenį spektaklyje „Kaligula“ (Teatro judėjimas „No Theatre“).

Aktorius (pagrindinis vaidmuo)Dainius Svobonas už Kiurmano vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras);

Aktorius (nepagrindinis vaidmuo) Kęstutis Macijauskas už Tėvo vaidmenį spektaklyje „Paprastos beprotybės istorijos“ (Klaipėdos dramos teatras);

Operos solistėJoana Gedmintaitė už Rozinos vaidmenį operoje „Sevilijos kirpėjas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Operetė ir miuziklasdirigentas Jonas Janulevičius už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą; už Paulio Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Baleto solistė Anastasija Čumakova už Mari vaidmenį balete „Spragtukas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Šokio menas – Gotautė Kalmatavičiūtė už vaidmenis šokio spektakliuose „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir „Apollo“ (Kauno šokio teatras „Aura“);

Teatras vaikams ir jaunimui– spektaklio „Kosmosas+“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) kūrybinė grupė: idėjos autorė ir režisierė Kirsten Dehlholm; koncepcijos autoriai: Kirsten Dehlholm, Anne Mette Fisker Langkjer, Jesper Grimstrup, Magnus Pind Bjerre; scenarijaus autoriai: Kirsten Dehlholm, Laura Mortensen, Morten Søndergaard, Anne Mette Fisker Langkjer, Mindaugas Nastaravičius, Tomas Lagermand Lundme; scenografijos kūrėjai: Anne Mette Fisker Langkjer, Mar Vicens Fuster, Maxime Robillard, Jesper Kongshaug, Kirsten Dehlholm ir kt.; vaizdo projekcijų kūrėjai: Magnus Pind Bjerre, Birk Marcus Hansen; šviesų dailininkas Jesper Kongshaug; kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė; kostiumų raštų autorė Anne Mette Fisker Langkjer; kompozitoriai: Ernestas Kaušylas, Miša Skalskis;

Lėlių ir objektų teatras – spektaklio „Smėlio žmogus“ (Vilniaus teatras „Lėlė“) kūrybinė grupė: scenarijaus autorė, režisierė, lėlių dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė; dramaturgijos konsultantas Mindaugas Valiukas; scenografė Renata Valčik; kompozitorė Rita Mačiliūnaitė; choreografė Sigita Mikalauskaitė;

Jaunasis menininkasrežisierius Gediminas Šeduikis ir dirigentas Ričardas Šumila už Engelberto Humperdincko operos „Jonas ir Greta“ pastatymą (VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras). 

Nacionalinė dramaturgija / lietuvių autoriaus kūrinio pastatymasMindaugas Nastaravičius už pjeses „Demokratija“ ir „Man netinka tavo kostiumas“;

2014 metų Boriso Dauguviečio auskaras įteiktas režisierei Karolinai Žernytei už sėkmingas naujų teatrinės raiškos priemonių paieškas spektakliuose akliesiems ir regintiesiems „Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams“ ir „Akmuo vanduo geluonis“.

2014 metų Padėkos premija įteikta kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui už muzikinės kūrybos teatrui visumą ir žanrinę įvairovę.

 

2013

Profesionalaus teatro meno kūrėjų vertinimo ekspertų komisijos sprendimu premijos ir atminimo ženklai įteikti:

Režisierei Yanai Ross už spektaklį „Mūsų klasė" Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT);

Kompozitorei Ritai Mačiliūnaitei už muziką spektakliuose „59´Online", „W(o)men" „Menų spaustuvėje" ir  „Eugenijus Oneginas" Lietuvos rusų dramos teatre;

Dailininkui Marijui Jacovskiui už scenografiją  spektaklyje „Mūsų klasė" (LNDT);

Aktorei Nelei Savičenko už pagrindinį Irinos Arkadinos vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra" Oskaro Koršunovo teatre (OKT);

Aktoriui Martynui Nedzinskui už  pagrindinį Trepliovo vaidmenį „Žuvėdroje" (OKT);

Aktorei (nepagrindinis vaidmuo) Aldonai Janušauskaitei už Rachelkos - Marianos vaidmenį spektaklyje „Mūsų klasė" (LNDT);

Aktoriui (nepagrindinis vaidmuo) Sauliui Čiučeliui už Trofimovo vaidmenį spektaklyje „Vyšnių sodas" Nacionaliniame Kauno dramos teatre;

Operos solistui Tadui Girininkui už Karaliaus Henriko vaidmenį operos spektaklyje „Lohengrinas" ir Silvos vaidmenį operos spektaklyje „Ernani" Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre;

Choreografams Airidai Gudaitei ir Laurynui Žakevičiui už šokio spektaklius „Kelionė namo" (Urbanistinio šokio teatras „Low Air");

Šokėjui Mantui Stabačinskui  už spektaklį „Melancholijos dėžutė" šokio teatre „Aura".

Jaunojo menininko apdovanojimas įteiktas aktoriui Dainiui Jankauskui už darbus spektakliuose „Mūsų klasė" (LNDT) ir „59´Online" (Menų spaustuvė).

Teatro vaikams kategorijoje nugalėjo Kūrybinės studijos „PetPunk", Teatro laboratorijos „Atviras ratas" ir „Menų spaustuvės" kūrėjai (spektaklis  „Tėčio pasaka").

Lėlių ir objektų teatro laureate tapo režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė-Šiekštelienė už spektaklį „Tarmių stalas" Stalo teatre.

Metų scenos meno reiškiniu pripažintas šiuolaikinio šokio spektaklis „Contemporary?" (Menų spaustuvė) - dramaturgė Sigita Ivaškaitė, choreografai ir šokėjai Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė, Mantas Stabačinskas.

Lietuvių autoriaus pastatymo nominacijoje nugalėjo šiuolaikinė opera „Geros dienos!" (Operomanija) - dramaturgė Vaiva Grainytė, kompozitorė Lina Lapelytė, režisierė Rugilė Barzdžiukaitė.

Boriso Dauguviečio auskarą pelnė režisierius Agnius Jankevičius.

Padėkos premija už viso gyvenimo nuopelnus įteikta Klaipėdos dramos teatro režisieriui, teatro ir kino aktoriui Povilui Gaidžiui.

2013 metų Lietuvos teatrų spektaklius vertinusioje komisijoje dirbo teatrologai: Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Vlada Kalpokaitė, Vilma Janeliauskienė, muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva, šokio kritikė Vita Mozūraitė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir menotyrininkas Helmutas Šabasevičius (komisijos pirmininkas).

 

2012

Boriso Dauguviečio auskaras už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – režisieriui Arūnui Areimai.

Geriausia lietuvių literatūros kūrinio scenine interpretacija pripažinta Kauno dramos teatro "Balta drobulė" pagal Antano Škėmos romaną. Inscenizacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė, režisierius Jonas Jurašas, scenografas Gintaras Makarevičius, aktorius Dainius Svobonas.

Lėlių ir objektų teatro „Auksinis scenos kryžius" - spektaklio „Meteo“ kūrybinei komandai (Vilniaus teatras „Lėlė“) – režisierei Anai Brašinskajai, dailininkei Julijai Skuratovai, choreografei Sigitai Mikalauskaitei ir atlikėjams Šarūnui Datėnui, Karoliui Algimantui Butvidui, Indrei Liutkevičiūtei, Imantui Precui, Dainiui Taručiuis, Editai Zėčiūtei.

Jaunojo menininko kryžius - Šarūnas Datenis ir Antanas Dubra už spektaklį „Gaidelis pinigautojas“ ("Menų spaustuvė").

Algirdas Martinaitis apdovanotas už muziką spektakliui „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Sandra Janušaitė apdovanota už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Operetė ir miuziklo kategorijoje - Akvilė Garbenčiūtė už Rouzės vaidmenį muzikiniame reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

Šokio meno kategorijoje -  Agnija Šeiko už spektaklio „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ choreografiją („Žuvies akis“).

Geriausiu spektakliu vaikams pripažintas spektaklis „Brangusis atrakcionų parko dėde“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras – režisierė Olga Lapina ir pagrindinio vaidmens aktorius Edmundas Mikulskis).

Nepagrindinio vaidmens „Auksinis sceno kryžiius" – Tomas Rinkūnas už Karlo vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje „Julijus Cezaris“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

Pagrindinio vaidmens „Auksinis scenos kryžiius" - Valentinas Novopolskis už Auklės vaidmenį spektaklyje „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ scenografiją -  dailininkas Jonas Arčikauskas.

2012-ųjų režisieriaus titulas - Jonui Vaitkui už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ režisūrą.

„Auksinis scenos kryžius" už viso gyvenimo nuopelnus - choreografei, „Auros" šokio teatro įkūrėjai ir vadovei Birutei Letukaitei.

 

2011

Geriausias 2010-ųjų metų spektaklis -- Maksimo Gorkio „Dugne“. Režisierius Oskaras Koršunovas (Oskaro Koršunovo teatras).

Scenografas ir kostiumų dailininkas -- Juozas Statkevičius – už kostiumus ir grimą Leo Fall operetei „Madam Pompadur“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras), spektakliui „Publika“ pagal Federico García Lorcos pjesę (Teatras „Utopia“), šokio spektakliui „Ana Karenina“ pagal Levo Tolstojaus romaną ir A. Šnitkės muziką (Anželikos Cholinos šokio teatras).

Kompozitorius -- Liudas Mockūnas – už muziką spektakliui „Prakeiktieji“ pagal Eugene O`Neill`o pjesę „Gedulas tinka Elektrai“ (Oskaro Koršunovo teatras).

Pagrindinio vaidmens aktorius -- Darius Gumauskas – už vaidmenį spektaklyje Maksimo Gorkio „Dugne“ (Oskaro Koršunovo teatras).

Pagrindinio vaidmens aktorė -- Eglė Mikulionytė – už Antigonės vaidmenį spektaklyje Aušros Marijos Sluckaitės „Antigonė Sibire“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Nepagrindinio vaidmens aktorius -- Vytautas Anužis – už Piršlio, Generalinio ir Gydytojo vaidmenis spektaklyje Gintaro Grajausko „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ (Klaipėdos dramos teatras).

Nepagrindinio vaidmens aktorė -- Gintarė Latvėnaitė – už Celinos vaidmenį spektaklyje Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).

Opera ir operetė -- Sigutė Stonytė – už Grafienės vaidmenį operoje W. A. Mocarto „Figaro vedybos“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Choreografija -- Anželika Cholina – už šokio spektaklio „Ana Karenina“ pagal Levo Tolstojaus romaną ir A. Šnitkės muziką choreografiją (Anželikos Cholinos šokio teatras).

Baletas ir šokis -- Eglė Špokaitė – už Olimpijos vaidmenį šokio spektaklyje Leo Delibes „Kopelija“ (Scenos meno kūrėjų asociacija).

Lėlių teatras -- etnologinio muzikinio veiksmo šeimai „Gandro dovana“ kūrybinė grupė: režisierius ir dailininkas Algis Mikutis, režisierė, dailininkė ir aktorė Saulė Degutytė-Šiekštelienė, kompozitorė ir idėjos autorė Snieguolė Dikčiūtė (Stalo teatras).

Spektaklis vaikams -- spektaklio „Pati labiausia pasaka“ kūrybinė grupė (Vilniaus Keistuolių teatras).

Debiutas / jaunasis menininkas -- aktorė Monika Vaičiulytė – už Marijos vaidmenį spektaklyje Gintaro Grajausko „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“(Klaipėdos dramos teatras).

Nacionalinė dramaturgija -- „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poezją (Teatras „cezario grupė“).

Auksinis scenos kryžius už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos teatrui įteiktas aktorei Rūtai Staliliūnaitei.

Boriso Dauguviečio auskaras įteiktas režisieriui Cezariui Graužiniui.

 

2010

Režisierius Eimontas Nekrošius - už prasmių ir plastikos polifoniją spektaklyje Fiodoro Dostojevskio „Idiotas“ (teatras „Meno fortas“).

Kauno lėlių teatro vadovas Stasys Ratkevičius - padėkos premija už Kauno valstybinio lėlių teatro sukūrimą, ugdymą ir puoselėjimą, už Lietuvos lėlininkams atvertas duris į laisvąjį pasaulį.

Scenografė, kostiumų dailininkė Medilė Šiaulytytė - už įtaigią ir tapybišką vaizdinių formų jungtį Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje Aleksandro Gribojedovo „Vargas dėl proto“.

Scenografė Ina Petrakova - už judesių pasažus, tiksliai atskleidžiančius personažų būsenas spektakliuose „Bėganti su vilkais“ ir „Vargas dėl proto“ Lietuvos rusų dramos teatre.

Kompozitorius Antanas Jasenka - už garsinių idėjų dermę su scenine atmosfera spektakliuose Jono Fosse „Vieną vasaros dieną“ Šiaulių dramos teatre ir Artūro Žukausko „Vienos krūties istorija“ pagal Erikos Umbrasaitės romaną Vilniaus teatre „Lėlė“.

Aktorė Toma Vaškevičiūtė - už emocinį jautrumą ir maksimalizmą scenoje (Luizė spektaklyje „Laimingi“, Kauno valstybinis dramos teatras).

Aktorius Valentinas Kirejevas - už likimą, suvaidintą tragedijos ir komedijos kryžkelėje (Balakirevas spektaklyje „Juokdarys Balakirevas“, Lietuvos rusų dramos teatras).

Aktorė Eglė Gabrėnaitė - už virtuozišką išraiškos minimalizmą ir iškalbingą tylėjimą (Moteris spektaklyje „Pasaulio gerintojas“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Aktorius Sergejus Ivanovas - už brandžią karališkos tragedijos interpretaciją (Ričardas II spektaklyje „Šekspyriada“, Valstybinis jaunimo teatras);

Dainininkas Arūnas Malikėnas - už talentą ir profesinį atsakingumą rengiant mažus vaidmenis (Dankairas operoje „Karmen“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Asmik Grigorian - už organišką vaidybą ir stiliaus pojūtį (Misis Lovet vaidmuo Stepheno Sondheimo miuzikle „Svynis Todas“, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Lietuvos meno kūrėjų asociacija).

Baleto šokėjas Eligijus Butkus -  už romantinį polėkį ir visuomet stilingą artistiškumą (Džeimsas balete „Silfidė“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Aktorius Daumantas Ciunis - už drąsą ir ištvermę siekiant utopinės tobulybės (Kunigaikštis Myškinas spektaklyje „Idiotas“, teatras „Meno fortas“).

Režisierius Valentinas Masalskis - Boriso Dauguviečio auskaras ir premija už nuosekliai įgyvendinamą savo teatro viziją.

 

2009

Aktorė Aurelija Tamulytė - už nepagrindinį Fani vaidmenį spektaklyje „Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras).

Solistė Raminta Vaicekauskaitė - už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje „Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje „Monmartro žibuoklė" (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

 

2008

Režisierius Aidas Giniotis - už geriausią darbą operetės srityje režisuojant  už Cole'o Porterio miuziklą „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno muzikinis teatras).

Scenografas / kostiumų dailininkas  Gintaras Makarevičius – už scenografiją Petro Vaičiūno komedijai „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus) ir Dea Loher dramai „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras, režisierius Gintaras Varnas).

Choreografė Vesta Grabštaitė – už choreografiją Christopho Willibaldo Glucko operai „Orfėjas ir Euridikė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, režisierius Jonas Jurašas) ir Cole Porterio miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras, režisierius Aidas Giniotis).

Dramos aktorė  Asta Baukutė – už Liubos Šereikienės vaidmenį Petro Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus) ir už Konšos vaidmenį Dea Loher dramoje „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras, režisierius Gintaras Varnas).

 

2007

Solistė Danutė Dirginčiūtė -- už nepagrindinį Grafienės Kudenštain vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro operetėje-- I. Kalman „Grafaitė Marica“.

Solistė Raminta Vaicekauskaitė -- už Maricos vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro operetėje „Grafaitė Marica“.

Dramaturgė Daiva Čepauskaitė --  už pjesę „Pupos“.

 

2006

Choreografė, Kauno šokio teatro “Aura” vadovė Birutė Letukaitė -- už spektaklį „Aseptinė zona, arba Lietuviškos sutartinės“.

Aktorė Inesa Paliulytė -- už spektaklį „Anderseno gatvė“ (KVDT).

Aktorė Daiva Stubraitė -- už Elos vaidmenį KVDT spektaklyje D.Loher „Nekalti“.

Aktorė Milė Šablauskaitė -- už Ponios Cuker vaidmenį KVDT spektaklyje „Nekalti“.

 

2005

Režisierius Gintaras Varnas – už Kauno valstybinio dramos teatro ir „Menų spaustuvės“ spektaklius „Nusikaltimas ir bausmė“, „Merlinas, arba Nusiaubta šalis“, „Švyturys“.

Aktorius Dainius Kazlauskas – už Porfirijaus Petrovičiaus, Merlino ir Urvinio žmogaus vaidmenis Kauno valstybinio dramos teatro, „Menų spaustuvės“, „Baltic Music“ spektakliuose „Nusikaltimas ir bausmė“, „Merlinas, arba Nusiaubta šalis“, „Urvinis žmogus”.

Kauno valstybinio dramos teatro aktorė Gražina Balandytė – už nepagrindinį Froilen Šnaider vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro miuzikle Johno Kanderio „Kabaretas“.

Jaunasis aktorius Marius Jampolskis – už Mordredo vaidmenį „Menų spaustuvės“ ir Kauno valstybinio dramos teatro spektaklyje „Merlinas, arba Nusiaubta šalis“.

Solistė Viktorija Streiča -- už Sali ir Froilen Kost vaidmenis Kauno valstybinio muzikinio teatro miuzikle Johno Kanderio „Kabaretas“.

 

2004

Aktorius Liubomiras Laucevičius – už Šailoko vaidmenį Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektaklyje W.Shakespeare‘o „Venecijos pirklys“.

Dailininkė Jūratė Paulėkaitė – už Kauno valstybinio akademinio dramos teatro, Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Oskaro Koršunovo teatro spektaklius„Venecijos pirklys”, “Helverio naktis”, “Rigoletas”, “Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija”.

 

Kultūros ministerijos premija

 

2003

Aktorė Viktorija Kuodytė -- už Portijos Koglen vaidmenį Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektaklyje „Portija Koglen“.

2002

Režisierius Gintaras Varnas – už Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektaklį „Tolima šalis“.

Aktorė Aurelija Tamulytė – už nepagrindinį Siuzanos vaidmenį Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektaklyje „Tolima šalis“.

Solistė Sabina Martinaitytė – už Karalienės Bonos Sforcos vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro operoje -- Giedriaus Kuprevičiaus „Karalienė Bona“.

Solistė Aušra Cicėnaitė – už Aninos vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro operetėje -- Johanno Strausso „Naktis Venecijoje“.

 

Kristoforas

 

2001

Kauno valstybinis lėlių teatras -- už kūrybą vaikams

Solistas Laimonas Pautienius – už Gustavo, Falkės ir Erminijaus vaidmenis Kauno valstybinio muzikinio teatro spektakliuose Franzo Leharo „Šypsenų šalis“, Johanno Strausso „Šikšnosparnis“, Karlo Millöckerio „Gasparonė“

2000

Kompozitorius Giedrius Puskunigis– už muziką Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektakliui „Gedulas tinka Elektrai“ ir „Kito kranto“ spektakliui „...su Goethe‘s „Faustu

Režisierė Jūratė Januškevičiūtė – už Kauno valstybinio lėllių teatro spektaklį „Aukso kiaušinis“

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Violeta Sagaitytė -- už Hortenzijos vaidmenį Johno Kanderio miuzikle „Zorba“

1999

Kauno valstybinio akademinio dramos teatro režisierius Gintaras Varnas – už spektaklį Henriko Ibseno „Heda Gabler“

Kauno valstybinio akademinio dramos teatro aktorė Jūratė Onaitytė – už Hedos Gabler vaidmenį

Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius – už kostiumus Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektakliui „Heda Gabler“ ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliui „Stepančikovo dvaras“.

Kompozitorius Giedrius Puskunigis – už muziką Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektakliui „Heda Gabler“

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Gediminas Maciulevičius – už Higinso vaidmenį F. Loewe‘o operetėje „Mano puikioji ledi“

Dailininkas Vitalijus Mazūras– už lėles Kauno valstybinio lėlių teatro spektakliui „Stebuklingasis Aladino žibintas“ ir Valstybinio jaunimo teatro spektakliui „Nykštukas Nosis“

1998

Padėkos „Kristoforas“ aktorei Rūtai Staliliūnaitei – už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos ir Kauno teatrui

1997

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Danutė Dirginčiūtė – už Viktorijos vaidmenį Paulo Abrahamo operetėje „Viktorija”

1996

Kauno valstybinio akademinio dramos teatro aktorius Valentinas Masalskis – už Hartmano vaidmenį spektaklyje F. K. Waechterio „Į Ašenfeldą“ (rež. Thomas Hinterbergeris)

Dailininkas Jonas Arčikauskas – už Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektaklį “Tuščios meilės pastangos” ir Valstybinio jaunimo teatro spektaklį “Lėlių namai”.

Kompozitorius Vidmantas Bartulis – už muziką Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektakliui F. K. Waechterio „Į Ašenfeldą“.

(1992-1995 metais Kauno teatrų menininkai Lietuvos mastu nebuvo pastebėti)