Tai yra Kauno menininkų namų sukurta tradicija – kasmet apdovanoti labiausiai pasižymėjusį profesionalaus meno kūrėją. Kandidatus metų menininko nominacijai siūlo kūrybinės sąjungos ir meno vartotojai.

Galutinį sprendimą priima visuomeniniais pagrindais veikianti Menininkų namų kolegija. Gruodžio pabaigoje išrinktajam iškilmingai įteikiamas įsimintiniausio metų menininko diplomas, o jo vardas įrašomas ant „Sparnuotosios kolonos“, kuri nuolat stovi Menininkų namuose.

Nuo 2016 m. įsimintiniausių Kauno menininkų rinkimai pervadinti Menininkų menininko rinkimais. Teikiama piniginė 500 eurų vertės kūrybinė stipendija.

2016

Menininkų menininkas – šokėjas, choreografas Marius Pinigis – už šiuolaikinio šokio puoselėjimą, aktyvią kūrybinę ir pedagoginę veiklą.

2015

Kompozitorė Zita Bružaitė už reikšmingą kūrybinį indėlį į lietuvių akademinės muzikos lobyną, už 2015 m. sukurtus ir pirmą kartą atliktus jos kūrinius.

Poetė ir prozininkė Aldona Ruseckaitė už grožinę kūrybą (eilėraščių knyga „Verčiau (ne)užmiršti“, biografinis romanas „Žemaitės paslaptis“) ir aktyvią muziejininkystės veiklą.

2014

Aktorius Dainius Svobonas – už profesionalumu pagristų teatrinių raiškos priemonių sintezę, įkūnijant Žygimanto Augusto personažą spektaklyje „Barbora“ (Rež. J.Jurašas), bei K. Donelaičio tekstų skaitymus programoje „Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai“.

2013

Kompozitorė Dalia Kairaitytė – už aktyvų ir nuoseklų kamerinės muzikos puoselėjimą, 2013 m. sukurtus kūrinius – vokalinį ciklą „Užkalbėjimai“, „Trys panegirikos pagal Motiejų Kazimierą Sarbievijų“ balsui, fleitai, altui ir klavesinui ir už 2013 m. išleistą autorinę kompaktinę plokštelę „Regėjimai“.

2012

Rašytojas Donaldas Kajokas - už 2012-aisiais išleistą knygą „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.

2011

Rašytojas Jurgis Gimberis – už humoreskų knygą „Yra papildomų sąlygų“.

2010

Tapytoja Elena Kniūkštaitė - už 35-erių metų kūrybos retrospektyvinę parodą Kauno paveikslų galerijoje.

Pianistas Rokas Zubovas - už M.K.Čiurlionio fortepijoninės muzikos koncertų ciklą Čiurlionio miestai.

2009

Menininkas Česlovas Lukenskas - už parodą-instaliaciją Traumozeris ir retrospektyvinę parodą Motografika - Aptapyba - Apkaustika.

Poetas Gintaras Patackas - už Kauno miesto tapatybės įtvirtinimą poezijoje ir knygą Išskyrus pasimatymą prie pašto.

Kauno styginių kvartetas (Saulius BartulisEglė KaržinauskaitėKarolina Beinarytė ir Dalia Terminaitė) - už Kauno ir Lietuvos kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje bei užsienyje.

2008

Architektas Eugenijus Miliūnas - už jau statomos Kauno arenos Nemuno saloje projektą.

Dizainerė Monika Vilčinskienė - už efektingą atvirukų ir socialinės reklamos ciklą Kaunas. Tai – mano miestas, nesvarbu, kur būčiau.

2007

Fotomenininkas Gintaras Česonis - už fotoalbumus Tėvas Stanislovas ir Pasivaikščiojimai po Kauno tvirtovę

2006

Poetas, eseistas Kęstutis Navakas - už sėkmingą kūrybinį proveržį ir paskutinę poezijos knygą “Atspėtos fleitos”.

Fotomenininkas Romualdas Rakauskas - už nepailstantį grožio teigimą ir už parodas Lietuvoje.

2005

Kompozitorius Vidmantas Bartulis - už naujus originalius kūrinius.

Fotomenininkas Romualdas Požerskis- už geriausių savo viso gyvenimo darbų albumą Atminties sodai

2004

Poetė, aktorė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė - už poezijos knygą Nereikia tikriausiai būtina ir pjesę Atviras lūžis.

Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Petras Bingelis - už 2004 metais parengtus ir atliktus lietuvių kompozitorių bei pasaulinės klasikos kūrinius.

2003

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius - už operą Jobas, operetę Kipras, Fiodoras ir kiti bei kūrinį balsui ir simfoniniam orkestrui Aštuoni metafiziniai romansai.

2002

Skulptorius Robertas Antinis - už memorialą Aukų laukas ir skulptūrą Vienas.

2001

Aktorė Rūta Staliliūnaitė - už Juozo Grušo gimimo šimtmečio renginių ciklą Žmogaus tiesos beieškant.

Skulptorius Leonas Strioga - už 2001-ųjų metų medinės skulptūros parodas.

2000

Solistė Sabina Martinaitytė - už Madalenos vaidmenį Umberto Giordano operoje Andrė Šenjė bei už XXa. vokalinės muzikos programas.

1999

Grafikas Romualdas Čarna - už praėjusio gyvenimo parodą Mano kelionė.

1998

Laimio Brundzos nuotrauka 

Aktorė Jūratė Onaitytė - už vaidmenį Heda Gabler, režisieriaus Gintaro Varno spektaklyje pagal to paties pavadinimo Henriko Ibseno pjesę.

Smuikininkas Vilhelmas Čepinskis - už 1998 m. koncertinę veiklą Lietuvoje ir užsienyje.