Kauno menininkų namų profesionalaus meno žinių portalas
Eiti prie turinio
„Gelbėkime meilę“ – paskutinysis A. Jankevičiaus trilogijos pagal kanadiečių rašytojo Daniel Denis kūrybą režisuotas spektaklis (2009 m. – „Dir diro daina“ („Paskutinė Diuranų daina“) bei 2010 m. – „Akmenų pelenai“). Ne tik prisirišimas prie vieno autoriaus, bet ir ryškus bei nesunkiai atpažįstamas autorinis braižas A. Jankevičių daro vienu iš įdomiausių Kauno dramos teatre kuriančių jaunų režisierių. Jo spektakliai niūrūs, intensyvūs, kunkuliuojantys emocijomis, reikalaujantys. Ne tik iš aktorių, bet ir iš žiūrovų. 2
„Gelbėkime meilę“ – paskutinysis A. Jankevičiaus trilogijos pagal kanadiečių rašytojo Daniel Denis kūrybą režisuotas spektaklis (2009 m. – „Dir diro daina“ („Paskutinė Diuranų daina“) bei 2010 m. – „Akmenų pelenai“). Ne tik prisirišimas prie vieno autoriaus, bet ir ryškus bei nesunkiai atpažįstamas autorinis braižas A. Jankevičių daro vienu iš įdomiausių Kauno dramos teatre kuriančių jaunų režisierių. Jo spektakliai niūrūs, intensyvūs, kunkuliuojantys emocijomis, reikalaujantys. Ne tik iš aktorių, bet ir iš žiūrovų.
Spektaklis tiesiog skamba. Ir tokie gyvi dialogų sukibimai, ir pagavi publika, reaguojanti ir atliepianti į kiekvieną niuansą, įžvelgianti ir perprantanti režisieriaus sumanymą, jautriai pritarianti kiekvienai aktorių pastangai. Matanti, girdinti publika. Šįvakar dar sykį suvokiu, kad spektaklį kuria ne vien pastatymo kūrėjai. Spektaklį neišvengiamai kuria (arba – sugriauna) žiūrovai.
Mūsų šalies paviljonas šiame garbingame tarptautiniame forume įvertintas sidabro medaliu. Tokį apdovanojimą už kūrybingai atskleistą pagrindinę parodos temą „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“ mažųjų paviljonų kategorijoje skyrė Tarptautinio parodų biuro sudaryta nepriklausomų ekspertų komisija. Aukso medaliu šioje kategorijoje įvertintas Filipinų, bronzos – Meksikos paviljonas. Visą parodos laiką paviljone vyko įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai, susitikimai su mokslininkais, aplinkosaugos specialistais, menininkais.
Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje buvo svarstomi teritorijos Karaliaus Mindaugo pr. 35, 37, 38 preliminarūs detalieji planai.
Prieš metus netekome menotyrininkės teatrologės, kultūros žurnalistės, redaktorės, vertėjos, menotyros pedagogės, visuomenininkės Vidos Savičiūnaitės (gimė Virsnio kaime, Anykščių rajone 1956 m. sausio 15 d. – mirė 2011 m. lapkričio 17 d. Kaune. Palaidota Viešintų senosiose kapinėse prie artimųjų). Publikuojame keletą www.kamane.lt vyriausiąją redaktorę geriau pažinojusių kultūros žmonių prisiminimų. 5
Prieš metus netekome menotyrininkės teatrologės, kultūros žurnalistės, redaktorės, vertėjos, menotyros pedagogės, visuomenininkės Vidos Savičiūnaitės (gimė Virsnio kaime, Anykščių rajone 1956 m. sausio 15 d. – mirė 2011 m. lapkričio 17 d. Kaune. Palaidota Viešintų senosiose kapinėse prie artimųjų). Publikuojame keletą www.kamane.lt vyriausiąją redaktorę geriau pažinojusių kultūros žmonių prisiminimų.
Perskaitę ir peržiūrėję gausiai iliustruotą teatrologės E. Markevičiūtės sudarytą knygą „Algimantas Masiulis: siela po teutonų riterio šarvais“ įsitikiname, kad aktorius visą gyvenimą ieškojo esmės, vengdamas atsainaus, nors kartais nutinka – dailaus, slydinėjimo paviršiukais, o jo griežtai analitiškas protas veik unikaliai gebėdavo rasti santarvę su dvasingai laisva, reglamentuotų apribojimų neišpažįstančia kūryba.
Kauno Architektūros ir Urbanistikos ekspertų taryba posėdyje svarstė Kauko al. 2 ir Radastų g. 1, 3, 3A detalųjį planą. Architektai: Rytis Vieštautas, Regina Tumpienė, Mindaugas Miliukštis. Užsakovas - UAB "Liūtukas". 1
Kauno Architektūros ir Urbanistikos ekspertų taryba posėdyje svarstė Kauko al. 2 ir Radastų g. 1, 3, 3A detalųjį planą. Architektai: Rytis Vieštautas, Regina Tumpienė, Mindaugas Miliukštis. Užsakovas - UAB "Liūtukas".
Arūnas Vaitkūnas (1956-2005) – unikalią spalvinę klausą, ypatingą meninį jautrumą turėjęs tapytojas. Meno gerbėjams jis puikiai žinomas vidine įtampa persmelktais, pastoziškais, sodriais potėpiais nutapytomis drobėmis. Tačiau esama ir mažiau žinomos jo kūrybos, kurią sudaro parodose neeksponuoti piešiniai.