Kamanė

Kauno menininkų namų profesionalaus meno žinių portalas

Kamanės tekstai
VIDEO
Kūrėjai
Aukso fondas
Apie
Scena Kinas ir fotografija Dailė Garsas Literatūra Architektūra Replika Istorija Miesto posėdžiai

Eiti prie turinio

Informacija apie portalą www.kamane.lt

Informacija
Daugiau
  • Informacija apie portalą www.kamane.lt

 Rezultatai

Literatūra

Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotoja Eglė Urmanavičiūtė. Asm. archyvo nuotr.

Apie žmogų muziejuje 2017-10-03

Kalbėjosi Jurga Tumasonytė

Mirę rašytojai tampa tarsi įvairaus dydžio ir stiliaus komodomis, į kurių stalčius nosis kiša tik amžininkai, literatai ir keletas entuziastų. Kitiems – tai baldas, apie kurį reikia kalbėti mokykloje arba žvelgti į jo atvaizdus miesto skveruose. Kuo rašytojas senesnis ir garsesnis, tuo jis „baldiškesnis“. Kuo įtakingesnis, tuo gražesniuose namuose gyvenęs. Apie vienus tokius namus, virtusius muziejumi, kalbamės su Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotoja Egle Urmanavičiūte.

5

Laura Sintija Černiauskaitė. Regimanto Tamošaičio nuotr.

Laura Sintija Černiauskaitė: „Kad rašyti apskritai nebereikėtų...“ 2017-09-14

Kalbėjosi Elvina Baužaitė

„Kodėl nėra didžių muzikių? Kaip Mozartas ar Beethovenas... Kodėl nėra rašytojų moterų, prilygstančių Homerui ar Dantei? Kodėl nėra didžių dailininkių – tokių kaip Michelangelo ar Van Goghas? Jei ir nebandytumėte į šiuos klausimus atsakyti, vis vien negalėtumėte jų apeiti.“ Šie literatūrologės Viktorijos Daujotytės-Pakerienės žodžiai rodo reikmę žvelgti į moterų kūrybą, ją analizuoti, vertinti, stebėti ir pastebėti kūrėjas. Šį kartą pokalbis apie literatūrą, esatį joje su rašytoja Laura Sintija Černiauskaite.

3

Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Vakarė Smaleckaitė. Asm. archyvo nuotr.

Kaip užkariauti pasaulį, jeigu rašai lietuviškai? 2017-09-12

Kalbėjosi Jurga Tumasonytė

Gyvename nedidelėje valstybėje, kurios literatūros rinka maža, ir rašytojai vis rečiau turi progų susirgti žvaigždžių liga. Kartais žiniasklaidoje pasirodo pranešimas apie kokios nors lietuviškos knygos vertimo sėkmę užsienyje arba tarptautinį apdovanojimą. O rimti literatūrologai dar kartą pradeda viešą diskusiją apie tai, ar sulauksime tarptautinio bestselerio arba Nobelio premijos. Apie literatūrinių „produktų“ situaciją užsienio rinkose – pokalbis su Lietuvos kultūros instituto projektų vadove Vakare Smaleckaite.

4

Apie kolektyvinę vienatvę 2017-09-08

Eglė Mikulskaitė

Perskaičius A. Kaziliūnaitės knygą norisi tarstelėti, kad tiek naratyviniai rinkinio eilėraščiai, tiek taupiosios eilės nepasiūlė taip trokštamų kodų ar galimybės priartėti prie fundamentalesnių gyvenimo klausimų. Galbūt todėl, kad bandant griauti sienas prarandamas kūrybai būtinas subjektyvumas? Sterili erdvė yra puiki terpė rastis filosofijai, o kaip dėl poezijos?

3

Hannah Kent „Gerieji žmonės“: būties „suopratis“ ir klystkeliai 2017-09-05

Lina Buividavičiūtė

Hannah Kent romane „Gerieji žmonės“ žavėjo ir paprasta, tačiau gili išmintis, pažyranti po vieną sakinį, renkama ir dedama į bendrąjį kūrinio vėrinį. Ši išmintis yra sena kaip Nensė ir dar daugiau – kaip pats pasaulis. Paprasta kaip slėnio gyventojų buitis. Ir gili tarsi išoriniai ir vidiniai vandenys, kuriuose paskendo Mycholo kūnas ir siela.

3

Erika Drungytė. Mildos Kiaušaitės nuotr.

Erika Drungytė – poetė, išgraibstanti tylą 2017-08-31

Kalbėjosi Elvina Baužaitė

Poetė Erika Drungytė: „Man labai svarbus visas menas: ir muzika, ir teatras, ir šokis. Tačiau aš pati esu sudaryta iš žodžių – jų skambesio, fonetinių prasmių, jų santykių ir ritmo, bangavimo, jų paskui save velkamos proistorės ir šiandienės funkcinės reikšmės, iš nuolatinio jų srauto galvoje, kuriančio mano realybę ir sapnus.“

3

Airos Niauronytės asm. archyvo nuotr.

Leidėja Aira Niauronytė apie mirusią „autoriaus mirtį“ 2017-08-09

Kalbėjosi Jurga Tumasonytė

Prieš trylika metų įkurta leidykla „Kitos knygos“ garsėja ne tik kaip kontrkultūros autorių ir kairiosios krypties literatūros leidėja, smagių akcijų bei lietuviško literatūrinio lauko drebintoja, bet ir vieta, kurioje vyksta bohemiški vakarėliai, kyla audringos diskusijos ir gimsta naujos idėjos. Redaktorė ir menininkė Aira Niauronytė sutiko pasidalyti ilgamete darbo šioje leidykloje patirtimi ir bendrais pastebėjimais apie Lietuvoje skaitomų ir leidžiamų knygų situaciją.

3

Juodosios dėžės slėpiniai 2017-07-28

Lina Buividavičiūtė

Viktoro Rudžiansko „Juodoji dėžutė“ yra skirta visiems, ieškantiems prarasto laiko, nardantiems po įvairius kultūrinius intertekstus, ieškantiems ir liudijantiems vidinę Tėvynę, mąstantiems apie katastrofinę pasaulio prigimtį, bet kartu teigiantiems viltį, mėgstantiems savitą poetinę kalbą.

3

Apie laiko triukšmą, apie svarbius dalykus 2017-07-20

Lina Buividavičiūtė

Juliano Barneso „Laiko triukšmas“ – kokybiškas romanas, liudijantis svarbius dalykus. Liudijantis, ką vertingiausio galima prarasti. Arba išsaugoti. Ir kas šiame pasaulyje turi daugiausia autentiškiausios potencijos.

3

Aurelija Mykolaitytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kalba – instrumentas kultūriniam dialogui megzti 2017-07-10

Kalbėjosi Elvina Baužaitė

Lietuvoje 2017-ieji paskelbti kalbos kultūros metais. Apie kalbą, jos vartoseną viešojoje erdvėje, taip pat šiandienes rašymo praktikas publicistikos tekstuose ir grožinėje kūryboje pokalbis su filologijos mokslų daktare Vytauto Didžiojo universiteto docente Aurelija Mykolaityte.

3


Facebook   Spausdinimo versija

« Ankstesnis Kitas » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...10

© 2005-2011 kamane.lt

  • Autorinės teisės
  • Atsakomybės apribojimas
  • Metrika
Sprendimas: Coral solutions
Tarnybinis įėjimas