Kauno menininkų namų profesionalaus meno žinių portalas
Eiti prie turinio
Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) 2011 m. gruodžio 14 d. posėdyje svarstė Kauno bendrojo plano koncepcijos projektines nuostatas (rengėjas-SĮ „Kauno planas“, užsakovas – Kauno m. savivaldybė).
Domėdamasi valstybės istorija ir žymiausiais jos veikėjais, Gražina Didelytė nesiekė portreto preciziškumo, ją labiau domino ne žmogaus išorė, o vaizduojamojo asmens siekiai ir istorinė reikšmė. Ši tendencija pastebima kunigaikščio Kęstučio 600–tosioms mirties metinėms paminėti 1982 m. oforto technika sukurtame triptike „Kęstutis“.
Almanachas prasideda kruopščiai parengtu, su meile savajam kraštui parašytu straipsniu apie Anykščių bei šio krašto miestelių herbus, tapusius skiriamaisiais ženklais, simbolizuojančiais ir išskiriančiais iš kitų tą vietovę ir jos žmones. (...) Žurnalas savo publikacijomis, patrauklia išvaizda, gausiomis iliustracijomis, subtiliu parengimo skoniu turėtų sudominti ne tik anykštėnus, bet ir daugelį Lietuvos kultūros žmonių.
Valdas Kurklietis – Kaune gyvenantis ir kuriantis jaunosios kartos keramikas, neabejotinai atradęs savitą, unikalią meninę raišką, kurią akivaizdžiai atskleidžia jo personalinės parodos „Išbandymų metas“, šiuo metu eksponuojamos tekstilės galerijoje „Balta“. 1
Valdas Kurklietis – Kaune gyvenantis ir kuriantis jaunosios kartos keramikas, neabejotinai atradęs savitą, unikalią meninę raišką, kurią akivaizdžiai atskleidžia jo personalinės parodos „Išbandymų metas“, šiuo metu eksponuojamos tekstilės galerijoje „Balta“.
Gintauto Stulgaičio darbai staiga perkelia į vaizduotės pasaulį. Jo fotografinis braižas labai literatūriškas, daugelis nuotraukų primena išblukusius, besisklaidančius vaizdinius, kylančius verčiant gelsvus senų romanų puslapius, juose kažkas visiškai neapibrėžta, tačiau drauge sutelkia pojūtį, nuojautą, pačią esmę.
Vis dėlto galerijos pastangos suaktualinti tai, kas sena, bet vertinga, sveikintinos. O ekspozicija iškelia tapybą ir literatūrą vienijantį klausimą: kas bendra tarp šių darbų ir K. Donelaičio? Gal ir gerai. Klausimai skatina mąstyti. 3
Vis dėlto galerijos pastangos suaktualinti tai, kas sena, bet vertinga, sveikintinos. O ekspozicija iškelia tapybą ir literatūrą vienijantį klausimą: kas bendra tarp šių darbų ir K. Donelaičio? Gal ir gerai. Klausimai skatina mąstyti.
Apskritai groti ne pavienius kūrinius, o jų ciklu, nėra taip jau dažnai pasitaikantis Lietuvos muzikinio gyvenimo reiškinys. Tačiau, regis, pianistas L. Geniušas tokį variantą itin pamėgo – tuo galėjome įsitikinti ir šįkart.
Kauno senamiestį architektas Rimvydas Jurgis Palys regi it ligonį: šiek tiek žaizdotą – deja, prie tokios būklės prisidėjusios ir už architektūros paveldo būseną atsakingos institucijos. Vis dėlto pacientą, jo nuomone, pagydyti įmanoma – tam labiausiai tiktų gera šiuolaikinė architektūra, o ne bandymai didžią praeitį atkurti butaforija, primenančia bedvasį protezą. 2
Kauno senamiestį architektas Rimvydas Jurgis Palys regi it ligonį: šiek tiek žaizdotą – deja, prie tokios būklės prisidėjusios ir už architektūros paveldo būseną atsakingos institucijos. Vis dėlto pacientą, jo nuomone, pagydyti įmanoma – tam labiausiai tiktų gera šiuolaikinė architektūra, o ne bandymai didžią praeitį atkurti butaforija, primenančia bedvasį protezą.