Rss Facebook
2017
Lapkritis
23
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Ar pavyks pagauti laimės paukštę?  0

2017-09-19
Vaidotas Martinaitis „Žydrosios paukštės“ repeticijoje.Donato Stankevičiaus nuotr.

Vaidoto Martinaičio režisūrinis debiutas Nacionaliniame Kauno dramos teatre – simboliškas, mat spektaklio herojai leidžiasi ieškoti laimės – žydrosios paukštės plunksnos. Muzikinį išsilavinimą turintis aktorius V. Martinaitis yra režisavęs operos pastatymus, „Žydroji paukštė“ – pirmasis jo spektaklis dramos scenoje, skirtas visai šeimai.

Jautrumo paieškos Kompozitorius Antanas Jasenka sakė, kad spektaklyje muzika – taip pat paukštė. Scenografas Artūras Šimonis scenoje kūrė stebuklingą pasaulį, kadangi belgų dramaturgo Maurice‘o Maeterlincko pasaka persmelkta magijos ir mistikos. „Skaičiau, kad šį subtilų pasaulį autorius matė, girdėjo ir jautė. Tą mistiką, pasitelkdamas įvairias priemones, ir siekiau atskleisti“, – pasakojo dailininkas.

„Ši pjesė – apie jautrumą, – susitikime su kūrėjais svarstė režisierius. – Ji aktuali ne tik šiandien, o visada. Kiekvieno žmogaus gyvenimo kelionėje įvyksta įvairiausių dalykų – atrandame, vėl prarandame, mus lydi pakilimai ir nuopoliai. Bet visada yra momentai, kai kažkas užveda mintį, atkreipia dėmesį. Nuo to keičiasi mūsų požiūris, savijauta, tikslai ir vertybės. Mano sumanymas buvo M. Maeterlincko pjese atkreipti dėmesį į jautrumą.“

V. Martinaitis yra režisavęs muzikinius pastatymus: Claudio Monteverdi operą „Orfėjas“, „Dryžuotą operą“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kuriai muziką kūrė A. Jasenka. Prieš įstodamas studijuoti aktorinį meistriškumą Jono Vaitkaus kurse V. Martinaitis daugelį metų mokėsi muzikos.

Laiku atgal į vaikystę

Teatro vadovas Egidijus Stancikas sakė repertuare norėjęs turėti spektaklį ne tik vaikams, o ir visai šeimai, kaip anksčiau buvo „Merė Popins“. „Žydroji paukštė“ – apie drąsą matyti tai, kas nematoma – istorija apie brolį ir seserį, Tiltilį ir Mitilę, kurie leidžiasi į laimės paieškas. „Laimė nėra galutinė stotelė, laimė – pati kelionė, kurioje kiekvienas atrandame klausimų sau“, – pastebėjo V. Martinaitis.

Aktorė Giedrė Žaliauskaitė, sukūrusi Mitilės vaidmenį, pirmąkart vaidina spektaklyje vaikams. „Dar vasaros pradžioje galvojau, kaip norėčiau vaidinti vaikams. Noras greitai išsipildė. Nėra lengva vaidinti mažą mergaitę – jutau, kiek vaikystės momentų praradau, nepasilikau“, – kalbėjo ji.

„Man įdomiausias buvo grįžimas į vaikystę, – prisiminė aktorius Saulius Čiučelis. – Nusikėliau į laikus, kai su draugais žaisdavome kieme, stengdavausi jame išbūti kuo ilgiau, iki sutemų. Vis bijodavau, kad mama jau nepašauktų į namus. Suradau daug tokių asociacijų su spektakliu.“

Šeimų sekmadienis

Dar vienas premjerinis „Žydrosios paukštės“ spektaklis buvo rodomas, rugsėjo 17 d., Didžiojoje scenoje, paskui bus rodomas sekmadieniais. Čia taip pat vaidina aktoriai Gintautas Bejeris, Vilija Grigaitytė, Goda Petkutė, Inga Mikutavičiūtė, Artūras Sužiedėlis, Ridas Žirgulis, Dainius Svobonas ir kiti. Kostiumų dailininkė – Aleksandra Jacovskytė.

Šio sezono Nacionalinio Kauno dramos teatro šūkis – „100 priežasčių emigruoti... į kultūrą“. Iki Naujųjų metų čia įvyks dar trys premjeros: režisierės Kamilės Gudmonaitės „4“ pagal Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ tekstus, spektaklį statys Paulius Markevičius, Gintaras Varnas – Gottholdo Ephraimo Lessingo dramą „Natanas Išmintingasis“.

 

Gintarė Čiuladaitė

Lzinios.lt, 2017 09 18

http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/ar-pavyks-pagauti-laimes-paukste-/250356Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*