Rss Facebook
2017
Gegužė
26
Naujienos
2017 Gegužė
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Šokio spektaklis „Tankumas“ Kauno miesto kameriniame teatre 0

www.kamane.lt, 2017-02-24

Kovo 4 d. 18 val. Kauno miesto kameriniame teatre bus rodomas šokio spektaklis „Tankumas“. Spektaklyje trys šokio atlikėjai ir kūrėjai iš Belgijos, Lenkijos ir Lietuvos susitinka šokiui/šokyje.

Iš psichofizinių impulsų ir skirtingų situacijų, kurios nusako atlikėjų santykį su savimi, vienas kitu ir aplinka, atlikėjai ir jų personažai savo istorijas išreiškia sapno ar prisiminimo forma. Paieškoje, kas juos jungia ir atskiria, esminiai jausmai, kurie būdingi žmogui, susimaišo tarpusavyje ir susispaudžia, į paviršių iškeliant egzistencinius klausimus.

„Aštuonis kartus už Saulę masyvesnės žvaigždės gyvena neilgai. Pasibaigus kurui jos tampa raudonosiomis milžinėmis. Bandydamos išlikti, jos pradeda deginti kitas medžiagas, bet to užtenka vos keliems milijonams metų. Tada jos susinaikina didžiuliame supernovos sprogime. Maždaug savaitę supernova šviečia skaisčiau už visas kitas galaktikos žvaigždes. O tada greitai išdyla. Belieka tik mažas, tankus objektas – neutroninė žvaigždė arba juodoji skylė – apsuptas besiplečiančio labai karštų dujų debesies“.  (https://www.esa.int/esaKIDSen/SEM976WJD1E_OurUniverse_0.html)

„Tai neįtikima, nes kai aš žiūriu į tave – kažkas, stovintis man iš kairės, gali pajausti kitą, stovintį man iš dešinės. Šviesa keliauja šia kryptimi, kad keliautų ta kryptimi, keliaudama šia kryptimi. Ir visa tai – vientisas tinklas. Tai – didžiulė bangų maišatis beribėje erdvėje. Tai tikrai yra ten. Bet tu privalai nustoti apie tai galvoti, kad pajaustum viso to malonumą. Viso to kompleksiškumą ir nesuvokiamos gamtos prigimtį. Pasaulis yra keistas, visa visata yra keista, bet kai pažvelgi į detales supranti, kad visos taisyklės yra labai paprastos. Mechaninės taisylės, kurių vedamas tu gali suprasti,  kas konkrečiai atsitiks, kai situacija yra paprasta. Dauguma žmonių netiki, kad elgesys, kuris mane ir tave veikia teigiamai, yra begalės atomų, paklūstančių labai paprastoms taisyklėms, rezultatas, atsiradęs ir išsivystęs tokiame sutvėrime, būtybėje. Visa tai –  per milijardus gyvybės metų ir jos patirčių.

Pasaulyje visko yra tiek daug, o esmines taisykles ir galutinį reiškinį skiria toks didelis atstumas, kad net sunku patikėti, jog galutinė reiškinių įvairovė gali atsirasti iš tokių pastovių veiksmų, pagal tokią paprastą taisyklę. Tai nėra sudėtinga, tiesiog jų yra labai daug.“ - Ričardas P. Fainmanas.

Spektaklio eskizas buvo pristatytas 2017 m. sausio 24-25 dienomis Roterdame, Olandijoje. Spektaklis sulaukė didelio visuomenės ir įvairių šokio specialistų susidomėjimo bei kvietimo dalyvauti tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje Olandijoje ir dar kartą pristatyti darbą profesionalioje šokio scenoje.

Choreografija ir atlikimas: Ine Dubois (BE), Maciej Piotr Beczek (PL), Paulius Prievelis.

Garso dizainas: Andrius Stakelė, šviesų dizainas: Mantas Bartusevičius, grafinis dizainas ir įvaizdis: Viktorija Janulytė.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*