Rss Facebook
2017
Lapkritis
17
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

„Šelteryje“ savo kūrybą pristatys žinomi Lietuvos menininkai 0

www.kamane.lt, 2017-11-13

Lapkričio 15–17 d. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ veikianti meno erdvė „Šelteris“ pakvies į tarptautinį performatyvių menų festivalį „Foreign Friendly Performance Platform“. Jo metu savo kūrybą, be kalbos barjero, pristatys žinomi Lietuvos  menininkai. Platformoje  laukiami užsienio svečiai, norintys atrasti Lietuvos kūrėjus.

Atsižvelgiant į didėjantį Kauno svečių ir turistų kiekį, festivalyje „Foreign Friendly Performance Platform“ žiūrovai galės išvysti šokio teatro „Padi Dapi Fish“ premjerą „Asmens kodas“. „Asmens kodas“ – tai įdomi dviejų gan skirtingų sąvokų sandūra. „Asmuo“ kaip sąvoka yra plėtojama filosofijos, psichologijos, bei sociologijos plotmėse. „Kodas“, kaip skaitmenų seka priklauso matematikos bei komunikacijos sferoms. Šių dviejų sąvokų žaismingas sugretinimas pasitarnavo pagrindu kūrybinėse paieškose. Kaip kūrybingumas ir žmogaus savybė interpretuoti gali susipinti su kodo griežtumu ir tikslumu? Ką griežtose struktūrose gali atrasti smalsus ir kvestionuojantis asmens protas? Spektaklio režisierė – Agnija Šeiko, choreografė, atlikėja – Oksana Griaznova. Partneris – „Teatronas“.

„GoraParasit“ pristatys kinomansą „Psycho“. „Psycho“ režisierė-prodiuserė, koncepcijos ir metodologijos autorė G. Minelgaitė ir aktoriai Marijus Mažūnas, Ričardas Myka ir Milda Alsienė visiškai išteisins bet kokias neigiamas termino „psichopatas“ reikšmes „Noir“ (liet. „juodas“) filmo žanro tipaže. „Noir“ filmuose įprastai vaizduojama tamsa (tiesiogine ir perkeltine prasme). Daugumoje šių filmų atsispindėjo Šaltojo karo diktuojama nuotaika: nepasitikėjimas, blankumas, nekaltumo praradimas, neviltis ir paranoja. Antihumaniški moralės konfliktai, beprasmiškumas ir neteisybės jausmas. Viskas labai šiuolaikiška. Šis projektas, pasižymintis išskirtinumu, informatyvumu, tiria ir puoselėja kino unikalumą. Projekto autorė G. Minelgaitė, pasižyminti netradiciniu požiūriu į skirtingas meno formas, pastatymu „Like in the movies“ („Psycho“ yra pirmoji serija) sieks plėsti nusistovėjusį požiūrį.

Pojūčių teatras (rež. Karolina Žernytė) pristatys du savo spektaklius „Prieš išvystant šviesą“ ir „Akmuo vanduo geluonis“. „Prieš išvystant šviesą“ – tai miniperformansas 10 dalyvių užrištomis akimis, tyrinėjantis žmogaus būseną iki gimimo. Spektaklyje „Akmuo vanduo geluonis“ tikrasis veiksmas taip pat prasideda tada, kai vaizdai išnyksta.

„Šelteris“ kvies žiūrovus ir į Pauliaus Prievelio performansą „Agnes. Pirma dalis. Pirmas veiksmas“ ir „China‘30“ (autorė Liza Baliasnaja) viename renginyje „Two Solo Pieces“.

„Foreign Friendly Performance Platform“ uždarys „B&B“ šokio spektaklis „American Dream“ didžiojoje salėje Kauno kultūros centre. Tai istorija apie dvi šviesiaplaukes merginas, ieškančias amerikietiškosios svajonės Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ar tikrai egzistuoja šalis, kurioje visos tavo svajonės gali išsipildyti? Ir kokia didelė tavo svajonė turėtų būti, kad vadintum ją „savo gyvenimo svajone“? Spektaklio idėja, choreografija ir video – A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė. Atlieka „B&B“, Peter, Andrej ir kt.

 

„Foreign Friendly Performance Platform“programa:

Lapkričio 15 d. 17:30 val. „Šelteris“

„Padi Dapi Fish“. „Asmens kodas“ (premjera)

Lapkričio 15 d. 15 d. 19 val. KKC „Tautos namai“ Didžioji salė

„GoraParasit“. Kinomansas „Psycho“

Lapkričio 16 d. 16, 17, 18 val. „Šelteris“

Pojūčių teatras. „Prieš išvystant šviesą“

Lapkričio 16 d. 19 val. KKC „Tautos namai“ Didžioji salė

„GoraParasit“. Kinomansas „Psycho“

Lapkričio 17 d. 19 val. „Šelteris“

„Two Solo Pieces“: performansas „Agnes. Pirma dalis. Pirmas veiksmas“ (Paulius Prievelis) ir „China’30 (Liza Baliasnaja)

Lapkričio 17 d. 20 val. KKC „Tautos namai“ Didžioji salė

„B&B“ šokio spektaklis „American Dream“


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*