Rss Facebook
2017
Rugpjūtis
21
Naujienos
2017 Rugpjūtis
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Laisvės linkėjimai ateities kartoms 0

www.kamane.lt, 2017-03-08

Kovo 10 d. 18 val. Kauno menininkų namų Koncertų salėje Jono Meko fondas pristato mobilią video parodą „Laisvės linkėjimai“, kuri įamžina žinomus Lietuvos žmones pokalbiuose su artimaisiais apie laisvę ir siūlo išgirsti jų linkėjimus ateities kartoms.

Parodoje pristatomi pašnekovai: Partizanas „Tigras“ Juozas Jakavonis, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, prof. dr. Renaldas Gudauskas, Algimantas Čekuolis, Algirdas Kaušpėdas, Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, Artūras Zuokas, Zita Kelmickaitė, Jolita Steponaitienė.

Parodos tikslas – skatinti kuo daugiau šeimų fiksuoti vaizdo ar garso laikmenose savo pokalbius apie laisvės/nelaisvės akimirkas jų pačių gyvenimuose. Tarpusavio interaktyvus pokalbis suteikia gyvą, šiltą, išskirtinę progą jauniems lietuviams tapti kūrybingiems užduodant klausimus vyresniems, pasiklausyti jų gyvenimo istorijos įsimintinesnio momento ir sutelkti žvilgsnį į Lietuvos istoriją ir laisvės vertę, visą tai išsaugojant vaizdo ar garso laikmenoje.

Lietuva per praėjusius 100 metų yra išgyvenusi virsmą tarp laisvės ir nelaisvės ne vieną kartą. Kiekvieno lietuvio istorija yra svarbi ir ypatinga, nes ji yra sudedamoji ir neatsiejama mūsų tautos ir kultūros dalis, tačiau retas kuris net ir svarbesnes jos akimirkas įamžina.

Kalbėjimas tarpusavyje griauna sienas, stato tiltus, skatina pilietiškumą ir laisvės svarbos supratimą. Kiekviena papasakota žmogaus istorijos akimirka apie tai, kaip laisvė/nelaisvė palietė jų gyvenimą, sukuria mūsų tautos kultūros audinį, nutapo jos tautinį portretą ir tai yra vertybė, kuri turi būti puoselėjama, saugojama ir kuo plačiau ja dalinamasi. Tai yra vienas pagrindinių „Laisvės linkėjimai“ parodos ir įrašų tikslų.

Įrašai bus kaupiami ir saugomi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jų išliekamoji kultūrinė vertė yra svari, o kuo daugiau Lietuvos balsų ir vaizdų bus įrašoma, tuo turtingesnė taps visa Lietuvos kultūra ir ryškesnis jos tautinis identitetas.

Paroda veiks iki kovo 17 d., vėliau iškeliaus į Vilnių. Renginys nemokamas.

Globėjai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Jono Meko fondas.

Partneriai: Jono Meko vizualiųjų menų centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Adolfo Damušio demokratijos studijų centras.

Rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė, Vilniaus miesto savivaldybė.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*