Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Žydų kultūros paveldo dienos  0

2017-09-03
Valstybės teatro artistai: centre sėdi pianistas, dirigentas Leiba Hofmekleris, iš kairės stovi solistai Aleksandras Kutkauskas, Adelė Galaunienė, Juozas Bieliūnas, Anastazija Veriovkinaitė, pianistas Joselis Stupelis. Apie 1925 m.

Kauno miesto muziejus jungiasi prie Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos iniciatyvos ir rugsėjo 6 d. 16 val. kviečia į muzikinę popietę „Vardai ir veidai: žydų muzikai Kaune“, skirtą prisiminti mūsų bendrapiliečių žydų indėlį į Lietuvos profesionaliosios (ir ne tik) muzikos kultūrą.

Renginio metu veiks vieno vakaro paroda, skirta Kaune kūrusiems muzikams litvakams. Muzikuos klarnetistai Stasys ir Rokas Makštučiai, kuriems akompanuos pianistė Jolita Makštutienė. Muziejininkė Aušra Strazdaitė-Ziberkienė supažindins su Valstybės teatre dirbusiais žydų kilmės muzikais.

Renginys vyks M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (K. Petrausko g. 31, Kaunas).

Renginys nemokamas.

Apie Europos žydų kultūros dienas (ŽKD)

Šios dienos priklauso Europos Tarybos programai „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“.

Lietuva į Europos žydų kultūros kelio programą įsitraukė nuo pat jos sukūrimo. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamas su Lietuvos žydų bendruomenėmis, muziejais, kultūros centrais, miestų ir rajonų savivaldybėmis, mokyklomis ir kitomis švietimo įstaigomis, koordinuoja Žydų kultūros dienos renginius Lietuvoje.

Europos žydų kultūros dienų metu siekiama aktualizuoti žydiškąjį kultūros paveldą, kadangi šis yra integrali europinės kultūros ir istorijos dalis. ŽKD renginiai vyksta visoje Lietuvoje nuo sostinės iki mažų miestelių ir pasižymi įvairumu: vyksta pažintiniai pasivaikščiojimai, ekskursijos, išvykos, paskaitos, filmų peržiūros, koncertai, skaitinių vakarai, edukacinės programos, parodų pristatymai, kiti renginiai


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*