Rss Facebook
2017
Lapkritis
22
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

„Ant kilimo“: Dora Bleu ir Algis Fediajevas 0

www.kamane.lt, 2017-08-21

Rugpjūčio 23 d., trečiadienį, 19 val.  Kauno menininkų namų (V. Putvinskio g. 56) akustinės folk muzikos koncertų cikle „Ant kilimo“ – tamsiąją pasaulio pusę apdainuojanti kanadietė Dora Bleu ir švelniai psichodeliškas Algio Fediajevo garsynas. Renginiui taikomas mecenato mokestis, t. y. auka bus galima paremti muzikantus savanoriškai.

Dora Bleu

Minimalių priemonių – gitaros, efektų bei balso – pagalba atlikėja sukuria ypatingą, prieštarų kupiną atmosferą. Jos muzika – įprastos dainos struktūros išardymas, nuolatinės įtampos tarp akustinės gitaros, balso intymumo ir elektroninių efektų nejaukumo palaikymas per pasikartojimų ir aidų nenutrūkstančią tėkmę. Tuo tarpu Doros dainų tekstus galima pavadinti radikaliu kvietimu pažinti ir priimti ne vien tik šviesiąsias pasaulio puses, o atsigręžti ir į tai, kas skausminga, sudėtinga, baugu. Išleidusi apie dešimtį albumų, atlikėja neretai koncertuoja ir įrašinėja su kitais muzikantais, tarp kurių yra ir tokių ryškių JAV avangardo asmenybių kaip Marc Ribot. https://dorableu.bandcamp.com/

Algis Fediajevas

Per kelerius savo solinio muzikinio kelio metus pasižymėjo kaip visiškai netipišką Lietuvos kontekste akustinę muziką atliekantis muzikantas. Yra išleidęs du albumus bei surengęs daugybę koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Gruzijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Austrijoje, Lenkijoje. Jo kūryba, ne kartą pavadinta „šamaniška“, yra paremta laisvais akustinės gitaros, klaidžiojančios tarp Rytų ir Vakarų, miglos ir aiškumo, harmonijos ir chaoso, ir balso dialogais. Pats muzikantas savo muziką, neretai balansuojančią ant eksperimentinės muzikos ribos, įvardija kaip „akustinę psichodeliką“ ar „laisvąjį folką“. Tai atsispindi ir įrašuose, tačiau labiausiai atsiskleidžia koncertiniuose pasirodymuose, kuriuose visada paliekama plati erdvė improvizacijai bei spontaniškumui.

Naujausiąjį albumą galima išgirsti čia: https://www.pakartot.lt/album/mano-biciuli-nerime2


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*