Atrandant mano ir tavo Vilnių 2015-06-23
Perskaičius J. Žilinsko knygą „Mano Vilnius mano“, po visų įtraukiančių nuotykių ir istorijų liko tik viena mažytė nuoskauda. Nagi kodėl J. Žilinskas vilnietis... Aš noriu tokios knygos apie Kauną, apie Klaipėdą ir kitus mūsų miestus ir miestelius. Apie visą neatrastą ar truputį užmirštą mano Lietuvą mano...
Kai skamba angeliškai demoniška būtis 2015-06-22
K. Navako rinkinys „Begarsis skambutis“ – dviejų dalių, tai nurodo ne tik jas įvardijantys pavadinimai, bet ir aiški, net labai ryški tekstų pobūdžio skirtis. Juntama, patiriama santykio su knyga pokyčiu. Pirmąsias esė skatai it poeziją, esi poetiškame pasaulyje, kur visa taku, (pa)sklidu, laku, viena reiškia visa ir atvirkščiai. Antroji dalis „Tas, kuris aš“ – pirmosios antitezė, kaip buitis ir būtis, apačia ir viršus.
A. Jakučiūnas: „Visai gali būti, kad literatūra moko neskaityti“ 2015-06-08
Prozininkas Andrius Jakučiūnas: „Turbūt nieko geresnio nėra pasakyta už banalybę, kad autorius turi rašyti tai, kas įdomu, kas svarbu jam. O ar tai, ką jis sukuria, bus įdomu kitiems, ar tai atitinka jo epochos vadinamąją dvasią – atsitiktinumas, lemtis.“
Drumstas kultūros vanduo gaudant žuvis ir drakonus 2015-06-02
Undinės Radzevičiūtės romanas „Žuvys ir drakonai“ pelnė šių metų Europos Sąjungos literatūros premiją, kuria siekiama gausinti vertimus ir taip plėsti autorių žinomumą. Įvertinimas suponuoja reikmę darkart, o gal tarp daugybės knygų pasimetusiam skaitytojui ir pirmąsyk atsiversti romaną.
„Poezijos pavasario“ bukas ir sena, kelis dantis teturinti katė 2015-06-01
Taip jau atsitiko, kad po visų „Poezijos pavasario“ Kaune renginių grįžus namo, labiausiai traukė tekstai iš rubrikos „Augintinis“. Pavyzdžiui, apie seną katę, teturinčią tik kelis dantis, nesterilizuotą, kuriai ieškoma namų ir tų namų nesitikima...
Marius Burokas: „Amerikoje autoriai į viską žiūri kiek paprasčiau“ 2015-05-18
Rašytojas ir vertėjas Marius Burokas neseniai lankėsi JAV, kur su dar keliais poetais pristatė naujausios lietuvių poezijos antologiją „How the Earth Carries Us. New Poets from Lithuania“. Pokalbis – apie kelionės įspūdžius, rašytojų gyvenimą už vandenyno ir vietines aktualijas.
Gyvenimas be laikrodžio, autobiografija be datų 2015-05-11
Algimantas Mikuta – poetas, kuris leido sau prabangą gyventi be laikrodžio, matuodamas ir įprasmindamas laiką ne daugelį vergais pavertusiomis rutiniškomis darbo valandomis, bet eilėraščiais. 2014 metais išleistoje rinktinėje „Gyvenau be laikrodžio“ poetas savo gyvenimą pasakoja ne datomis, bet įvykiais, vaizdais, emocijomis.
Neringa Butnoriūtė: „Mane gąsdina vyresnių literatūrologų uždarumas“ 2015-04-29
Neringa Butnoriūtė – aktyvi literatūrinio lauko žaidėja, kurios pavardė dažniausiai minima kalbant apie naujausių lietuviškų knygų recenzijas, literatūrologijos doktorantė, dažna kultūrinių renginių dalyvė. Šį kartą kalbamės apie jaunuosius rašytojus ir jiems skirtą festivalį „Literatūrinės slinktys“, prie kurio pašnekovė taip pat pridėjo ranką.
„100 du“ – „tarp“ būties ir nebūties 2015-04-28
Paskutiniame knygos „100 du“ puslapyje teigiama, kad autorius publikuojamus kūrinius suvokia kaip naują kūrybos etapą, tai – kažko kito pradžios taškas, riba, skirianti praeitį ir ateitį, būtį ir nebūtį. Įdomu stebėti naujo radimąsi, būti, dalyvauti virsmuose, juk poezija – būties kalbà, tad pabandykime įsiklausyti ir išgirsti, ką byloja K. Navako eilėraščiai.
Rasa Aškinytė: „Yra knygos ir produktai“ 2015-04-07
Rasa Aškinytė jau yra gerai pažįstama lietuvių literatūra besidomintiems skaitytojams. Rašytoja išleido tris romanus, o šiais metais jos knyga „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ laimėjo „Metų knygos“ apdovanojimą. Na, bet tai tik oficialus pretekstas šiam interviu.