Tarsi nebylaus kino kadrai 2017-12-28
Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje yra sukaupta unikali originalių XX a. iliustracijų piešinių, eskizų, projektų, estampų kolekcija. Tai medžiaga, atspindinti dailininko minties gimimą ir materializavimą tarpinės būsenos iki spausdinto vaizdo knygoje.
Kauno bienalė 2017: kokios atminties trokštame? 2017-11-29
Šį rudenį Kauno mieste buvo atvertas netolimos praeities nervas. Tik tai padaryta ne archeologijos instrumentais, kasinėjant ir nupučiant dulkes nuo rastų iškasenų, o pasitelkiant menininkų kūrybą – bent trumpam tapo kitaip matomos visų užmirštos aikštės, akligatviai, kiemai, namai ar net Nemuno ir Neries santaka bei Prisikėlimo bažnyčia.
Alfredas Šatas: ...alsuoju Ramybę... 2017-11-16
Ryškiom, gyvom spalvom išsiskiriantys, gyvenimo grožio ir džiaugsmo pajauta alsuojantys Alfredo Šato (1948−2014) darbai liudija ne tik didelį tapytojo talentą bei kūrybinį įvairiapusiškumą, jo mamos įskiepytą meilę gamtai, bet ir atrastą vidinę ramybę, dvelkiančią iš šiuo metu Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje eksponuojamo tapybos darbų ciklo „...alsuoju Ramybę...“.
Istorinė stiklo dizaino paroda „Prieš vakar. Išnarplioti“ festivalyje „Vitrum Balticum VII“ 2017-10-11
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje eksponuojama viena iš tarptautinio stiklo meno festivalio „Vitrum Balticum VII“ parodų – pramoninio ir studijinio stiklo dizaino istorinė kolekcija „Prieš vakar. Išnarplioti“. Šį kartą festivalyje siekta atskleisti ne tik šiuolaikines stiklo tendencijas, bet ir norėta visuomenę supažindinti su stiklo meno praeities reiškiniais.
Vytautas Kasiulis: „enfant du siècle“ 2017-10-06
Enfant du siècle, amžiaus vaikas, išsipildė kaip ypatingo jautrumo aplinkai ir žmogui kūrybinė asmenybė, aiškiai suvokusi pagrindines šiuolaikinio žmogiškumo problemas ir klausimus: netikrumą dėl ateities, nesaugumą ir asmens decentraciją kaip komplikaciją. Žvelgiant į V. Kasiulio tapybos visumą, randasi, jo atveju, itin svarbi laiko dimensija, kuri tapybai iš prigimties nėra būdinga. Apie ją menotyroje prabylama tuomet, kai aptinkamas didelis ir įvairialypis kūrėjų kelias.
Apie laiko dulkes, cukrų ir pavojaus estetiką 2017-09-20
Menininkės Patricijos Gilytės kūriniuose gausu metaforinio kalbėjimo ir įvairių reliacijų, nurodančių į asmeninius, literatūrinius, geografinius, urbanistinius bei kultūrinius klodus, kurie susiviję primena tam tikrą psichofizinį žemėlapį ar labirintą. Su P. Gilyte galima kalbėti ilgai ir apie daug ką, tačiau šiame pokalbyje – išskirtinai apie jos kūrybinį kelią, idėjas, namus ir tėvynę. Kalbamės jos kūrybinėje studijoje Ulme, Vokietijoje.
Jūržolių šokio metafizika 2017-09-14
„Parko galerijoje“ Kaune paroda keičia parodą, plataus diapazono ekspozicijos supažindina su įvairaus amžiaus, skirtingos meninės brandos bei stilistikos dailininkais. Neseniai galerijoje gaivų gūsį įnešė Kazimiero Brazdžiūno „Defragmentacija“, į „failus“ sudėliojusi jauno žmogaus nerimą, maištą bei viltį. Šiuo metu čia eksponuojama dailininkės Jurgitos Rancevienės personalinė tapybos paroda „Jūržolių šokis“.
Gyvi prisiminimai: XX a. Lietuvos knygų iliustracijų paroda 2017-09-07
Visą vasarą ir dar iki rugsėjo 17 d. M. Žilinsko dailės galerijoje bus eksponuojama XX a. Lietuvos knygų iliustracijų paroda „Šiltas prisiminimas“. Tai – iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus grafikos (iliustracijų piešinių ir projektų) rinkinio rodomi įdomiausi XX a. kūriniai.
Gyvenimo koliažas dailininkės Gražinos Didelytės dienoraštyje 2017-09-06
Dienoraščių būna visokių: buitiškų, filosofiškų, meniškų, dokumentiškai datuotų... Sakoma, kad jie rašomi sau. Ne visada. Ne visi. Iškilių žmonių dienoraščiai tampa vieši; juose ieškoma asmenybės bruožų paliudijimo, kūrybos ištakų, interpretacijos galimybių. Šiemet minint dailininkės, grafikės, pasaulyje žinomos ekslibrisų kūrėjos Gražinos Didelytės (1938–2007) dešimtąsias mirties metines, Reginai Jasukaitienei buvo patikėtas paskutiniųjų menininkės gyvenimo metų (2005–2007) dienoraštis.