2006 08 04 Kaune mirė dramos ir pantomimos teatrų aktorius bei vadovas, televizijos laidų ir kultūros renginių režisierius, organizatorius ir vedėjas Gintautas Ūzas.

G.Ūzas gimė 1946 m. Kaune. 1965-aisiais baigė Šančių vidurinę mokyklą, vėliau -- Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Muzikos ir teatro akademija).

Vaidino Šiaulių ir Vilniaus valstybiniame dramos teatruose. G.Ūzas buvo apdovanotas Lietuvos teatro sąjungos premija.

Vilniaus valstybiniame dramos teatre, režisuojant H.Vancevičiui, I.Bučienei, A.Lapėnui aktorius sukūrė daugiau nei dešimt svarbių vaidmenų. Tuo pačiu metu vedė televizijos laidas „Svetainė“, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, vaidino televizijos spektakliuose, dalyvavo koncertinėse programose.

G.Ūzas išpopuliarėjo kaip Valstybinės filharmonijos ansamblio „Vilniaus aidai“ programų vedėjas. Jam liko dėkingi Lietuvos atlikėjai ir svečiai iš užsienio: S. Povilaitis, ansamblis ABC ir Lidija Kodrič, Laima Vaikulė, Valerijus Leontjevas, Mičelas ir Zdislava Sosnicka , Džordžė Marijanovičius ir Kati Kovač. G.Ūzas stažavosi Maskvos estrados teatre.

Pastarieji du gyvenimo dešimtmečiai buvo susieti su Kauno pantomimos teatru, kur dirbo aktoriumi, vėliau -- koncertinės trupės režisieriumi. Už koncertines programas „Gyvenimo šypsenos“ ir „Buvo, buvo“ 2001 ir 2002 metais buvo apdovanotas Lietuvos teatro sąjungos premijomis.

Nuo 2003 m. iki mirties G. Ūzas vadovavo Kauno pantomimos ir plastikos teatrui.