Apytikriai 500 metų senumo Žemaitkiemio dvaras Kauno užmiestyje yra unikali Lietuvos menininkų kūrybinė rezidencija. 1999-aisiais dvarą įsigijęs Mindaugas Šventoraitis pirmiausia iškuopė jį nuo turinio, kurį paliko sovietmečio galvijų ferma ir atgimusios Lietuvos kaimo girtuokliai.
Unikalų, tačiau nuniokotą dvarą M.Šventoraitis atkuria kaip solidų miesto meno ir kultūros centrą provincijoje. Restauruojami pastatai, pagal ikonografinę medžiagą puoselėjama aplinka jau nuo 2000 metų traukia menininkus ir jų kūrybos gerbėjus.
Žemaitkiemio dvaras atviras įvairiems kultūriniams renginiams: Pažaislio muzikos festivaliui, kasmetiniams tarpdisciplininiams meno simpoziumams, elitinio kino vakarams, mokslinėms konferencijoms, folkloro ansamblių suvažiavimams, parodoms, su simpoziumais sutampančiomis Žemaitkiemio Joninėms ir kt.
Vasaros sezono metu dvarą aplanko daugybė žmonių iš Lietuvos ir užsienio - jiems visuomet maloniai atveriami dvaro vartai, pristatomos sukauptos senovinės technikos kolekcijos ir tuo metu eksponuojamos parodos.
Pažaislio muzikos festivalio organizatoriai dvarą koncertams pasirinko taip pat ne atsitiktinai - jis yra strategiškai geroje vietoje (šalia greitkelio Vilnius – Klaipėda), turi puikios akustikos 800 vietų koncertų salę, kuri su scena ir tinkamu apšvietimu įrengta senajame dvaro kluone.
Taip pat yra 100 vietų parodų ir konferencijų salė su šiuolaikine video projekcine įranga, patalpos simpoziumų, plenerų dalyvių apgyvendinimui ir maitinimui. Kūrybai išnaudojamos ir dvaro teritorijos erdvės, kuriose yra tvenkinys, senoji Nevėžio vaga.

 

 

 

 

 

 

 

2006 Žolinės aitvarų pleneras Žemaitkiemio (Babtyno) dvare