Architektūra

A. Juozapavičiaus pr. 124b. P.T. Laurinaičio nuotr. iš Archimede.lt. 2012 m.

Nykstantis medinis Kaunas: geležinkeliečių namai 2014-11-10

Rytis Mekiša

Papildant ir toliau tęsiant straipsnių ciklą apie Kauno miesto medinę architektūrą, neabejotinai derėtų atkreipti dėmesį į vieną išskirtinių Kauno medinės architektūros pavyzdžių – geležinkeliečių namus. Šio tipo medinės architektūros objektų nėra daug, todėl juos derėtų aptarti atskirai. 

4

Vaidoto g. 164. A. Raškevičiūtės nuotr.

Lankomės Kauno medinukuose: pasivaikščiojimas Vaidoto gatvėje 2014-11-06

Asta Raškevičiūtė

Einant ar važiuojant per Panemunę nusidriekusia Vaidoto gatve, akį patraukia įvairiausi XX a. pr. statyti mediniai namai. Mažutės trobelės ir gan stambaus tūrio nuomojamų butų namai, miestiečio namo tipą reprezentuojantys, pailgo plano pastatai ir nuo gatvės atitrauktuose sklypuose esantys sodybiniai namai.

4

Kompozitoriaus Juozo Gruodžio namas, Salako g. 18, Kaunas

Lankomės Kauno medinukuose: Juozo Gruodžio memorialinis muziejus 2014-10-20

Asta Raškevičiūtė

Vienas iš lankytojams skirtų tarpukario medinukų stovi atokiau miesto centro, kalvos papėdėje, Salako g. 18. Tai garsiam Lietuvos kompozitoriui Juozui Gruodžiui priklausęs namas.

4

Autentiškas skulptoriaus J.Zikaro namas; (foto I.Veliutė)

Savanorystė, virtuali bendruomenė ir miestų medinukai 2014-09-18

Ingrida Veliutė

Šiandien daugelio susigūžusių medinukų būklė apgailėtina, ir neretai nusprendžiama juos nugriauti. O pasiryžus tinkamai remontuoti, laukia įvairūs apribojimai, specialistų ir net statybinių medžiagų stoka bei nemažos išlaidos. Tačiau jau ne kartą aptartą medinio paveldo temą šįkart norisi pasukti visai kita linkme ir padiskutuoti, kaip dar galima prisidėti prie miesto medinukų išsaugojimo. 

4

Pagrindinio ligoninės korpuso planas sudarytas XIX a. viduryje. Lukšionytė-Tolvaišienė Nijolė. Gubernijos laikotarpis Kauno architektūroje. Kaunas. VDU leidykla, 2001. p. 66.

Kauno karo ligoninės klasicizmo „trafaretas" Europos kontekste 2014-08-21

Eglė Aleknaitė

Ilgus šimtmečius tarp valstybių, tautų ir organizacijų vykę karai daug prisidėjo prie architektūros plėtotės. Karinėms institucijoms buvo reikalingi įvairios paskirties statiniai. Vieną svarbiausių funkcijų atliko karo ligoninės. 

3

PUPA. Kolektyviniai sodai – maketas.

Architektas T.Jonauskis: Roterdamo bienalė leido tyrinėti ir fantazuoti 2014-07-02

Monika Jašinskaitė

Gegužės pabaigoje atsidariusioje Roterdamo architektūros bienalėje pirmąkart pristatytas lietuviškas projektas. Idėją „Atgaivink kolektyvinį sodą“ parengė jaunų architektų komanda, kurios branduolį sudaro Tadas Jonauskis ir Justina Miliuotytė.

3

Austėjos Masiokaitės nuotr.

Kauką bebudinant – pokalbis su urbanistu V.Buinevičiumi apie legendinės Kauno erdvės perspektyvas 2014-07-01

Austėja Masiokaitė

Su urbanistu Vytautu Buinevičiumi, vienu iš šių dirbtuvių vedėjų, kalbamės apie Kauko dvasią ir jos svarbą miestui, kur jos ieškojo dirbtuvių dalyviai ir kaip jie įsivaizduoja atgimusį Kauką; galų gale – ar toks atgimimas šios dvasios neišbaidytų.

4

   Kauno gynybinės sienos fragmentas. R. M. 2014.

Tarp mito ir tikrovės: Kauno miesto gynybinės sienos 2014-06-05

Rytis Mekiša

Dabartinės Lietuvos teritorijoje aptinkami du miestai, kurie turėjo arba turi iki šiol tebestovinčias miesto gynybines sienas, tai – Kaunas ir Vilnius. 

8

Kaip mes suvokiame „Žaliojo“ tilto skulptūras? Ar ištartas žodis veda į šviesą, ar be tikslo tvyro prieblandoje?

Žodis. Šviesa. Keli kultūros paveldo suvokimo būdai 2014-05-08

Kastytis Rudokas

Kartą sulaukiau klausimo: kuo skiriasi architektūra (net ir istorinė) nuo architektūros paveldo objekto? Atsakiau, jog skiriasi kaip „žodis“ ir „šviesa“. Architektūrą suvokiame spontaniškai, dažnai vertindami „gražu – negražu“, „patinka – nepatinka“ ir kitomis itin subjektyviomis kategorijomis. 

5

   Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios statyba, XX a. I pus.

Trys architektūriniai tikėjimo milžinai 2014-04-17

Marius Vyšniauskas

Naujas projektas, pagal kurį pradėta statyba, parengtas 1932 m. Jame derinta bažnyčios, paminklo ir šiuolaikiškumo dvasia. Statiniui pranašauta XX a. architektūros paminklo ateitis. 

5


Facebook   Spausdinimo versija

« Ankstesnis Kitas » 1 2 3 4 5