Kauno menininkų namų išpaminklinimo re(n)ginys 0

www.kamane.lt, 2017-09-13

Rugsėjo 15 d. 19.30 val. įvyks simbolinis Kauno menininkų namų išpaminklinimo re(n)ginys, išsluoksniuosiantis pastatą per šviesos, garso, kvapo, skonio srautus, iš patalpų besiliesiančius į lauko erdves ir atgal.

86-eri metai ir bene tiek pat atminties fragmentų, sulipdytų į vientisą rašytinės ir žodinės atminties koliažą – šio ištakos siekia modernistinę nunciatūros rezidenciją, į kurią Vatikano pasiuntinys kojos taip ir neįkėlė. Projektuotas kaip gyvenamasis, statinys savo pirminės paskirties niekada neišpildė – su laiku transformuotas į vaikų ligoninę, darželį, kultūros skyrių, galop meno darbuotojų ir menininkų „namus“. Šiandieną, virtęs paminklu būtajam laikui, pastatas ieško savo tapatybės, apsvarstydamas (ne)galimą transformaciją.

Renginys vyks 11-osios Kauno bienalės „YRA IR NĖRA“ kontekste, kaip vieno vakaro įvykis, palydėsiantis oficialų renginio atidarymą Vienybės aikštėje Kaune.

Vakaro scenarijus:

- Skaitymo praktika kaip bendruomenę buriantis veiksmas

Vakaro metu prisistatys naujas menininkų namų rezidentas – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books“. Naujausią leidinių selekciją knygynas įkurdins architektės ir menininkės Viktorijos Rybakovos autoriniame balde – „Knygų bare“ (2013).

Skaitykite daugiau čia.

- „Buster friendly“ / „Šis išdžiūvęs vakaras apibarsto naktį lietaus prisiminimais“

Jungiant garsų ir tekstų fragmentus, Gailės Pranckūnaitės („Buster friendly“) įrašai funkcionuoja kaip garsiniai interneto peizažai. „Buster friendly“ archyvai pristato 30-ties minučių garso ir vaizdo instaliaciją „Šis išdžiūvęs vakaras apibarsto naktį lietaus prisiminimais“. Tai garsai vietos, kurioje prieš 7-erius metus paskutinį kartą užfiksuotas lietus.

Daugiau: gailepranckunaite.com


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*