Rss Facebook
2017
Gruodis
17
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Filharmonijoje – dviejų pasaulinių garsenybių įrašai  0

2017-05-26
Kauno valstybinė filharmonija. Nuotr. iš wikipedia.org

Kauno valstybinėje filharmonijoje visi priversti suktis kaip bitės ir vaikščioti ant pirštų galų. Čia vienu metu du garsūs pasaulio atlikėjai įrašė savo solines plokšteles.

Įtemptas grafikas

Šiomis dienomis Kauno valstybinės filharmonijos darbuotojų darbas buvo sustyguotas minučių tikslumu: čia dirbo du pasaulinio lygio atlikėjai – tarptautinė operos solistė Asmik Grigorian ir tenoras Stephenas Costello.

Taip sutapo, kad abu atlikėjai savo solines plokšteles kartu su Kauno simfoniniu orkestru įrašė vienu metu. Kol vienas atlikėjas ilsino balso stygas, kitas traukė gražiausias arijas.

"Kai dainuoji operoje, užtrunka apie tris valandas ir tada turi dvi laisvas dienas atsigauti. Per įrašymo sesiją turi dainuoti apie tris valandas, tada turi tik kelias valandas atsigauti ir vėl turi grįžti į studiją. Man patinka patirtis, kurią čia įgyju, nes gali išbandyti ir save, kiek pats gali dainuoti, kaip balsas atlaiko spaudimą, bet tai tikrai varginantis procesas", – mintimis pasidalijo Filadelfijos mieste esančios garsiausios "Academy of Vocal Arts" (Vokalo meno akademijos) absolventas S.Costello.

Jis prasitarė, kad nors grafikas labai įtemptas, jau spėjo šiek tiek susipažinti ir su pačiu Kaunu, ir kitais Lietuvos miestais. Atlikėjui tai pirmas vizitas mūsų šalyje, jam paliko didelį įspūdį kraštovaizdis ir senieji miesto akcentai.

Solistui antrino ir Kauno simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas. "Tai labai sunku fiziškai ir psichologiškai, bet toks mūsų darbas ir mes turime jį padaryti geriausiai, nes tai liks ilgam, pataisyti nebegalėsime. Reiklūs ir solistai patys sau, ir orkestrantai, ir dirigentas, nes turi būti pasiekta kokybė. Prieš tai buvusios plokštelės sulaukė labai didelio atgarsio pasaulyje, todėl ir šį kartą turi taip būti", – sakė jis.

Soliniai įrašai

Įdomu tai, kad tiek A.Grigorian, tiek S.Costello Kauno filharmonijoje įrašė savo pirmuosius solinius įrašus. Iki tol atlikėjai yra dainavę kartu su kitais, o šį kartą jie vieni stojo priešais orkestrą ir pademonstravo balso galybę. Klasikinės muzikos mėgėjus turėtų nustebinti abi Kaune įrašytos plokštelės. Atlikėjai tikino, kad kol kas nežino, kam padovanos pirmąsias plokšteles.

 

 

Edita Radzevičiūtė

Kaunodiena.lt, 2017 05 25

Daugiau skaitykite: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/filharmonijoje-dvieju-pasauliniu-garsenybiu-irasai-813317


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*