Rss Facebook
2017
Spalis
20
Naujienos
2017 Spalis
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jaunųjų Kauno menininkų tapyba lanko Šiaulius 0

www.kamane.lt, 2017-02-09
R. Sorakaitė. „Be pavadinimo“, drobė, aliejus, lakas, 100x80 cm, 2015. Ernestos Šimkienės nuotr.

Aktyviai kuriantys ir jau pripažinti jaunieji Kauno menininkai Rosanda Sorakaitė ir Povilas Ramanauskas savo darbais dalijasi ne tik su didžiųjų miestų meno mylėtojais, tačiau nepamiršta ir Rosandos gimtųjų Šiaulių parodinių erdvių.

Atidarymo metu organizatoriai džiaugėsi, kad menininkai dalijasi savo kūryba su Šiaulių publika. Jaunieji menininkai sulaukė galerijos direktorės Romualdos Atkočiūnienės, jos pavaduotojo kūrybinei veiklai Virginijaus Kinčinaičio, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjos Dainos Kinčinaitienės bei kolegų menininkų Vaivos Kovieraitės-Trumpės ir Dainiaus Trumpio sveikinimo žodžių. Parodomis susidomėjo ir Šiaulių universiteto menų fakulteto studentai. Tai rodo, kad šios parodos svarbios miesto kultūriniam gyvenimui ir padeda statyti tiltus tarp Kauno ir Šiaulių tapybos mokyklų, semtis patirties ir idėjų vieniems iš kitų.

Šį kartą menininkų parodos eksponuojamos Šiaulių dailės galerijoje. R. Sorakaitės parodos „Persidengimai“ tapybos darbai, išlaikę didelės erdvės išbandymą, išnaudojant jos teikiamas galimybes, sumaniai eksponuojami antrajame aukšte, o P. Ramanausko parodos „Šviesos“ tapybinės instaliacijos, priimant erdvės siūlomus sprendimus, įkomponuoti pirmajame aukšte.

R. Sorakaitė galerijoje eksponuoja darbus, kurie atskleidžia ne tik buitiškus interjero elementus, randamus menininkų studijoje, tačiau skatina į juos pažvelgti pro būsenų, kuriamos atmosferos prizmę. Keliuose darbuose panaudota taškymo technika prideda darbams dar vieną žiūros kampą: žvelgiant tiesiai į darbą galima nepastebėti lako taškelių, bet pažvelgus iš šono, krentant šviesai kampu, darbas tarsi įgauna magiško žėrėjimo, sužadinama magijos nuojauta. Menininkei sėkmingai pavyksta sukurti mistikos aurą darbuose ir klausti, kokią funkciją tapyba atlieka šiais laikais, kam ji skirta ir kokia ji turi būti.

Jaunosios menininkės darbai dvimačiai, artimi tradiciniam paveikslo suvokimui, tačiau kitoje salėje eksponuojamos P. Ramanausko instaliacijos truputį sukrečia ir priverčia iškelti klausimą – kurgi čia tapyba? Iš dvimatės vaizdų perteikimo ant plokščio paviršiaus koncepcijos jis perkelia tapybą į trimatę apčiuopiamą ir vaizduotės reikalaujančią jos versiją. Tuščios apšviestos drobės eksponavimas yra tarsi monumentas tapybai, ant medinės lentynėlės išdėlioti objektai – lyg nuoroda į įkvėpimo ieškojimą, būsimo darbo eskizus, o medis aptrauktas viena kitai priešingomis medžiagomis kuria peizažo nuojautą, tačiau menininkas teigia, kad visa tai vis tiek yra tapybos darbai ir tokiu būdu tyrinėja jos kraštines ribas, jas išplečia.

Šių menininkų darbai atskleidžia, kuo tapyba gyvena šiandien. Patiems tai pamatyti galima aplankius parodas Šiaulių dailės galerijoje: P. Ramanausko paroda „Šviesos“ veiks iki vasario 14 d., R. Sorakaitės paroda „Persidengimai“ veiks iki kovo 11 d. Parodos atidarytos sausio 26 d.

 

Parengė Gražina Montvidaitė

 

Ernestos Šimkienės nuotr.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*