Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kur Kauno kunigaikščių rūmams pažadėti pinigai?  0

2017-03-20
Vizualizacija: taip turėtų atrodyti rekonstruoti rūmai. VDA nuotr.

Vieno seniausių miesto pastatų – vadinamųjų Kauno kunigaikščių rūmų rekonstrukcija gali sustoti bet kurią akimirką. Priežastis – nežinia, ar naujoji Vyriausybė tesės pirmtakų duotus pažadus.

Miesto perlas

Senamiestyje, Muitinės ir Aleksoto gatvių kampe stovintis pastatų kompleksas – tikras perlas, atskleidžiantis XVI a. gotikos subtilybes. Kalbama, kad tuo laiku čia galėjo būti Kunigaikščių rūmai. Istorikai dėl šio fakto nesutaria, tikindami, kad gandai nepasitvirtino. Tačiau Kaunui  šis šalia rotušės esantis pastatas – savotiški Valdovų namai.

"Vienas XVI a. pastato fragmentas išliko, o XIX a. namą sugadino, nes miestui reikėjo ligoninės ir statytojai nekreipė dėmesio į paveldą – darė, kaip suprato. Tačiau mes dabar džiaugiamės, kad vyksta restauracija", – sakė dabartinio pastato šeimininko, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis.

Jis priminė, kad šiame Senamiesčio komplekse net buvo įsikūrusi Psichiatrijos ligonine. Dabar patalpomis naudojasi VDA studentai ir menininkai.

Tarp dulkių ir tapybos

Ilgą laiką pastatas visai nederėjo prie dabartinės Kauno senamiesčio dvasios – sutvarkytus pastatus, šalia esančias bažnyčias, atvykstančius turistus senieji Kauno kunigaikščių rūmai pasitikdavo apšepusiomis sienomis. Dabar vaizdas po truputį keičiasi. Maždaug metus čia sukiojasi ne tik studentai, bet ir restauratoriai.

"Restauratoriai atrado daug detalių, kurios bus atkurtos. Štai aplink langus bus unikalus dekoras, taip pat atrastos angos. XIX a. pridarė mažų langiukų, tai jie visi lėks lauk, nes XVI a. to nebuvo. Nereikalingi dariniai ir bokšteliai virš antro aukšto", – vedžiodamas tarp darbininkų pasakojo J.Audėjaitis.

 

 

Edita Radzevičiūtė

Kaunodiena.lt, 2017 03 18

Daugiau skaitykite: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/kur-kauno-kunigaiksciu-rumams-pazadeti-pinigai-802790


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*