Rss Facebook
2017
Lapkritis
19
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Indrės Makelytės personalinė paroda „Gyvenimo sagos“ Kėdainiuose

I. Makelytės kūrinys

Rugsėjo 6 d. 18 val. Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje vyks Indrės Makelytės parodos „Gyvenimo sagos“ atidarymas.

Tai jau trečioji I. Makelytės, kuri yra kilusi iš Kėdainių, paroda. Autorė jau 12 metų gyvena ir kuria Kaune.

Parodose dailininkė pradėjo dalyvauti tik 2017 metais. Pirmoji I. Makelytės tapybos paroda buvo surengta Kauno kultūros centre „Tautos namai“, antrąją parodą autorė rengė drauge su Daliumi Virbicku Kauno savivaldybės V. Kudirkos bibliotekos Vitebsko padalinyje. Rengdama trečiąją parodą „Gyvenimo sagos“, autorė pateikia intriguojantį, dialogui ir kasdienybės prasmės apmąstymams kviečiantį pavadinimą. I. Makelytės abstrakcionistinė tapyba išsiskiria minimalistine raiška, gana aktyvia koloristika, subtiliomis formomis, polinkiu metaforizuoti egzistencijos sampratą. Jos kūrybinio pasaulio suvokimas paremtas ryškiu gamtos motyvu ir interpretacija, religine problematika, ryškėjančia per neatsiejamą gamtos ir žmogaus išgyvenimų ryšį, harmoningą pasaulio sampratą, pilnatvę, kurioje susijungia visa tvarinija. Tiek parodos pavadinimas, tiek ir atskirų darbų pavadinimai („Miegantis angelas“, „Paskendus žolėje“, „Žiburėliai pro lietų“, „Skylės laimėje“) iš pažiūros atrodo tiesmukiški, tačiau jie paaiškina autorines idėjas bei sumanymus, sujungia bendrąją parodos koncepciją ir meninės raiškos dekoratyvumą, kuris taip pat yra šios dailininkės kūrybos skiriamasis bruožas, kaip ir abstrakčiųjų, kartais kiek geometrizuotų formų ritmika.

Dalis parodoje eksponuojamų darbų ne tik liudija I. Makelytės kūrybos įvairovę, bet ir tai, kad jauna autorė yra ieškojimų kelyje, tad dažnai išmėgina, „pasimatuoja“ skirtingą tematiką, technines stilistikas. Tuo pačiu yra aišku, kad dailininkei yra itin artimi gamtiniai motyvai: gamtos detales autorė itin subtiliai jaučia, jos nutapytos gėlės sujungia moterišką pojūčių subtilumą, spalvinė niuansacija kalba ir apie emocinį išgyvenimą. I. Makelytės abstrakčioji tapyba sujungia vidinių dvasinių išgyvenimų, emocijų, egzistencinių svarstymų virpesius, skatina meditatyvinius apmąstymus. Tuo tarpu daugelio darbų koloristika paremta kontrastais, kurie yra dinamiškai dekoratyvūs arba subtiliai niuansuoti ir įsijungiantys į bendrą tapybinį poetinį kalbėjimą.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė