Rss Facebook
2017
Lapkritis
24
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Šiuolaikinis cirkas sugrįžta – šįkart lietuviškas 1

www.kamane.lt, 2017-07-07
„Coffeeklatch“. Toon Van Gramberen nuotr.

Liepos 3 d. prasidėjęs tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ šiemet kviečia susipažinti su šiuolaikiniu cirku net trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kaune festivalio spektakliai bus rodomi liepos 8–9 d.

Programą praplėtęs festivalis pakvietė vieninteles dvi lietuvių profesionales cirko menininkes pristatyti savo spektaklius, pastatytus užsienyje, Lietuvoje. Tai Marija Baranauskaitė ir jos trupė „Wet Kiss Company“ iš Belgijos su spektakliu „Coffeeklatch“ (liet. „Kavos pliauškalai“) ir Monika Neverauskaitė su visu Prancūzijos cirko mokyklos Le Lido kurso spektakliu „Aš myliu tave, bet...“. Taip pat kultūrinių mainų dėka į festivalį atvyksta duetas „Zirkus FahrAway“ iš Šveicarijos su spektakliu „Kur yra Tobis?“.

Pasak festivalio meno vadovo Gildo Aleksos, šių metų festivalis „Cirkuliacija“, vykstantis net 16 dienų,  puikiai pristato lietuviškus įsiterpimus į Europos šiuolaikinio cirko kontekstą, dėl to tie, kas nepažįsta šio žanro, turės, ką pamatyti, ir tie, kas jau seka šiuolaikinio cirko pasirodymus, turės galimybę išvysti spektaklius su lietuvių atlikėjais, kurie yra rodomi tik užsienyje.

Kas paskatino surengti šiuolaikinio cirko festivalį „Cirkuliacija“?

„Cirkuliaciją“ sumanėme dėl smarkiai jaučiamos šiuolaikinio cirko stokos. Šis „jauniausias“ scenos menas kitose Europos šalyse jau atranda naujų išraiškos ir bendravimo su žiūrovais būdų, o Kaune nėra galimybės mėgautis šiuolaikiniu cirku. Todėl sukūrėme festivalį, kurio pagrindas, visų pirma, yra edukacinės dirbtuvės, vykstančios liepos 3–8 d. Neturime galimybių atidaryti visą cirko mokyklą, todėl norime paskatinti jau esamus scenos menininkus domėtis šiuolaikiniu cirku ir į savo tarpdisciplininius sumanymus įtraukti ir šiek tiek cirko.

Festivalio metu rengiate ne tik spektaklius, bet ir dirbtuves scenos menų atlikėjams. Kam skiriate didesnį dėmesį?

Du pirmus festivalio metus skyrėme tik dirbtuvėms, kurių metu scenos menininkai galėjo susipažinti su platesnėmis sceninėmis galimybėmis, kurias atveria šiuolaikinis cirkas. Šiemet taip pat mūsų didžiausi lūkesčiai ir svarba sutelkiama į šias dirbtuves – sukvietėme tikrai įkvepiančių lektorių. Juo labiau, šiemet turime idėjų vystymo dirbtuves, kurias ves beprotiškai įkvepiantis Oskaras Raskas iš Suomijos trupės „Sirkus Aikamoinen“. Pirmais metais matėme, kaip dalyviams dirbtuvių metu kyla įvairių minčių – šiemet nenorime leisti šioms mintims pranykti rėmimų ar partnerių paieškose. Norime suteikti galimybę šioms mintims išaugti į pasirodymą ir netgi pakviesime žiūrovus stebėti pirmuosius kūrybinius bandymus liepos 8 d. 16 val. „Šelteryje“, Kaune.

Kuo šiuolaikinis cirko spektaklis skiriasi nuo cirko ar tiesiog paprasto spektaklio?

Išskyrus žinomiausią skirtumą – šiuolaikiniame cirke nėra gyvūnų išnaudojimo – šiuolaikinis cirkas neneigia tradicinio, daugelis šiuolaikinio cirko atlikėjų dirba arba yra dirbę tradiciniame cirke. Vietoj „šou“ ar „pasirodymo“ savo šiuolaikinio cirko kūrinius jie įvardija kaip spektaklius ir tai tikrai yra meno kūriniai, kurių mūsų kultūrai skaudžiai trūksta. Įsivaizduokite, kaip žiūrite spektaklį ir suprantate, jog scenoje matomų reginių neriboja nei gravitacija, nei logika. Širdis bent kelis kartus susispaudžia – kai atlikėjas pakimba ore arba kai nuoširdžiai pasižiūri į mus, žiūrovus. Tai yra aukščiausio lygio kultūra, nes ji apima ir bendravimą, ir vaizduotę, ir protą.

***

Spektaklių programa Kaune:

Liepos 8 d. 18 val. „Coffeeklatch“, „Wet Kiss Company“ (Belgija) (50 min). „Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79)

Liepos 8 d. 21 val. „Kur yra Tobis?“, „FahrAwaY“ (Šveicarija) (1 val.). Sukilėlių pr. ir Šiaurės pr. sankryža

Liepos 9 d. 15 val. „Aš myliu tave, bet...“, „Le Lido“ (Prancūzija) (1 val. 30 min). Sukilėlių pr. ir Šiaurės pr. sankryža

Liepos 9 d. 15 val. „Kur yra Tobis?“, „FahrAwaY“ (Šveicarija) (1 val.). Sukilėlių pr. ir Šiaurės pr. sankryža


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*