Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Netradicinės formos šiauliečių spektaklis „Čia aš Varatarius“ grįžta į Kauną 0

www.kamane.lt, 2017-03-13
Spektaklis „Čia aš Varatarius“. Žižliausko nuotr.

Praėjusiais metais vilnietis režisierius Antanas Gluskinas kartu su šiauliečių kompanija netradicinio teatro mėgėjams pristatė originalaus formato spektaklį „Čia aš Varatarius“ Kauno publikai. Po sėkmingo pasirodymo teatrologė Lina Klusaitė spektaklį „Čia aš Varatarius“ įvardino kaip „vieną originaliausių, kabareto teatrą ir savotišką alternatyvą jungiančiu praėjusių metų projektu“. Šiltai publikos sutikta bei kritikės žodžių pamaloninta spektaklio kūrybinė komanda grįžta į Kauną. Kovo 16 d. 20 val. Antano Gluskino režisuotas darbas bus rodomas muzikiniame klube „PuntoJazz palėpė“.

Spektaklis „Čia aš Varatarius“ sukurtas pagal populiaraus šveicarų rašytojo Pedro Lendz’o romaną, kurį į šnekamąją šiaulietišką kalbą išvertė Markus Roduner ir Rimantas Kmita. Kartu su režisieriumi A. Gluskinu spektaklio kūrime dalyvavo žinoma dizainerė, šiaulietė Gabrielė Januškevičiūtė. Legendinė grupė „BIX“ spektakliui geranoriškai paskolino savo dainas.

Tapti šio netradicinio spektaklio aktoriais galėjo pretenduoti visi, kurie „švariai“ kalba šiaulietiškai. Susipažinkite, štai jie – keturi aktoriai, sėkmingai įveikę atranką: Monika Geštautaitė – baigusi aktorinio meistriškumo mokslus, bet šiuo metu dirbanti barmene Šiauliuose; Kęstutis Šaltis – dailės srities specialistas, kūrybingas garsios Šiaulių progimnazijos direktorius; Kornelijus Stučkus – LMTA pirmojo kurso studentas, būsimas režisierius; Donatas Jokūbaitis – baigęs režisūros mokslus Klaipėdoje, šiaulietiškos kalbos grynuolis, šiuo metu populiarus gidas, taisyklinga lietuvių kalba vedantis ekskursijas sostinėje. „Pagrindinis atrankos kriterijus, kuriuo vadovavausi rinkdamasis aktorius spektakliui – tai žmogaus charizma. Ir visi šie atlikėjai ją turi – ir dar kokią – su galingu šiaulietišku užtaisu!“ – teigia spektaklio režisierius Antanas Gluskinas.

Spektaklis „Čia aš Varatarius“ pasakoja apie 33-ejų metų vyruką, grįžusį į savo gimtąjį miestelį iš kalėjimo, į kurį buvo įkliuvęs per savo draugelius, Varatarius siekia gyventi „švariai“: nebevartoja ir nebeplatina narkotikų, susiranda darbą, įsimyli lankomiausio miestelio baro padavėją. Bet ar lengva pakeisti savo gyvenimą? Ar lengva šiuolaikiniame pasaulyje būti „švariu“ ir teisingu, ar įmanoma pabėgti nuo savęs? – kartu su knygos autoriumi klausia spektaklio kūrėjai ir kviečia užsukti į vieną iš barų patirti netikėtų teatrinių įspūdžių.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*