Rss Facebook
2017
Lapkritis
24
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kauno miesto kameriniame teatre trečią kartą pasirodys sindikatas „Bad Rabbits“ 0

www.kamane.lt, 2017-03-08

Kovo 9 d. 18 val. Kauno miesto kameriniame teatre, jau trečiąjį kartą pasirodys plataus meninio profilio sindikatas „Bad Rabbits“. Vadovaujamas Boriso Dauguviečio auskaro laureto, režisieriaus Agniaus Jankevičiaus, sindikatas pristato spektaklį-liudijimą „Samurajaus knyga“.

A. Jankevičius yra gerai žinomas Kauno teatro gerbėjams. Jo spektakliai „Gentis” pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, „Akmenų pelenai“ pagal Daniel Danis pjesę, netradicinio formato spektaklis „Maištas“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre bei spektaklis pagal Ivano Vyrypajevo pjesę „DreamWorks“, sukurtas bendradarbiaujant VDU bei Kauno miesto kameriniam teatrui, sudomino ir patraukė Kauno teatro mylėtojus.

„Bad Rabbits“ nariai juokauja, jog yra sezoniniai kūrėjai, šiltuoju metų laiku užsiimantys gatvės teatru, o atšalus – grįžtantys po stogu. Ir iš tiesų, sindikatas turbūt geriau žinomas kaip politiškai ir socialiai šmaikščių gatvės teatro spektaklių sumanytojas. Su gatvės spektakliais „Demokratijos gimimas ir mirtis“ ir „Tomorrow belongs to me“ jau dešimt kartų aplankyta Slovėnija, kur sindikatas turi kūrybinių partnerių, ir šią vasarą Kamniko mieste ruošiasi bendro kultūros ir meno inkubatoriaus atidarymui. Taip pat su gatvės spektakliais aplankyta Austrija, Ispanija bei Estija. Neapleidžiamos ir Lietuvos miestų gatvės bei skersgatviai.

Idėja sukurti spektaklį-liudijimą inspiravo keletas faktorių. Pirma, apleistame pastate rastas berniuko, vardu Tomas Lašas, sąsiuvinis, buvo tarsi raštu, piešiniais ir iškarpomis pildomas dienoraštis. Tomas Lašas bandė gyventi pagal Samurajaus kodeksą. Šis radinys tapo tramplinu apmąstymams: kas yra jaunas žmogus esamojo laiko kontekste, kai sąlyginio komforto ir abejingumo grimasos siūlyte siūlo pasirinkti sotaus ir inertiško „europiečio“ kelią, arba priešingai – tapti dėl sėkmės pamišusiu zombiu? Kas nutinka, kuomet jauną žmogų ima kamuoti prasmės ilgesys?

Spektakliui „Samurajaus knyga“ taip pat įtakos turėjo sindikato impulsas ieškoti kitokių dialogų su publika formų. Iki šio spektaklio vienas esminių „Bad Rabbits“ komunikavimo su žiūrovais principų buvo interaktyvumas, tačiau šįkart sindikato nariai nusprendė kurti visiškai kitaip. Tikslu tapo ne žaidimas, o istorija, konkrečiai – liudijimas.

Taigi, kas yra Tomas Lašas? Ką apie jį ir šeimininkus mano jo tėvai? Ar gali veikti Samurajaus kodekso taisyklės XXI amžiaus Europoje? Ir kaip apkūni mergaitė Jovita Valytė gali tapti tėvynės simboliu? Visa tai – kovo 9 d. 18 val. Kauno miesto kameriniame teatre.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*