Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Artūro Areimos spektaklio „Antikristas“ premjera 0

www.kamane.lt, 2017-02-28

Kovo 3, 4, 26 d. Vilniaus Menų spaustuvėje bus pristatyta režisieriaus Artūro Areimos spektaklio „Antikristas“ premjera.

Tai pats geriausias spektaklis, kurio dar nematėte. Tai pats juokingiausias spektaklis, apie kurį dar negirdėjote. Tai pats aistringiausias spektaklis, nuo kurio drėks Jėzaus stigmos, o vešlūs nukryžiuotojo karčiai liesis su gelsvu Trumpo kuodu. Patikėkite mumis, naujaisiais šių dienų pranašais – mes atvesim jus į šviesų rytojų. Pažaiskime dievų puotą, kad nereikėtų sėsti ant Putino koto.

Pirmą kartą Lietuvos teatro istorijoje pasirodo spektaklis, galėsiantis patenkinti ne tik varguolio, bet ir Lietuvos elito atstovų poreikius. Išrankiausiems žiūrovams bus siūloma įsigyti ypatingus bilietus už specialią kainą, garantuojančius pirmosios eilės vietas, šie svečiai bus vaišinami šampanu, ikrais, juos pasitiks raudonas kilimas, o norintieji pasimėgauti šlove, dėka profesionalių fotografų galės patekti į pirmuosius spaudos puslapius.

Pasaulis vis labiau panašėja į sintetinį lauką, kuriame mes jaučiamės dezorientuoti, imame panikuoti. Mes bijome ir bandome dalykus kontroliuoti, paversti juos steriliais, susintetinti mus supančią aplinką. Tą pačią aplinką, kuri veda mus iš proto. Mes esame bepročiai. Mes ieškome prasmės ir tikrumo kiekviename savo gyvenimo žingsnyje ir tuo pat metu nuo jo bėgame. „Antikristas“ – tai nesterilus spektaklis apie vertę ir vertybes.

Spektaklio režisierius Artūras Areima yra provokuojantis kūrėjas, savo darbuose kuriantis aplinkybes, kurios apie šiuolaikinio pasaulio reiškinius skatina svarstyti ir diskutuoti spektaklio žiūrovus. Kartu su OKT / Vilniaus miesto teatru sukurtas „Julijus Cezaris“, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatyti „Plėšikai“, „Vyšnių sodas“, „Kartu“, po AAT | Artūro Areimos teatro vėliava sukurtas „Ričardas II: Post factum“ bei kiti režisieriaus darbai nuolat provokuoja kritikų ir žiūrovų diskusijas. A. Areima yra vienas stipriausių teatro kūrėjų Lietuvoje, 2013 metais už naujų sceninės išraiškos formų paieškas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru, 2013, 2014, 2015 metais režisieriaus kategorijoje nominuotas Auksiniam scenos kryžiui, o 2014 metais Kultūros ministerijos įvertintas Jaunojo kūrėjo premija. 2016 metais kūrėjas buvo įvertintas pagrindiniu prizu viename prestižiškiausių Europos teatro festivalyje Edinburge.

Spektaklyje naudojami F. Nyčės, M. Foucault, F. Rio, Ph. Roth tekstai.

Spektaklio dramaturgas ir scenografas: Artūras Areima.

Vaidina aktoriai: Monika Poderytė, Giedrė Žaliauskaitė, Andrius Mockus, Valerijus Kazlauskas.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*