Rss Facebook
2017
Gruodis
17
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

„Literatūrinės slinktys“ Kaune atiduos duoklę vietos kūrėjams ir ieškos naujų talentų 0

www.kamane.lt, 2017-04-13

Prieš trejus metus užmegzta jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys“ draugystė su Kaunu sėkmingai tęsiasi – šiais metais balandžio 18–22 d. įvairiuose miestuose rengiamas festivalis „atslinks“ ir į Kauną. Šį kartą su festivalio dalyviais susitiks Kauno „Rasos“ bei Maironio universitetinių gimnazijų bendruomenės ir Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos lankytojai.

„Šiais metais festivalis dar labiau išsiplėtė geografiškai. Patirti šiuolaikinės jaunųjų rašytojų kūrybos virpesius galės penkių Lietuvos miestų ir miestelių kultūros mylėtojai, o kartu su šalyje jau žinomais vardais savo kūrybą festivalio metu pristatys ir vietos kūrėjai“, – sakė festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas.

Balandžio 18 d. 12:10 val. su Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos bendruomene savo kūryba dalinsis poetas Simonas Bulotas.

Balandžio 20 d. 12 val. Kauno Maironio gimnazijoje įvyks susitikimas su Aisčiu Žekevičiumi, Mantu Balakausku, Birute Grašyte ir S. Bulotu.

Balandžio 21 d. 15 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje poetai Aistis Žekevičius, Simonas Bulotas, Simonas Bernotas, Marius Povilas Elijas Martynenko, Ernestas Noreika ir Mantas Balakauskas pristatys festivalio kūrybos rinkinį.

Pirmuosius penkerius festivalio metus buvo leidžiamas jaunųjų kūrėjų almanachas, kuriame savo kūrinius publikavo Aivaras Veiknys, Mindaugas Nastaravičius, Vytautas Stankus, Aušra Kaziliūnaitė, Jurga Tumasonytė, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika, Ieva Gudmonaitė, Ramunė Brunzaitė, Žygimantas Kudirka, Mykolas Sauka, Vainius Bakas, Dovydas Grajauskas, Gabrielė Labanauskaitė ir kiti. Nuo praėjusių metų festivalio organizatoriai leidžia penkių autorių knygų rinkinį. Šiemet skaitytojams pristatoma prozininkės Monikos Baltrušaitytės bei poetų Simono Bernoto, Mariaus Povilo Elijaus Martynenko, Aisčio Žekevičiaus ir Simono Buloto kūryba.

Viena seniausių festivalio tradicijų – LRT radijo tiesioginė transliacija, kurioje „Literatūrinių slinkčių“ autoriai skaito savo kūrybą bei dalinasi savo kultūrinėmis patirtimis. „Jaunoji literatūra iki vidurnakčio” bus tiesiogiai transliuojama balandžio 21 d., penktadienį, nuo 21 val. iki 00 val., kurią ves Rimantas Kmita, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika, Birutė Grašytė.

Trumpai apie jaunuosius knygų rinkinio autorius

SIMONAS BERNOTAS gimė 1993 m. Kaune, prieš metus baigė Vilniaus universiteto lietuvių filologijos ir ispanų kalbos bakalauro studijas. Jo kūryba buvo publikuota kultūriniuose leidiniuose „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Gintaro lašai“, „Metai“, „Naujoji Romuva“ ir įvairiuose literatūriniuose almanachuose. Taip pat Simonas verčia grožinės literatūros tekstus iš ispanų ir anglų kalbų.

Marius Povilas Elijas Martynenko – nuolatinis slem poezijos dalyvis, jau pasižymėjęs ir užėmęs prizinę vietą Europos slemo turnyre. Poetiniame Druskininkų rudenyje laimėjo Puškino premiją. Prieš 24 m. gimė Vilniuje. Poetui teko dirbti vertėju, redaktoriumi, tekstų garsintoju, veganiško šokolado gamintoju ir pardavėju, šviesolaidinių kabelių testuotoju, padavėju, barmenu, SEO straipsnių rašytoju, atlikėju, subtitruotoju. Taip pat jam yra tekę gyventi su vienuoliais.

Aistis Žekevičius gimė 1990 m. Kaune. Baigė kultūros istorijos studijas Vilniaus universitete, vėliau studijavo socialinės ir politinės kritikos magistrantūroje VDU. Dalyvavo Vilniuje vykusiame tarptautiniame literatūros seminare „Summer Literary Seminars“ (2014), teko užsivilkti ir LEU „Literatūrinio pavasario“ poeto paltą (2016). Kaip pasakoja pats Aistis, laisvalaikiu jis verčia poeziją iš anglų kalbos ir stebisi.

Simonas Bulotas gimė 1988 m. „Mokiausi Mato Šalčiaus vidurinėje. Mokyklą baigiau. Po to studijavau telekomunikacijas ir elektroniką. Mokslus garbingai baigiau be diplomo ketvirtame kurse. Tada – 4 m. ceche. Visai tai vyko Kaune. Eilėraščius neplanuotai pradėjau rašyti prieš kelis metus“, – prisistato Simonas.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.

Jaunųjų rašytojų festivalį „Literatūrinės slinktys“ organizuoja asociacija „Slinktys“, įkurta 2015 m. Pagrindinė asociacijos veikla – literatūrinių renginių, koncertų organizavimas, susitikimai su rašytojais ir muzikantais, knygų bei muzikos albumų leidyba.

Daugiau apie festivalio renginius: https://www.facebook.com/slinktys/


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*