Rss Facebook
2017
Lapkritis
23
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tarptautinė „Šilainiai Project“ rezidencija kviečia susitikti su menininkais Kaune 0

www.kamane.lt, 2017-09-29
Gėlėtas daugiabutis. Tado Šimkaus tapyba

Spalio 2 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje (Baltų pr. 81) įvyks „Arbata su menininku“ – susitikimas su Tadu Šimkumi, šių metų „Šilainiai Project“ rezidencijos dalyviu. Jam Šilainiai yra gimtasis mikrorajonas, kuriame galima atrasti net ir pirmąjį jo gatvės meno piešinį. Naujausiu šio gimtojo rezidento didelės apimties kūriniu taps ant vietinės mokyklos transformatorinės įgyvendinta idėja – betono džiunglių temos improvizacija, atliekama kartu su vietos mokiniais.

„Šilainiai Project“ – vienas iš nedaugelio tęstinių kultūrinių projektų Kaune, peržengiančių miesto centro ribas ir glaudžiai gyvenančių su vietos bendruomene. Paskutiniam sovietmečiu Kaune statytam mikrorajonui skirta ne viena Evelinos Šimkutės vedamo projekto dalis, viena jų – menininkų rezidencija, jau antrus metus sukvietusi Lietuvos ir užsienio kūrėjus. Liepos – lapkričio mėnesiais po kelias savaites pas vietos gyventojus apsistoję menininkai rengia laikinas ar ilgaamžes intervencijas įprastoje Šilainių aplinkoje, ieškant galimybių suvešėti globalius ir vietinius kontekstus jungiančioms idėjoms. Šiemet šioje kūrybinėje platformoje dalyvauja Lahestan (Aleksander Haugen) (Norvegija), Shota Kotake (Japonija), Tadas Šimkus (Šilainiai) ir Katrina Brown (Nyderlandų karalystė/Jungtinė Karalystė).

Spalio 16 d. 18 val. „Arbata su menininkais“ pakvies japoną Shota Kotake, į Šilainius atvykusį iš Airijos. Menininkas Kaune lankosi jau antrąjį kartą, pirmąjį paskyręs trumpam susitikimui su Šilainiais. Gilesnei pažinčiai, kūrėjas renkasi dialogą su šilainiškiais ir šilainiškėmis, kurio patirtis ketina perteikti jam artimiausia priemone – piešiniu. Jo ryškiaspalvę žaismingą kūrybą galėjo išvysti festivalio „nowJapan 2016“ lankytojai Vilniuje, kurioje atsispindi menininko manifestas „Menas žmonėms, o ne menas – menui“. Rezidencijos metu (spalio 2–18d.) besidarbuojantį Shota Kotake bus galima sutikti įvairiose atvirose Šilainių vietose bei Šilainių bibliotekoje.

Lapkričio 9 d. 18 val. bibliotekoje Šilainiuose įvyks susitikimas su vėliausiai atvyksiančia Katrina Brown – daugiau nei dvidešimt metų aktyvia tarpdisciplinine choreografe, naudojančia skirtingas menines priemones. Rezidencijos metu ji ketina pasitelkti savo kūną – kuris per pasikartojančius judesius ir piešimo veiksmą tirs supančią architektūrinę ir socialinę aplinką.

Dar liepos mėnesį Kaune rezidavusio Lahestan (Aleksander Haugen) iš Norvegijos kūryba suskambėjo improvizuotu elektro-akustiniu garsu VIII-ajame Kauno forte.

Rezidentų idėjos Šilainiams lapkričio mėnesį kuriam laikui išsikels į miesto centrą – kūrybinius projekto rezultatus bus galima apžiūrėti parodoje VDU menų galerijoje „101“. O šių metų pabaigoje gyvą dialogą su projektu galės užmegzti Londono gyventojai ir svečiai.

„Šilainiai Project“ rezidenciją iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. Partneris Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys. Daugiau informacijos: silainiai@outlook.com, www.silainiaiproject.com.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*