Rss Facebook
2017
Lapkritis
19
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Prancūzų menininkas: „Mano kūnas – tai viena ant kitos uždėtos kaukės“ 0

2017-11-08
Menininkas Olivier de Sagazanas. Didier Carluccio nuotr.

Jis siekia pažinti tikrąją savo prigimtį tepdamas ant veido molio ir dažų sluoksnį. „Noriu paslėpti tikrąjį savo pavidalą, vaizduoju jį subjaurotą ir mėginu atskleisti gyvulišką žmogų, kuriame išryškėja jo esmė“, – sako prancūzų menininkas Olivier de Sagazanas.

Lapkričio 9 d. 18.30 val. Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje, Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, pasaulinio garso menininkas pristatys savo performansą „Transfigūracija“. Performansas taps Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos tarptautinės parodos „Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik“ dalimi.

Prasmės ieškojimai – nuolatinė prancūzų menininko O. de Sagazano sielos būsena. Paniręs į depresiją jis prisipažįsta atradęs svarbiausia: gyvenimas yra beprasmis, taigi prasmę iš tiesų turi tik prasmės ieškojimas.

Įkvėpimo menininkas, biologijos magistro laipsnį turintis O. de Sagazanas semiasi iš Afrikos, kurioje yra gimęs. „Tapydamas aš suvokiau, kad labiausiai už viską drobėje noriu palikti savo kūno atspaudą, jo žymę“, – taip menininkas aiškina savo visame pasaulyje išgarsėjusio performanso pradžią.

„Transfigūracijoje“ savo veidą jis uždengia lipnia molio kauke. Po moliu lieka ir jo akys, taigi jis pats nemato, ką kuria. Užtat jo performansai kaskart vis skirtingi.

„Noriu lįsti po drobe, noriu tapti gyva drobe pats, – sako menininkas ir priduria, kad vienas performanso bruožų yra kuo intensyvesnis buvimas čia ir dabar. – Iš performanso, kaip ir iš tapybos, tikiuosi, kad jis mane nustebins, sukurs progą išvaikščioti naujus kelius. Veiksmas vyksta prieš publiką ir kartu su ja.“

Prieš savaitę performansą Ekvadore surengęs menininkas kas kartą stengiasi perteikti gilų keistumo jausmą, kuris kyla iš buvimo šiame pasaulyje taip, tarsi kažkas šiame dekore nederėtų.

„Iškreipti veidai, kuriuos kuriu, išreiškia abejonę, ar tikrai yra patikima tai, kaip mes kasdien perprantame kūną ir medžiagą, – prieš parodą Kaune sakė O. de Sagazanas. – Mano kūnas susideda iš daugybės viena ant kitos uždėtų kaukių. Visa tai primena gėlės žiedą, kurį skinu po žiedlapį, mėgindamas priartėti prie subjekto šerdies. Veido bjaurojimas šia prasme neturi nieko liguista, jis kalba apie susižavėjimą gyvenimu ir mėginimą suprasti, ką tai reiškia būti čia, būti kūne.“

Tarptautinė paroda „Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik“ – Kauno M. Žilinsko galerijoje nuo lapkričio 9 iki gruodžio 31 d. Parodos atidarymas – lapkričio 9 d. 18.30 val.

Parodoje savo darbus pristato 13 menininkų: tapytojai Francisas-Olivier Brunet, Nicolasas Gasiorowskis, Cristine Guinamand, Serge’as Labegorre, Niyazas Najafovas, Jeanas-Louis Nehlichas, Olivier de Sagazanas, Gérard’as Striche'as, Johanas Van Mullemas, skulptoriai Robertas Sobocinskis, Rūta Jusionytė, Marcas Petit ir fotomenininkas Marcas Krugeris.

 

Lasivė Radzevičienė

Bernardinai.lt, 2017-11-08

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-11-08-prancuzu-menininkas-mano-kunas-tai-viena-ant-kitos-uzdetos-kaukes/165834


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*