Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Performatyvus spektaklis „Augame su M. K. Čiurlioniu“ apjungs žodį, muziką ir dailę 0

www.kamane.lt, 2017-10-13
M. K. Čiurlionio fondas archyvo nuotr.

Apie kūrybą, gyvenimą, atsidavimą draugystei ir meilei, mirtį didžiojo Lietuvos menininko pavydžiu spalio 17 d. 12.10 val. talentingos menininkės dalysis su Kauno Antano Smetonos gimnazistais. Tikrais įvykiais paremtas performatyvus spektaklis „Augame su M. K. Čiurlioniu“ apjungs net tris kūrybines kryptis: žodį, muziką ir dailę.

„Simboliška, rudens sezoną pradedame Antano Smetonos vardo gimnazijoje. Meno kalba tarsi tiesiama tiltą į artėjančius Lietuvos 100-mečio minėjimo metus. Su gimanzistais kalbėsime apie kitą iškilųjį Lietuvos kūrėją, M. K. Čiurlionį. Šis fondo inicijuotas edukacinis projektas taip pat sparčiai artėja prie savo pirmojo dešimtmečio jubiliejaus. Per šį laiką su kūrybine trupe apkeliavome tikrai nemažą skaičių įvairių Lietuvos miestų ir miestelių mokyklų, vaikų globos namų, specializuotų ugdymo įstaigų. Bendraudami su įvairaus amžiaus jaunimu, sukaupėme daug patirties, nuolat sulaukiame teigiamų atsiliepimų, kurie skatina nesiliauti dalintis kūryba bei įtraukti ir žiūrovus į vykstantį procesą.“ - dalinasi M. K. Čiurlionio fondo atstovai.

Spektaklio ašis – M. K. Čiurlionio žmona Sofija, kurios vaidmenį jautriai ir šmaikščiai atlieka jauna menininkė Irma Bogdanovičiūtė. Kurdama šiltą menininkų ratelio atmosferą, ji įtraukia žiūrovus į šimto metų senumo istoriją, lyg ji vyktų čia ir dabar. Scenoje atgyja žymūs to meto veikėjai: J. Tallat-Kelpša, Petrienė Vileišienė ir net pats M. K. Čiurlionis. Subtili aktorės vaidyba stulbinančiai tiksliai ir įtraukiančiai perteikia veikėjų išgyvenimus. Menininkei šiame spektaklyje talkins pianistė Vaiva Butkevičiūtė bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos fleitos klasės auklėtinės: Ainė Kaziukonytė, Kamilė Žikaitė, Jurgita Mickaitė, Emilija Jonušaitė (mok. Lionginas Čiapas).

„Gyvai atliekama muzika, visuomet papildo pasakojamą istoriją nepamirštamais emociniais virpesiais. Šalia profesionalių atlikėjų stengiamės sukurti sąlygas dalyvauti ir dar tik būsimiems muzikams, kurie noriai savo patirtimi dalijasi su bendraamžiais žiūrovais“, – teigia projekto iniciatoriai.

Spektaklio žiūrovai galės apžiūrėti ir M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų (F. Léger, O Redon, F. Khnopff, M. Kawai) tapybos darbų reprodukcijų parodą, susipažinti su įvairiomis meninėmis idėjomis ir vizijomis, vyravusiomis tuo metu, kai gyveno ir kūrė M. K. Čiurlionis. 


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*