Rss Facebook
2017
Gegužė
26
Naujienos
2017 Gegužė
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Nauja edukacinė ekspozicija Maironio lietuvių literatūros muziejuje 0

www.kamane.lt, 2017-04-18

Balandžio 19 d. 15 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13, Kaunas) atidaroma nauja edukacinė ekspozicija „Lietuvių literatūra – trumpai ir žaismingai“.

Pagal turimas galimybes atsižvelgdami į šiuolaikinių ekspozicijų kūrimo tendencijas ir lankytojų atsiliepimus, penkiose muziejaus salėse muziejaus darbuotojai įrengė pažinimui ir mokymuisi skirtas erdves, kuriose per tam tikrus akcentus supažindins su pagrindiniais lietuvių literatūros istorijos įvykiais, reiškiniais ar asmenybėmis.

Smalsūs lankytojai ekspozicijoje atras net 18 edukacijai skirtų vietų ir galės visose salėse liesti didžiąją dalį rodomų eksponatų. Muziejus kvies fragmentiškai keliauti per įvairius laikotarpius bei išbandyti gotikinio šrifto subtilybes, pasukti K. Donelaičio „Metų“ ratą ir atsakyti į klausimus, atrasti draudžiamos spaudos slėptuves, atpažinti lietuvių literatūros klasikus, nusifotografuoti Laisvės alėjoje ar Konrado kavinėje su Kaziu Binkiu, sukurti keturvėjišką eilėraštį, o vėliau, pakėlus užkardą, užeiti į cenzoriaus kambarėlį, pamatyti išeivių rašytojų gyvenimo akimirkas DP stovyklose, susipažinti su palikimu iš tremties, įsijausti į muziejininko-bibliotekininko ar literatūros žinovo vaidmenis, pakopinėti žinių medaus iš Bernardo Brazdžionio avilio ir... dar daug įdomybių bus galima sužinoti apie lietuvių literatūrą!

Šioje ekspozicijoje moksleivių ir suaugusiųjų grupėms bus vedami edukaciniai užsiėmimai (būtina iš anksto užsiregistruoti), o pavieniams lankytojams ir šeimoms nepasiklysti padės specialus ekspozicijos „Lietuvių literatūra – trumpai ir žaismingai“ paruoštukas su užduotimis.

Projektą „Lietuvių literatūra – trumpai ir žaismingai“ iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

 

Parengė Deimantė Cibulskienė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*