Rss Facebook
2017
Lapkritis
19
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

„Centras 2017“ renginiai: „YGRG 149“, katalogas, ekskursija 0

www.kamane.lt, 2017-10-31
„Young Girl Reading Group 149“. Vytauto Paplausko nuotr.

Lapkričio 2 d. 18 val. Kauno menininkų namuose (Putvinskio g. 56, Kaunas) įvyks kuruotos menininkų rezidencijos „Centras“ uždaromoji kelių dalių programa. Įveiksmintu ekskursijos po parodą „Centras: institucija_periferija_sinapsė“ formatu bus pristatytas rezidencijos katalogas, taip pat vyks menininkių Dorota Gawęda ir Eglės Kulbokaitės vedamas „Young Girl Reading Group 149“ bei dueto naujo kūrinio pristatymas.

„Young Girl Reading Group 149“ metu Dorota Gawęda ir Eglė Kulbokaitė pristatys savo naują kūrinį „Le musée menteur“, susijusį su Paul B Preciado (https://goo.gl/LTFdtR) teksto Gender Sexuality and Biopolitics of Architecture ištraukų skaitymu. YGRG yra platforma, išvystyta žavintis teksto skaitymu ir dalijimusi, labiausiai – kalba ir jos daugybe formų. Skaitoma kartu, garsiai tariant žodžius, pabrėžiant santykį tarp kūno, teksto ir kolektyvinio kūno. YGRG yra garsinė–socialinė bendro smalsumo ir sinchronizacijos architektūra, Instagramo socialinė erdvė, savi-reflektyvi intymumo ir atradimų estetinė erdvė. YGRG remiasi feminizmo įkvėpta teorija ir fikcija, technologijų vedama emancipacija ir erdvės diskursyvumu.

Rezidencijos paroda vyksta 2017 10 19 – 11 03, I–V 11–19 val. Kauno menininkų namuose. Parodos dalyviai: Lehman Brothers (INSTITUCIJA), Monika Janulevičiūtė ir Antanas Lučiūnas (PERIFERIJA), Dorota Gawęda ir Eglė Kulbokaitė (SINAPSĖ).

Daugiau nei dešimtmetį trukęs kaunietiškas festivalis „Centras“ po metų pertraukos grįžo kaip tarptautinė kuruojama menininkų rezidencija. Šių metų įvykio koncepcija atsispiria nuo ilgamečio festivalio pavadinimo „Centras“, kuris leido atverti plačias temas INSTITUCIJA – PERIFERIJA – SINAPSĖ. Rezidencijos kuratorės Vaidos Stepanovaitės pasiūlyti tyrimo taškai glaudžiai siejasi su kultūriškai besikeičiančio Kauno peizažu ir atliepia poreikį permąstyti šiuolaikybės (pa)tyrimo būdus. Tarptautinė menininkų rezidencija „Centras“ remiasi meniniu ir kuratoriniu tyrimu, atliekamu vietiniame Kauno ir Lietuvos kontekste bei ieškant paribinių ir paralelinių jungčių. Menininkų kolektyvai renkasi savas prieigas ir strategijas prie pasiūlytų temų, kurių pjūviai dviem spalio–lapkričio savaitėms atsiveria parodos ir edukacinių patirčių formomis.

Rezidenciją iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Partneris Kauno menininkų namai. Padėka Saari Residence, „Kone Foundation“, „The Danish Arts Foundation“.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*