Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotomenininko Rymanto Penkausko personalinė fotografijų paroda „Sub Specie Aeternitatis“ 0

www.kamane.lt, 2017-03-15
Rymanto Penkausko fotografija

Kovo 16 d. 16 val. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79) atidaroma fotomenininko Rymanto Penkausko personalinė fotografijų paroda „Sub Specie Aeternitatis“.

R. Penkauskas gimė 1953 m., gyvena ir kuria Kaune. 1977 m. baigė Kauno technologijos universitetą, nuo 1993 m. yra laisvai samdomas fotografas. Jam yra suteiktas meno kūrėjo statusas. Pagrindinė veiklos sritis – meninė reklama. Menininko fotografijos yra spausdinamos įvairiuose leidiniuose. R. Penkauskas rengia personalines meninės fotografijos parodas, dalyvauja grupinėse parodose, yra surengęs apie 20 personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2016 m. birželio mėn. fotomenininko darbų serija buvo pristatyta Lietuvos fotomeno bienalėje, vykusioje Vokietijoje. Ši R. Penkausko paroda skirta Lietuvos Valstybės 100 metų sukakčiai paminėti.

R. Penkausko fotografijų serija „Sub Specie Aeternitatis“ išsiskiria konceptualiu pateikimu ir filosofiniu mąstymu. Šią fotografijų seriją menininkas kūrė dvidešimt metų, nes kūrybos procesas buvo susijęs su noru tobulėti profesiškai, su siekiu suprasti daugiau ir giliau. „Turbūt todėl žvelgiant į jo fotografijas kai kas atsitinka – vaizdas ir mintis tampa vienu daiktu ir drauge išnyksta – žvelgi net nežinia į ką, greičiausiai kažkur, jau už fotografijos... Gali būti, kad į amžinybę.“ (E. Striogaitė. Rymantas Penkauskas. Nufotografuota amžinybė. // www.bernardinai.lt, 2015-02-10)

Kūrybinio proceso metu autorius yra išbandęs net kelias skirtingas fotografinių technologijų rūšis, eksperimentavo, kol buvo pasirinkta sidabro bromidų technika, suteikianti R. Penkausko atspaudams klasikinį pasendintos fotografijos vaizdą. Fotografo kūryboje svarbi metaforų ir simbolių kalba, kuria dvelkia kiekviena fotografija. R. Penkausko fotografija susitelkia į objektą, tačiau kaip jis matomas, kokioje aplinkoje jis egzistuoja, kaip fotografui jį pavyksta „pagauti“, čia ir yra dažno kūrinio filosofinė paslaptis. Tos paslapties paieškoms, suvokimo gelmei ir prireikė gan ilgo apmąstymų laikotarpio. Pats R. Penkauskas sako: „Daiktai tikriausiai čia buvo niekuo dėti. Kaltininkas buvau aš, greičiau, beprotiškas noras išsipasakoti, ką jaučiu, išvaduoti save tarsi nebylų ėriuką iš supančio abejonių gardo. Gaudžiau kiekvieną maištaujančios minties šnabždesį, kiekvienoje erdvės kertelėje ieškojau menkiausių atsparos krislų. Kol suvokiau savo gyvenimo trapumą, laiko ir erdvės didybę bei nepastovumą, amžinybės nebūtį šiame vargų pasaulyje...“

Paroda veiks iki balandžio 17 d.

Parodą rengia VšĮ Gabrielės meno galerija. Projektą iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*