Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotomenininkės Eglės Ščerbinskaitės paroda „Gyvenimas kaip kelionė“ 0

www.kamane.lt, 2017-03-19
E. Ščerbinskaitės fotografija

Kovo 20 d. 17 val. Kaune, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52), atidaroma fotomenininkės Eglės Ščerbinskaitės personalinė fotografijų paroda „Gyvenimas kaip kelionė“. Parodos atidaryme dalyvaus baleto šokėjos: mama Sandra Drodvilaitė Zienienė ir dukra Samanta Zieniūtė.

Fotomenininkė E. Ščerbinskaitė gyvena ir kuria Kaune. Dažnai rengia personalines fotografijų parodas Lietuvoje, taip pat dalyvauja grupinėse parodose užsienyje. Menininkė savo kūryboje nemažą dėmesį skiria žmonių ir kelionių fotografijai.

E. Ščerbinskaitė išsilavinimą įgijo VDA Kauno dailės fakultete, tekstilės katedroje. Fotografija susidomėjo dar studijuodama bakalaurą, trečiame kurse. 2004 metais baigė tuometinę Kauno fotografijos mokyklą. Vėliau nuotoliniu būdu savo žinias tobulino Fotografijos institute Niujorke. Tikriausiai išsilavinimas užsienyje fotografei E. Ščerbinskaitei padėjo susikurti savitą ir išskirtinį stilių. Nuo 2016 metų E. Ščerbinskaitė bendradarbiauja su VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

Parodoje fotomenininkė pristato spalvotos ir nespalvotos fotografijos seriją „Gyvenimas kaip kelionė“. Fotografijų serija sukurta keliaujant po Graikiją, Koso salą. Šiuo metu E. Ščerbinskaitė nemažai dėmesio skiria žmonių, šiuo atveju, balerinų fotografijai. Fotografijų serija kurta vasarą, todėl vaizduojamos herojės fotografijose yra atsipalaidavę. Autorės fotografijose labai svarbus ryšys su herojes supančia aplinka, taip gimsta temos ir naujiems kūriniams. E. Ščerbinskaitės kūryboje prasmingos yra žmogaus kūno ir baleto tematikos, būtent šioje fotografijų serijoje tai ir atsispindi.

Meninėje fotografijoje autorė dirba naudodama ne tik skirtingas fotografines technikas, bet ir kuria fotografijų ciklus skirtingomis temomis. Autorei labai svarbus vaizduojamojo personažo psichologinis ir išorinis grožis. Didelis dėmesys skiriamas kūno grakštumui ir detalėms pabrėžti. Taip pat svarbu ir psichologinės charakterio savybės. Labai reikšmingas yra tamsos ir šviesos efektų tonų paskirstymas fotografijos turinyje.

E. Ščerbinskaitės fotografija susideda iš skirtingų aplinkų vaizdavimo: iš išorinio asmenybės pasaulio, kuris su vizualiniais efektais tarsi atsiranda mažame teatre ar mažojoje scenoje, ir ją supančio pasaulio aplinkos. Dažnai fotomenininkės kūryboje paliečiami ir egzistenciniai klausimai, į kuriuos atsakymą ras tik parodos žiūrovas.

Parodą rengia VšĮ „Gabrielės meno galerija“. Parodos partneris Lietuvos švietimo istorijos muziejus.

Paroda veiks iki balandžio 10 d.

 

Parengė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*