Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tarptautinio Aram Khachaturian vokalistų konkurso laureatai surengs koncertą Kaune 0

www.kamane.lt, 2017-10-12

Kauno miesto simfoninis orkestras, bendradarbiaujant su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos kultūros ministerija ir Aram Khachaturian festivaliu, pristato iškilmingą koncertą iš ciklo „Armėnijos kultūros dienos Lietuvoje”, kuris vyks spalio 15 d., sekmadienį, 18 val, Kauno valstybinėje filharmonijoje. Tai kartu ir XIII – ojo Tarptautinio Aram Khachaturian vokalistų konkurso laureatų koncertas.

Kaip žinome, XX a. Lietuva tapo pirmąja valstybe pasaulyje, pripažinusia Armėnijos nepriklausomybę. Praėjusiais metais buvo švenčiamos Armėnijos nepriklausomybės bei Armėnijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-osios metinės.

Šiais metais organizatoriai tęsia tradiciją ir visus kviečia į išskirtinį šventinį koncertą, kuriame skambės ypatinga ir turininga muzika. Būtent ji šiame vakare taps dviejų šalių gyvas kulūtinis ir meninis dialogas. Šis koncertas taip pat yra įtrauktas į V – ojo Tarptautinio Aram Khachaturian festivalio programą.

Gražiausias arijas, duetus ir orkestrui skirtus kūrinius iš G. Puccini, G. Donizetti, G. Verdi, Ch. Gounod, F. Lehár, P. Tchaikovsky, J. Massenet, G. F. Händel operų ir operečių atliks sopranas iš Armėnijos Julietta Aleksanyan, baritonas iš Armėnijos Gagikas Vardanyanas ir baritonas iš Kazachstano Azamatas Zheltyrguzovas.

Sopranas Julietta Aleksanyan 2014 m. Jerevane rengiamame armėnų konkurse „The Navasard Game” ji buvo išrinkta geriausia jaunąja soliste. 2015 m. Rusijoje vykusiame IX – jame Tarptautiniame N. Rimsky-Korsakov konkurse jai buvo įteiktas antrosios vietos apdovanojimas. Sekančiais metais Pietų Afrikoje vykusiame Tarptautiniame konkurse „Belvedere” J. Aleksanyan pasisekė net du kartus, ji laimėjo specialiuosius prizus. O šiais metais sopranas tapo XIII – ojo Tarptautinio Aram Khachaturian vokalistų konkurso pirmosios vietos nugalėtoja.

Baritonas Azamatas Zheltyrguzovas mokėsi Kazachstano nacionalinėje muzikos akademijoje, choro dirigavimo skyriuje (kurso vadovė LI Terentieva), taip pat baigė vokalo studijas (kurso vadovas prof. Kanat Omarbayev). Jas toliau tęsė Jerevano valstybinėje konservatorijoje (kurso vadovė prof. Susanna Martirosyan).

Azamatas Zheltyrguzovas yra ir daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Baritonas pirmosios vietos apdovanojimus pelnė tokiuose konkursuose kaip: XXVI – jame Respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse, IX – jame Tarptautiniame konkurse „Shabyt”, XXII – jame Tarptautiniame konkurse „Youg Talent”. Ir tai tik keletas konkursų, kurių laimėjimas  solistui suteikė tarptautinį žinomumą.

Šiais metais XIII – jame Tarptautiniame Aram Khachaturian solistų konkurse jis tapo antrosios vietos laimėtoju.

Jis pasirodo pagrindinėse Kazachstano koncertų salėse. Kartu su smuikininkų ansabliu „Kapricii” surengė koncertines gastroles didžiausiuose JAV miestuose: Niujorke, Orlande, Naujajame Džersyje ir kt.). Taip pat dalyvavo Kazachstano kultūros dienoms skirtuose renginiuose, kurie vyko Rusijoje, Kinijoje, Japonijoje, Šveicarija, Turkija, JAE, Saudo Arabija, Jordanija, Baltarusija, Austrija.

Jaunasis baritonas Gagik Vardanyan 2015 m. jis buvo priimtas į Jerevano valstybinę konservatoriją „Komitas”, vokalinės teorijos katedrą.

Nepaisant savo jauno amžiaus jis yra daugelio konkursų laureatas: V – jame Tarptautiniame konkurse – festivalyje „Renascence” pelnė sidabro medalį, Respublikonų muzikos meno konkurse buvo apdovanotas Garn Prix prizu, VI – jame Respublikiniame Goharo Gasparyano operos dainininkų konkurse jis užėmė trečiąją vietą, VII – jame Respublikiniame Tatevik Sazandarjan operos dainininkų konkurse baritonui buvo įteiktas pirmosios vietos apdovanojimas.

O šiais metais vykusiame XIII – jame Tarptautiniame Aram Khachaturian vokalistų konkurse Gagik Vardanyan užėmė trečiąją vietą.

Šį vakarą Kauno miesto simfoniniam orkestrui ir solistams diriguos klasikinės muzikos pasaulyje puikiai žinomas orkestro vyr. dirigentas maestro Constantinas Orbelianas. 

Muzika – griausias būdas užmegzti dialogą be žodžių bei pratęsti tautų draugystę. 


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*