Rss Facebook
2017
Gruodis
17
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Seniausias Lietuvos jaunimo simfoninis orkestras leidžiasi į koncertų turą 0

www.kamane.lt, 2017-04-04
Martynas Staškus ir LMTA simfoninis orkestras Valdovų rūmuose. LMTA archyvo nuotr.

Kaip manote, kurie iš Lietuvos simfoninių orkestrų turi seniausias tradicijas? Galbūt nustebsite sužinoję, kad vienas iš tokių – bene antrasis pagal įsteigimo datą – yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras, gyvuojantis jau daugiau nei pusę amžiaus. Šiuo metu LMTA simfoninis orkestras aktyviai repetuoja, ruošdamasis pavasario koncertų turui trijuose Lietuvos miestuose.

Balandžio 5–8 d. Lietuvos muzikos ir teatro simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo Martyno Staškaus, koncertuos Vilniuje, Kaune ir Alytuje.

Orkestro renginių ciklą pradės neeilinė popietė LMTA Didžiojoje salėje. Balandžio 5 d. 16 val. klasikai neabejingi melomanai kviečiami stebėti atvirą orkestro repeticiją ir išklausyti paskaitą, kurią ves muzikologas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, intriguojančių knygų apie muziką autorius Viktoras Gerulaitis.

LMTA simfoninis orkestras pagrieš keletą dalių iš Ludwigo van Beethoveno Trečiosios „Herojinės“ simfonijos Es-dur, kurią vėliau visą sugros koncertuose Kaune ir Alytuje. Pasak orkestro meno vadovo Martyno Staškaus, L. van Beethoveno Trečioji simfonija – ypatingas, brandus opusas, orkestras jį repetuoja su dideliu entuziazmu. Beje kūrinys, kad ir populiarus, nėra itin dažnai atliekamas. Tad melomanai kviečiami nepraleisti gana retos progos jį išgirsti gyvai. Įėjimas laisvas.

Balandžio 6 d. LMTA simfoninis orkestras rengia iškilmingą koncertą LDK Valdovų rūmuose. Jau penkis metus Lietuvos muzikos ir teatro akademija bendradarbiauja su Valdovų rūmais: išskirtinėse rūmų erdvėse koncertuoja Akademijos studentai, kasmet vyksta LMTA simfoninio orkestro pasirodymai.

Koncertas Valdovų rūmuose rengiamas drauge su Vilniaus Vytauto Didžiojo „LIONS“ klubu ir bus skirtas labdarai. Drauge bus pažymėtas pasaulinio „LIONS“ judėjimo 100-metis.

Scenoje pasirodys visas būrys jaunų talentingų atlikėjų: LMTA studijas bebaigiantys Ignas Daniulis (klarnetas), Vytenis Šležas (kontrabosas), Dominyka Šeibokaitė (fleita), Jonas Morkūnas (klarnetas). Taip pat skambins Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivės, pianistės Elžbieta Dvarionaitė ir Skaistė Kašėtaitė, laimėjusios „Grand Prix“ pernai vykusiame J. S. Bacho konkurse. Pagrindinis konkurso prizas buvo galimybė pasirodyti scenoje su LMTA simfoniniu orkestru, kuri ir bus realizuota šio orkestro koncertų turo metu.

Programoje – Felixo Mendelssohno, Johanno Sebastiano Bacho, Camille’io Saint-Saënso ir kitų autorių kūriniai. Koncerto pradžia 19 val.

Balandžio 7 d. LMTA simfoninis orkestras koncertuos Kauno valstybinėje filharmonijoje, balandžio 8 d. – Alytaus miesto teatro Didžiojoje salėje. Koncertų pradžia 18 val.

Kaune ir Alytuje orkestras pristatys solidžios apimties programą. Pirmojoje dalyje, kaip ir Vilniuje, dėmesys bus sutelktas į jaunuosius solistus, o antroji bus skirta L. van Beethoveno Trečiajai simfonijai.

Alytuje skambinant J. S. Bacho Koncertą klavyrui A-dur jaunąsias M. K. Čiurlionio menų mokyklos virtuozes pakeis LMTA absolventė, šiuo metu Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete besitobulinanti talentinga pianistė Veronika Kopjova. Koncertas Alytuje, kaip ir Vilniuje, bus skirtas labdarai ir „LIONS“ judėjimo 100-mečiui.

Vienas jauniausių atlikėjų amžiumi ir vienas seniausių savo tradicijom dabartinių Lietuvos orkestrų, LMTA simfoninis, dalyvauja įvairiuose projektuose. Vos pasibaigus koncertų turui trijuose Lietuvos miestuose, prasidės Baltijos jaunimo simfoninio orkestro sesija, kurios koncertai balandžio pabaigoje nuskambės trijuose Baltijos kraštuose – Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*