Rss Facebook
2017
Kovas
28
Naujienos
2017 Kovas
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kauno valstybinėje filharmonijoje – „Trio Agora“ koncertas 0

www.kamane.lt, 2017-03-08
„Trio Agora“. KVF nuotr.

Kovo 9 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertą surengs „Trio Agora“ – Žilvinas Brazauskas (klarnetas), Natania Hoffman (violončelė, Vokietija) ir Robertas Lozinskis (fortepijonas).

„Trio Agora“ – tai trys nuostabūs, talentingi prestižinių tarptautinių konkursų laureatai, daug koncertuojantys Lietuvoje ir užsienyje. Jų paruošta programa – spalvinga, nebanali, reprezentuojanti kūrybingą klasikinės ir romantinės muzikos periodą. Ansamblis susibūrė prieš dvejus metus ir po metų įtempto darbo debiutavo Olandijoje, Širmonikogo jaunųjų talentų festivalyje. Puikus debiutinis pasirodymas atnešė vaisių – jaunuoliai buvo pakviesti koncertuoti Vokietijoje, Belgijoje ir Lietuvoje, o šį kartą girdėsime jų debiutą Kauno filharmonijos salėje.

Neseniai „Trio Agora“ įrašė pirmąją kompaktinę plokštelę „Jaunystės muzika“, kuria kolektyvas išplėtė klarneto, violončelės ir fortepijono ansambliui skirtą repertuarą, sukurdamas naujas aranžuotes kitokiai instrumentų sudėčiai parašytiems kūriniams. Plokštelėje įrašyta programa dominuos ir šio vakaro koncerte, kuriame skambės ankstyvieji Felixo Mendelssohno Bartholdy, Claude Debussy, Sergejaus Rachmaninovo kūriniai ir garsusis Ludwigo van Beethoveno trio „Gassenhauer“. Galima teigti, kad šiuo opusu prasidėjo klarnetui, violončelei ir fortepijonui skirtų kūrinių istorija.

Ansamblio pavadinimui žodį „Agora“ kolektyvas pasirinko neatsitiktinai. Senovės Graikijoje taip būdavo vadinama centrinė miesto aikštė, kur į bendrus susitikimus rinkdavosi visi miestelėnai. Trio nariai tokia vieta laiko savo ansamblį ir jiems visiems antraisiais namais tapusį Liubeko (Vokietija) miestą – vietą, kur susitinka Berlyne (Vokietija) gyvenantis Žilvinas, Briuselyje (Belgija) reziduojanti Natania ir Glazge (Didžioji Britanija) savo namus atradęs Robertas.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*