Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ianas Maksinas ir „Vilnius Guitar Trio“ koncerte „Come Together“ 0

www.kamane.lt, 2017-03-15
Ian Maksin. Org. nuotr.

Prodiuserių kompanijos „Arts Libera International“ kvietimu į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyksta žymus violončelės virtuozas ir kompozitorius Ianas Maksinas.

Puikus solistas ir įvairios sudėties tarptautinių ansamblių dalyvis su koncertais apkeliavęs daugiau negu trisdešimt pasaulio šalių, muzikuoja prestižinėse Amerikos, Europos, Azijos koncertinėse salėse kartu su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Andrea Bocelli, Sting, Gloria Estefan, Barry Gibb ir kt. I. Maksinas tik su jam būdinga įtaiga gali nuostabiai pagroti klasikinės muzikos koncertą su orkestru ir taip pat pakerėti publiką grodamas solo džiazo arba roko kompoziciją. Šį kartą muzikantas drauge su pripažintu gitaros virtuozų ansambliu „Vilnius Guitar Trio“ (Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinskas, Andžej Zujevič) paskleis magišką energiją net penkių Lietuvos miestų koncertinėse erdvėse. Pasak paties maestro, galimybė muzikuoti su trimis gitaros virtuozais vienoje scenoje jam yra naujas iššūkis, kurio jis seniai laukė.

Pirmą kartą Lietuvos muzikos istorijoje įvyksiantis projektas be jokios abejonės bus didelis įvykis kultūros padangėje. Galima tik įsivaizduoti, kokią galingą energiją pavyks sukurti scenoje kuomet savo jėgas ir ilgametį profesionalumą kartu suvienys aukščiausio lygio virtuozai ir pripažinti menininkai.

Koncertų meninė programa labai plati ir įvairi – nuo auksinės klasikos iki ugningų tango, džiazo ir roko kompozicijų. Pasak pačių atlikėjų, tai meninė programa, specialiai parengta publikai, vertinančiai emocingą, nuoširdžią, aukšto meninio lygio muziką, kuri tikrai sužavės ir pakylės dvasiškai. Skambės J. S. Bach, A. Piazzolla, Led Zeppelin, The Beatles, A. Vivaldi, Ch. Corea, B. Goodman, The Eagles, D. Ellington, I. Maksin, Sting ir kitų visame pasaulyje pripažintų kompozitorių kūriniai. Koncertuose bus daug virtuoziškų improvizacijų, netikėtų harmonijų, įspūdingų melodijų ir staigmenų. Žinomi muzikantai žada įspūdingą ir nepamirštamą renginį.

***

Koncertinio turo išvakarėse apie artėjančius koncertus sutiko pasikalbėti „Vilnius Guitar Trio“ meno vadovas, gitaristas, kompozitorius, pedagogas Artūras Chalikovas.

Artūrai, esate neseniai Lietuvoje susikūrusio projekto „Vilnius Guitar Trio“ meno vadovas. Nors nuo to laiko, kai susikūrė grupė, praėjo berods vos daugiau nei metai, kompanija jau spėjo sudalyvauti visoje puokštėje koncertų ir festivalių, surengti savo koncertinį turą. Iš kur tokia sėkmė?

Galbūt iš tos Dievo dovanos, kurią turime visi trys – iš meilės gitarinei muzikai. Atidavėme jai nemažai savo gyvenimo, laiko, pastangų, ir žiūrovai, ko gero, tai jaučia. Grojame ne iš pareigos, bet labai noriai, gaudami didelį pasitenkinimą. Žinoma, prieš tai buvo daug darbo, nesėkmių, laiko, kai niekas galbūt to nevertino, kai nepavykdavo realizuoti savo sumanymų. Kiekvienas iš mūsų rizikavo tęsdamas šį darbą, kai nesimatė jokio rezultato. Bet kas nerizikuoja, tas negali džiaugtis sėkme.

Žinote, kartais mano mokinių tėvai manęs klausia, ar jų vaikas turi duomenų tapti profesionaliu muzikantu. Ir tik neseniai supratau teisingą atsakymą į šį klausimą. Žinoma! Reikia turėti muzikinę klausą, ritmo pojūtį ir kitus muzikinius gabumus. Tačiau tikra meilė muzikai yra nepalyginamai svarbesnė ir stipresnė už visus šiuos gabumus. Būtent ji ir yra lemiamas faktorius, ar žmogus bus muzikantu. Būtent ji leidžia įveikti visus išbandymus, nesėkmes, nusivylimus, net depresijas.

Kai kurie išbandymų metu pasuka verslo ar kitu keliu, kartkartėmis nostalgiškai žvelgdami į muzikinę praeitį ir bandydami groti. Mes gi ėjome toliau paskui širdies šauksmą, paskui pašaukimą, nors ir reikėjo kentėti ekonominius nepatogumus. Užtat dabar, ko gero, atėjo laikas džiaugtis ir dalytis tuo brangiu džiaugsmu su kitais. Dėl to galime jaustis laimingi.

Kai projektas tik kūrėsi, neslėpėte, jog suderinti trijų profesionalų spalvingas asmenybes gali tapti tiek žmogiškuoju, tiek muzikiniu iššūkiu. Ar lengvai pavyko jį įveikti?

Kadangi kaip muzikantai neieškojome lengvų kelių ir įpratome įveikti sunkius iššūkius, įveikėme ir šį (šypsosi). Bendravimas ir draugystė yra be galo svarbūs komponentai muzikinėje grupėje. Neįmanoma pateikti žiūrovams grožio pilnatvės, kai tvyro nesantaika. Tai pastebėjo net toks senovės mąstytojas kaip Aristotelis. Pagarba vienas kitam ir gera nuotaika prieš koncertą yra būtinos sąlygos norint sukurti gerą renginio atmosferą ir nuoširdų bendravimą su žiūrovais. Be to muzika netenka savo prasmės. Juk muzika yra visų pirma bendravimo forma.

Ar pastebite, kaip pasikeitė „Vilnius Guitar Trio“ projektas ir pati komanda per visą darbo kartu laiką?                      

Žinoma, laikas, kai jį naudoji tinkamai, eina tik į naudą. Galime geriau suprasti ir jausti vienas kitą tiek bendraudami, tiek grodami. Geriau jaučiame muziką, kurią pasirinkome groti. Nes dauguma mūsų repertuaro kūrinių atsirado tik šiame projekte ir iš pradžių mums viskas buvo nauja. O dabar, kai repertuaras susigulėjęs, galime išgauti dar daugiau naujų atradimų, kuriuos pateikiame klausytojams.

Trys profesionalūs gitaros virtuozai, turbūt, atskleidžia vienas kitam naujų gitaros galimybių. Ar pavyko vieniems iš kitų išmokti kažko naujo?

Žinoma, tie, kurie tikrai mokosi, niekada nenustoja atrasti, nes tikras mokymasis nukreiptas į begalybę. Mokomės vienas iš kito tiek muzikos, tiek tikros koncertinės išminties. Juk besiruošiant koncertui reikia ne tik stengtis, bet ir nepersistengti (juokiasi). Šį auksinį viduriuką pasiekti ne taip jau lengva. Juk turi groti ne tik gražiai, bet ir laisvai. O persistengimas sukelia įtampą. Tad mokomės vieni iš kitų ir darbštumo, ir laisvumo.

Jau kovo 15-19 dienomis į Lietuvos scenas žengsite su violončelės virtuozu iš JAV Ianu Maksinu. Kaip pavyks dirbti kartu scenoje nepažįstamiems ir, regis, skirtingų stilių atlikėjams?

Kaip pavyks dirbti, sužinosime netrukus. Bet nuojauta kužda, kad laukia įdomus bendradarbiavimas. Kiek teko bendrauti su Ianu, visų mūsų nuostata yra prisitaikyti vieniems prie kitų, kitaip sakant „pagauti“ vienas kitą. Visi galime groti tiek iš natų, tiek ir improvizuoti. Visi orientuojamės į panašų repertuarą, kuris jungia įvairius stilius. Esu tikras, kad bus labai smagu!

 

Koncertų datos:

Kovo 15 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Kovo 16 d. 18 val. Marijampolės kultūros centre.

Kovo 17 d. 18 val. Alytaus miesto teatre.

Kovo 18 d. 18 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“.

Kovo 19 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*