Rss Facebook
2017
Lapkritis
24
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tapytojos Irmos Leščinskaitės eksperimentinė paroda „Tapyba. Šiuolaikinės technologijos“  0

www.kamane.lt, 2017-03-13

Kovo 17 d. 17 val. Kaune, galerija „Meno forma“ (Savanorių pr. 166) kviečia į tapytojos Irmos Leščinskaitės eksperimentinės parodos „Tapyba. Šiuolaikinės technologijos“ atidarymą.

Daugiau nei dešimtmetį ypatingą dėmesį abstrakčiai tapybai skirianti Irma Leščinskaitė, paprašyta argumentuoti savo pasirinkimą, teigia, kad ši tapybos forma yra tokia pat reflektyvi, kaip ir šiuolaikinė kultūra, kryptingai ir sąmoningai interpretuojanti ankstesnes epochas. Naujų kūrinių idėjas I. Leščinskaitei dažniausiai diktuoja ne supanti aplinka, o perskaitytos knygos, muzikos kūriniai, barokinė architektūra ir senos freskos – t. y. kultūrinis kontekstas, leidžiantis tapyboje sluoksniuoti tiek praeitį, tiek ir ateitį. Neatsitiktinai dabartinė jos tapyba primena konceptualią menininko dirbtuvių išklotinę  arba kūrybinį maršrutą, kuriuo menininkė kantriai veda žiūrovą pro tapybos sluoksnius, realius ir virtualius pavidalus.

Parodoje autorė eksponuoja keturis skirtingais būdais (audio instaliacija, pridėtine realybe, gelminiu skenavimu, markeriu ir video projekcija) sukurtus tapybos ciklus, kiekvienas jos kūrinys išlieka atskira savarankiška erdve. Pastaruoju metu menininkės kūryboje ryškėja posūkis į tam tikras vaizdo formavimo schemas, poslinkį nuo abstraktaus ekspresionizmo link medijų priemonėmis kuriamo tapybiško pasakojimo. Kylant klausimams dėl klasikinės tapybos prigimties ir galimybių, jos statuso nūdieniame, kitokiomis vertybėmis besivadovaujančiame amžiuje, turbūt nesuklystume pasakę, kad tapybos esmė slypi pasakojime, naratyve – konceptualiame lygmenyje. Į tradicinę tapybą integruoti fotografinio regėjimo, virtualios simuliacijos pavidalai įkūnija ir teigia kitokią kultūrinę, socialinę aplinkos suvokimo problematiką nei emocinė, pasąmoninė, ekspresyvi raiška. Vaizdiniams egzistuojant tik tol, kol jie yra stebimi, jiems sekant vienas kitą tam tikra tvarka, formai įgyjant garsinius pavidalus, žiūrovui atveriamas spalvinių manipuliacijų ir komponavimo priemonių potencialas, suteikiantis tapybai interaktyvaus dizaino matmenį. Kviečiame įsitikinti!

 

Projekto partneriai:

Programinė įranga su išplėstinės realybės technologija: Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis.

Lazerių technologija: Lazerinių technologijų įmonė „Brolis Semiconductors“.

Garso instaliacija: Florian Gruber (Austrija).

 

Paroda galerijoje „Meno forma“ veiks iki 2017 m. balandžio 15 d.  


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*