Rss Facebook
2017
Rugpjūtis
21
Naujienos
2017 Rugpjūtis
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tapytojo Edmundo Kartano personalinė paroda „Aš išeisiu parūkyti“ 1

www.kamane.lt, 2017-04-12
E. Kartanas. „Aš išeisiu parūkyti“

Nuo balandžio 10 d. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79) veikia tapytojo Edmundo Kartano antroji personalinė tapybos darbų paroda „Aš išeisiu parūkyti“. Parodos koordinatorė-kuratorė – dailininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė.

Tapytojas E. Kartanas gimė 1973 metais Šiauliuose. Nuo 2003-ųjų gyvena ir kuria Kauno rajone, Vandžiogaloje. E. Kartanas aktyviai dalyvauja bendrose parodose, rengia personalines parodas. Lygiai prieš metus Kauno kultūros centre „Tautos namai“ įvyko pirmoji E. Kartano personalinė paroda „Perspektyva“. Tapytojas taip pat dalyvauja kasmetinėse bendrose menininkų metinėse parodose: kasmet organizuojamoje Kauno paveikslų galerijos „Vieno kūrinio parodoje“, dailininkų grupės „Sfinksas“ grupinėje parodoje „Atgimimas“. Šiuo metu E. Kartano paveikslų kolekcija jau siekia beveik 50-dešimt darbų. Nuo 2016 metų tapytojas bendradarbiauja ir su VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

Naujausioje parodoje tapytojas E. Kartanas pristato visai kitokios abstrakčios stilistikos darbus, jų pavadinimai  „Trys karaliai“, „Nakties piligrimas“, „Aš ir kitas aš“, „Lipantis laiptais“, „Sodyba“, „Pasiklydęs“, „Grynuolio beieškant“, „Šokantys drugeliai“, „Vienos pievos istorija“, „Aš išeisiu parūkyti“ kiek provokuoja, bet atitinka kintantį tematinį turinį bei formą.

Kaip ir daugelio menininkų, taip ir E. Kartano pažintis su meno pasauliu prasidėjo dar vaikystėje, tačiau autorius į tapybą atėjo ne iš karto. Ankstesniuose E. Kartano darbuose buvo svarbūs ženklai ir simboliai, juose užkoduotos patirtys. Parodoje pristatomuose naujausiuose kūriniuose dominuoja daug emocijų, kurios autorių inspiruoja drąsiai linijai, stilizuoto, ryškioms jo kuriamo pasaulio daiktų spalvoms ir formoms. Gamtos motyvas dailininko kūryboje yra svarbus, autorius nebijo ryškių spalvų ir ekspresyvių formų, taip pat ir įvairovės: viename iš darbų gėlių žiedų sodruma tampa atskiro darbo kompozicijos centru, kitame – žalumos, daigo stilizuoti fragmentai, minimalizuota, primityvistine maniera nutapyta mėlyna saulė. Dar kituose darbuose autorius susitelkia į geometrinių formų ir pastelinių spalvų dermės paieškas.

Dažname tapybos darbe jaučiamas lengvas ir ironiškas stilius, per kurį autorius išsako savąjį pasaulį. O pasaulis naujausioje E. Kartano parodoje itin spalvingas ir įvairus: jis ir ryškus, ekspresyvus, komplikuotas, jungiantis savyje itin daug prieštarų. Tačiau taip pat ir ramus, harmoningas, subtilus, filosofiškai suderinantis kasdienybės pilnatvę.

 

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*