Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tapybos parodos „La Bandita“ atidarymas 0

www.kamane.lt, 2017-09-11
Arturo Savicko tapyba

Rugsėjo 12 d. 18 val. Lietuvos sporto muziejuje (Muziejaus g. 7, Kaunas) atidaroma tapytojo Gintaro Zubrio dailės studijos organizuoto plenero paroda „La Bandita“ (parodos pavadinimas ironiškas, kiek provokatyvus, tačiau tai linksmas žodžių žaismas – geografinė nuoroda, mat tokiu pavadinimu buvo Toskanos kalnas, kurį nuolat matė horizonte). G. Zubrys yra tapytojas ir pedagogas, ilgus metus dirbęs Kauno dailės gimnazijoje. 2000-aisiais įkūrė privačią dailės studiją Šančiuose, drauge su studijos mokiniais organizuoja plenerus Lietuvoje ir užsienyje.

Parodoje „La Bandita“ eksponuojami plenero metu Toskanoje sukurti tapytojo ir mokinių darbai. Plenere dalyvavo Saulė Sabulienė, Ramunė Mickienė, Audronė Matuzienė, Raimonda Krygerienė, Audinga Unikaitė, Gintaras Zubrys, tapytojas Arturas Savickas, kuris prisidėjo prie plenero organizavimo.

Visų plenere dalyvavusių autorių braižas ir stilius yra skirtingi, tačiau plenero metu autoriai pasirinko itališkojo peizažo įprasminimą, tad kiekviename darbe atsiranda gamtos, kaimelio gatvės, namo ir saulėto Italijos dangaus fragmentų. Kiekvienas plenero dalyvis suranda savitą ir individualų rakursą, akcentus, vieni pasirenka minimalistinę kompoziciją, kiti – komplikuotesnį, labiau dinamišką peizažinį siužetą. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie koloristinius sprendimus, varijuojančius nuo kelių dominuojančių spalvų ir niuansuotų atspalvių iki gausių ir netikėtų spalvinių derinių.

Studijos vadovas G. Zubrys parodoje pristato ekspresyvų peizažą, fiksuojantį vidinio kiemo sodą, jame esantį poilsio kampelį – stalą su kėdėmis. Darbas dinamiškas tiek detalių, stilizuotų gamtos fragmentų gausa, tiek ir impulsyvia tapybine stilistika, paneigiančia fiksavimą ir peraugančia į emocijos pliūpsnį, nuotaikos pagavą, išsiskiriančią koloristikos įvairove.

A. Savicko darbai yra nutapyti abstrakčiąja stilistika, ryškinamas ne tik impulsyvia nuotaika paremtas vaizdinys, bet jį gerokai sustiprina tapybos darbų faktūros, kurias autorius sąmoningai pabrėžia, kurdamas tam tikrą koliažinę stilistiką, „nesušukuotą“ ekspresija pulsuojantį reginį. 

A. Unikaitė parodoje pristato tris gan skirtinga stilistika atliktus darbus. Kalnų peizažas išsiskiria minimalistine raiška, tuo tarpu kiti du darbai gerokai dinamiškesni, spalviškai įvairesni, rodantys savitą autorės dėmesį architektūros detalėms.

A. Matuzienė savo darbe sujungia abstrahuotą pastato vaizdinį kalnų apsuptyje, kurdama minimalizuotą, tačiau idilišką Toskanos aplinkos fragmentą.

R. Mickienė savo dviejuose darbuose pasirenka kiek kitokį itališkojo peizažo fiksavimą: naudojamas kontrasto principas tiek komponuojant, tiek ir koloristine prasme. O gamtovaizdžio didingumą ryškina šešėliavimas ir priešpriešos.

R. Krygerienės darbe itališkojo gamtovaizdžio fragmentas išsaugo tik kontūrą, jos darbe dominuoja spalviniai akcentai, individualizuotas reginys, išskiriantis charakteringa detale, įrašyta į „skrendantį“ peizažą.

S. Sabulienė dviejuose plenero darbuose fiksuoja pastato ir greta esančios alėjos fragmentus. Gana tradicine technika atlikti darbai išsiskiria šviesa, skaidrumu, taip būdingu Italijai.

Plenero autorių darbai žavi savo įtaiga, vaizdų originalumu, skirtinga Italijos peizažų interpretacija. Įkvėpti Italijos gamtos, architektūros, savitos aplinkos, visi plenero dalyviai sukūrė kūrinius, kuriuose parodė tiek savo technologiją, stilistiką, tiek ir savo santykį su nuostabiu Italijos gamtos kampeliu.

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*