Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Respublikinė paroda „Ką kalneliai byloja“ Perkūno name Kaune 0

www.kamane.lt, 2017-07-09

Liepos 11 d. 17 val. Kaune, Perkūno namo kiemo amfiteatre (Aleksoto g. 6), atidaroma respublikinė paroda „Ką kalneliai byloja“ (karpiniai, nuotraukos, fotografika).

Parodos atidarymo metu visus iškilmingai pasitiks ir į svetainę pakvies Perkūno namo šeimininkė Pirklienė. Savo darbus gyvai pristatys parodos autoriai, apie piliakalnius pasakos kraštotyrininkė Dalina Galskienė, etnologas Arūnas Vaicekauskas, apeigomis ir giesmėmis kalnus pagarbins etnografė Jūratė Bytautė, dūdmaišininkas Gvidas Kovėra, sutartinių giedotojų klubas „Saulėlio“. Renginio metu bus galima keistis kūrybiniais darbais, nuotraukomis, pasimokyti karpinių amato bei nusifotografuoti Perkūno namo fone.

Tautodailininkai, karpinių meistrai, prasmingai paminėdami Piliakalnių metus ir atsiliepdami į iniciatyvą „Dovana Lietuvai“, skirtą Lietuvos atkūrimo 100-mečiui , bendrai kūrybinei veiklai pakvietė ne tik karpytojus iš įvairių Lietuvos regionų, bet ir fotografus mėgėjus.

Paroda sulaukė didelio susidomėjimo: atsiliepė 32 karpytojai iš Utenos, Obelių, Kupiškio, Kuršėnų, Kazlų Rūdos, Gižų, Balsupių, Didžiųjų Šelvių, Naudžių, Leipalingio, Druskininkų, Marijampolės, Kėdainių, Vilniaus ir Kauno. Seniausiame ir gražiausiame gotikiniame Kauno name eksponuojama arti šimto kūrybinių darbų – tai karpiniai,  nuotraukos ir fotografikos spaudiniai, atspindintys kalnelius, pilkapius, piliakalnius ir jų apylinkes. Čia galima pamatyti ne tik karpinių meistrų, jų mokinių darbus, bet ir septynių fotografų mėgėjų nuotraukas, kuriose jautriai įamžinti patyrimai, išgyventi akistatoje su kalnu. 

Parodos vieta pasirinkta neatsitiktinai. Legenda sako, kad tai buvusi šventyklos vieta. Perkūno namas yra vienas gražiausių pastatų ne tik Kauno senamiestyje, bet ir vienas puošniausių gotikinių namų Europoje. Unikalus XV–XVI a. namas kaip kultūros paminklas saugomas valstybės ir yra įrašytas į LR kultūros vertybių registrą. Pastatas turi net 500 metų senumo interjero detalių, jo fasadą puošia moliniai dekorai ir kaminai, o kambarių sienose yra daugybė nišų, mūro suoliukų. Manoma, kad tai pirmasis mūrinis Kauno namas, o jam pavadinimą suteikė kadaise čia rasta žalvarinė dievo Perkūno statulėlė.

Šio nepaprasto architektūros paminklo kambariai ir rūsiai dvelkia paslaptingomis istorijomis, todėl nenuostabu, kad parodos autorių kūrybiniai darbai rado savo išskirtinę vietą: medinių sijų palubėje ar lentynoje, kupare ar ugniakure, spiralinių laiptų skliautuose ar net erkeryje-balkonėlyje. Ekspoziciją pagyvina pačių dalyvių ir bičiulių sunešti moliniai dubenėliai su vandeniu, vaško žvakės, lino drobės, ką tik nupjauti rugiai, laukų gėlės. Parodoje visu grožiu ir didingumu atsiveria Taurapilis, Ladakalnis, Ožiakalnis, Dijokalnis, Šatrija, Kernavė ir daug kitų piliakalnių.

Dalyviai: 32 karpytojai: Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė (Utena), Vaida Svigarienė (Utena), Lina Paukštienė (Utena), Aušra Būgienė (Utena), Rūta Vanagickienė (Utena), Gita Juškėnienė (Utena), Miglė Saladžiūtė (Utena), Rasa Slesoriūnienė (Utena), Gita Kolosovienė (Obeliai), Genutė Bučiūnienė (Kazlų Rūda), Albina Mackevičienė (Kėdainiai), Alma Stugienė (Kuršėnai), Virginija Jurevičienė (Kupiškis), Lina Kabelkaitė (Leipalingis), Diana Lukošiūnaitė (Druskininkai), Ada Germanavičienė (Vilnius), Roma Gudaitienė (Vilnius), Irma Barauskaitė-Klimkienė (Vilnius), Laimutė Fedosejeva (Vilnius), Rita Abarienė (Vilnius), Laima Kantakevičienė (Vilnius), Irena Katinauskienė (Vilnius), Rasa Rainienė (Kaunas), Roberta Kazlauskienė (Kaunas), Rasma Raudonienė (Kaunas), Eglė Dvarionaitė-Vindašienė (Kaunas), Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė (Kaunas), Viginija Armonavičienė („Sėjinis“, Gižai), Vilma Anskaitienė („Sėjinis“, Gižai), Lina Bakaitienė („Sėjinis“, Didieji Šelviai), Audronė Radauskienė („Sėjinis“, Marijampolė), Rūta Natkevičiūtė („Sėjinis“, Balsupiai); 7 fotografai: Rita Mockeliūnienė (Naudžiai), Gražina Pašakarnienė (Kaunas), Petras Vaičiulis (Kaunas), Gytis Umbrasas (Kaunas),  Dalia Narkevičiūtė (Kaunas), Raimondas Gaidys (Kaunas), Edita Meškonienė (Vilnius); keramikė Eglė Kurcikevičienė (Kaunas).

Paroda veiks iki rugpjūčio 28 d.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*