Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Paroda „Laiko riboženkliai“ – Kauno meno mokyklos 95-mečiui pažymėti 0

www.kamane.lt, 2017-09-07

Jau greitai, po penkerių metų, minėsime Kauno meno mokyklos įkūrimo šimtmetį. Joje, lyg kokiame žaizdre, gimė ir grūdinosi įvairiausios estetinės koncepcijos, skleidėsi menininkų individualybės. Kauno meno mokykloje vyko ne tik kūrybinė meninė veikla, bet buvo sprendžiamos ir pedagoginės veiklos problemos.

VDA Kauno fakultetas, būdamas tiesioginiu Kauno meno mokyklos tradicijų saugotoju, visą rugsėjo mėnesį kauniečius kvies apsilankyti projekto paskaitose bei parodose, kur miestiečiai iš arčiau galės pažvelgti į meno ištakas Kauno mieste.

Rugsėjo 8 d. 13 val. VDA Kauno fakultete (Muitinės g. 4, fojė) atidaroma paroda „Laiko riboženkliai“, kurioje pristatomi autoriai – prof. L. Drazdauskaitė, prof. E. Saladžius, prof. A. Keturakienė, doc. J. Petruškevičienė, prof. R. Mulevičius, prof. A. Vaura – yra ne tik žymūs Lietuvos menininkai, bet ir VDA KF pedagogai.

Nors ir netiesioginiai Kauno meno mokyklos tradicijos tęsėjai, tačiau galima drąsiai tvirtinti, kad šie autoriai – tradicijas puoselėjantys menininkai.

Kauno meno mokykla saugojo ir puoselėjo vaizduojamojo meno plastinio mąstymo savaimingumą. Buvo kreipiamas dėmesys į lietuvių liaudies meno tradicijos išraiškos formas, sugebėjimą valdyti medžiagą, taip, kad ši paklustų plastinei idėjai. Visiems parodos dalyviams taip pat būdingas šis siekis. Mąstymas, pasaulio suvokimas ir jausmas taip įkūnijamas medžiagoje, kad pati idėja ir materija susilydo vienoje plastinėje formoje ir į žiūrovą prabyla profesionalia meno kalba.

Kauno meno mokyklos istorija nenutrūkstamai, lyg šaltinis, savo ištakas semiantis iš žemės gelmių, vingiuoja per laiką, kai kur darydama vingį, dėl nepalankių sąlygų pasislėpdama, bet neprarasdama savo srovės stiprumo ir gaivos.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*