Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

„Meno parkas“ trečią kartą dalyvaus Berlyno meno savaitėje 0

www.kamane.lt, 2017-09-04
Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė. „Legenda“, akrilas ant sintetinės medžiagos, 133x144 cm, 2014

Rugsėjo 14–17 d. šiuolaikinio meno mugė „POSITIONS Berlin“ (Arena Berlin, Eichenstraße 4, Berlynas) pristatys atrinktų 84-ių galerijų ekspozicijas iš 15 šalių. Šiemet mugė sugrįžta į Arena Berlin, esančią ant Šprė upės pakrantės. Galerija „Meno parkas“, po prieš tai buvusių dviejų malonių viešnagių, trečią kartą dalyvauja mugėje, kur pristatys šešių galerijos menininkų kūrinius.

Su galerija trečią kartą į „POSITIONS“ sugrįžta Nacionalinės premijos laureato kūrinija – didžiulio formato Jono Gasiūno drobė „Eglės ežeras“ (2017, al., piešinys degančia žvake ant drobės, 200 x 280 cm). Šio menininko darbai taip pat buvo eksponuoti Niujorke vykusioje „Armory meno savaitėje“ praėjusį pavasarį. Šiuo metu viena iš jo drobių kartu su Patricijos Gilytės videoinstaliacija eksponuojama didžiulėje parodoje „Personal Structures“ (liet., „Asmeninės struktūros“), kuri vyksta Venecijos bienalės metu.

Patricija Gilytė – menininkė, kurios videoperformansai buvo sėkmingai pristatyti ankstesnėse „POSITIONS“ mugėse (2015 ir 2016 m.). Šiemet „Meno parkas“ pristatys naują P. Gilytės instaliaciją „Orbis Clock“, kuriuo autorė tęsia šventiškumo bei laikinumo tematiką savo darbuose.

Taip pat po sėkmingo jaunos menininkės Eglės Ulčickaitės darbų pristatymo 2016 m. mugėje, kuomet jos kūrinius įsigijo kolekcionierius iš Berlyno, menininkės darbai bus pristatomi ir vėl. Per motyvus, reprezentuojančius ankstesnius laikus, E. Ulčickaitės darbuose galime matyti, kaip laikas tampa subjektyvaus tyrimo objektu. Autorei taikliai valdant vaizdinį ir tekstą, jos kūrybą galima įvardinti kaip jautrią ir išreikštą minimaliomis priemonėmis.

Trijų autorių kūrybą „Meno parkas“ šioje mugėje pristato pirmą kartą.

Aušra Andziulytė savo darbuose tęsia peizažų tematiką, naudodama jai būdingas išraiškos priemones („Laukai“, 2016, al. ant skardos, 35 x 53 cm). Autorės jautrumas spalvai yra viena ryškiausių jos darbų savybių. Jos subtilūs darbai skleidžia šviesią filosofiją ir gilų nuoširdumą. Jai šviesa ir erdvė yra du svarbiausi dalykai, kuriuos visuomet stengiasi perteikti darbuose ir kuriais plokštumą perkuria į erdvę.

Agnė Jonkutė – menininkė, išsiskirianti išskirtiniu jautrumu aplinkai (daiktams ir vietoms). Tai, ką ji pastebi kaip gražų (suprantant šį būdvardį šiuolaikinio meno kontekste) ir reikšmingą, apsireiškia jos kūryboje. A. Jonkutė išsiskiria savo meniniu mąstymu, kuris reiškiasi per taupumą – spalvos, kiekio ir t. t., ką galima suprasti kaip kruopščią bei griežtą esmės paiešką, siekiant įkūnyti trokštamą jauseną, santykį, būseną.

Dar viena naujiena „POSITIONS“ repertuare – Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės kūryba. Berlyne bus eksponuojama regio muzikos ikoną – Bobą Marley – vaizduojanti drobė „Legenda“ (2014, akrilas ant sintetinės medžiagos, 133 x 144 cm). Autorė dažniausiai naudoja ryškias, taip pat tamsias spalvas, jos kompozicijos daugiasluoksnės, „garsios“ bei jausmingos. E. Balsiukaitė-Brazdžiūnienė savo darbais išreiškia reakciją į aplinkinį pasaulį.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*