Rss Facebook
2017
Gruodis
16
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

57-ojoje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Žilvinas Landzbergas 0

www.kamane.lt, 2017-04-12
Žilvino Landzbergo skulptūrinės instaliacijos „R“ projekto pristatymas Šiuolaikinio meno centre. Andrejaus Vasilenko nuotr.

Balandžio 11 d. Šiuolaikinio meno centre vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas Lietuvos nacionalinio paviljono 57-ojoje Venecijos meno bienalėje projektas. Šių metų bienalėje Lietuvai atstovaus Žilvinas Landzbergas, savo kūryboje naudojantis poetinę objektų ir erdvių kalbą, susiejantis medžiagiškąją skulptūros tradiciją ir konceptualias, vizionieriškas įžvalgas. Specialiai Venecijos Scuola San Pasquale erdvei sukurtoje jo skulptūrinėje instaliacijoje „R“ atsiveria hipnotizuojančios tikrovės, kuriose šiaurietiški peizažai ir vaizdiniai susijungia su venecijietiško pastato balto kubo erdve.

Daugiau nei prieš 120 metų (1895 m.) prasidėjusi Venecijos bienalė yra pats seniausias, stambiausias ir vienas prestižiškiausių meno renginių pasaulyje, kasmet aplankomas daugiau nei pusės milijono žiūrovų. Ž. Landzbergo projektą R organizuoja Šiuolaikinio meno centras. Lietuvos paviljoną Venecijos bienalėje pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Spaudos konferenciją pradėjęs ŠMC direktorius ir šiųmetinio Lietuvos nacionalinio paviljono komisaras Kęstutis Kuizinas komentavo: „Išties labai džiaugiuosi, kad Šiuolaikinio meno centras turi galimybę jau penktą kartą organizuoti projektą Lietuvos nacionaliniam paviljonui Venecijos meno bienalėje. Tai puikus mūsų institucijos pasiekimas. Tikiu, jog mūsų komanda visiškai įgyvendins savo tikslus ir Lietuvos vardas vėl skambės daugelio susirinkusiųjų lūpose“.

Spaudos konferencijoje parodos kuratorės Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė pristatė Venecijos meno bienalės kontekstą, Lietuvos nacionalinio paviljono erdvę, projekto brėžinius bei eksponuosimus kūrinius.

Asta Vaičiulytė komentavo Žilvino Landzbergo kūrybą: „Žilvino Landzbergo instaliacijose susijungia žmogaus sukurtos kultūros ir gamtos pasauliai. Jos patiriamos visu kūnu, jausmais ir jutimais, ne tik mąstymu.“

Ūla Tornau plačiau aptarė parodos „R“ idėją: „Menininkas kuria iliuzines erdves, pasitelkdamas pasakos struktūrą – tam tikrus, gal ir tolimus, tačiau visiems atpažįstamus archetipus, personažus, motyvus, aplinkas, kurie staiga gali būti išdidinti arba sumažinti ir panardina mus į alternatyvią realybę.“

ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas išsakė savo nuomonę dėl pastovaus Lietuvos paviljono ilgalaikės nuomos: „Aš palaikau trijų Baltijos šalių bendro paviljono idėją. Smagu, jog praėjusiais metais Venecijos architektūros bienalėje pirmą kartą pavyko tai įgyvendinti. Tikiuosi, kad tokia tradicija įmanoma ir Venecijos meno bienalėje, nes bendradarbiaujant būtų lengviau išlaikyti pastovias erdves Venecijoje, o jungtiniam Baltijos paviljonui įgauti ryškų identitetą greta kitų stiprios ekonomikos šalių.“

***

Ž. Landzbergas (g. 1979 m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Landzbergas studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje ir baigė podiplomines studijas „De Ateliers“ rezidencijoje Amsterdame. Nuo 2003 m. Landzbergas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs savo solo parodas tokiose institucijose kaip Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir „Modern Art Oxford“ Jungtinėje Karalystėje. Jo darbai buvo pristatyti daugelyje tarptautinių grupinių parodų, tokių kaip „About the Trees“ „Zentrum Paul Klee“ Berne (2016), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ „De Hallen“ muziejuje Harleme (2009) bei X Baltijos tarptautinio meno trienalė „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009).

Oficialus Lietuvos paviljono atidarymas Venecijoje įvyks gegužės 12 d. 19 val. Scuola San Pasquale, San Francensco della Vigna, Castello 2786. 57-oji Venecijos meno bienalė vyks gegužės 10 d. – spalio 29 d.

 

Pagal ŠMC inf.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*